Příspěvky uživatele - 43.70

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 18.8.2012
Myslím, že nebudete mít problém u nás ve 450 m n.m. roste a plodí dobře. Táborsko oproti Valašsku je na tom klimaticky o dost líp.
TopTaste?, 18.8.2012
Zatím dozrávají, jsou už vybarvené ale né zralé. Myslím, že tak týden až dva a budou tak akorát.
Co je to za slivon?, 18.8.2012
Vidím to stejně jako pan Petr, moje Wangenhejmova je také rozložitější a plody jsou spíš kulaté, baňaté. Stáří stromu je sedum let.
Co je to za slivon?, 16.8.2012
Sudy s kvasem dejte pod kvasnou zátku a do 100 l kvasu přidejte 1 kg cukru, nic s tím neskazíte i když někteří odborníci se mnou nebudou souhlasit. Ať se Vám to vydaří a přeji dobrý první košt.
Co je to za slivon?, 15.8.2012
Je to žlutý Myrobalán, když je dobře zralý krásně voní, jako špoendíky. Sám jsem z toho dělal pálenku a vůbec nebyla špatná. Jen jsem si myslel, že destilát bude více vonět po špendlících.
Cosi jako švestka, 9.8.2012
Klasická divoká trnka, roste téměř všude kolem cest a v remízcích. Když je zralá obsahuje hodně tříslovin. Údajně je z ní výborné víno.
Muškatelka a krvavka, 5.8.2012
Blíží se pomalu podzim a myslím, že je nejvyšší čas poohlédnout se po nových stromcích, které chceme vysadit.Nabídky ve školkách ještě nejsou aktualizované ale přeci jenom se vkrádá myšlenka co zasadit. Tedy co zasadit aby to bylo mohutné,... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 5.8.2012
Díky za info, hned na to jdu mrknout.
Co právě sklízíte v r. 2012?, 5.8.2012
Letos poprvé zarodila Malvazinka a začíná zrát. Chuť je ale průměrná tak jak píšou v literatuře, Zelená renglóda je lepší, sladší ale zase má menší plody a je napadena šarkou.
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 5.8.2012
V loňském roce na podzim jsem jednu Hanitu zasadil místo Durancie, kterou mně zničil drtník, soused ji má vysazenou a chutná výborně. Lámání větví není až takovou nevýhodou, mohou se podepřít.
Co právě sklízíte v r. 2012?, 5.8.2012
Průsvitné letní a Starkerlist, letos jich bylo hodně a i vlivem sucha jsou drobné.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 5.8.2012
Jak vlastně sviluška vypadá, mšice se poznají jednoduše ale sviluška?
Čačanská lepotica, 5.8.2012
Objednával jsem je z Holovous, předpokládám, že šarku nemají ale na okolních švestkách šarka samozřejmě je. Je jisté, že se časem objeví i na Bystrické. Otázka je jestli podnož tedy přeroubované stromky Presidenta, již napadené nebyly.
Čačanská lepotica, 4.8.2012
Pane Rostislavíku, máte i Bystrickou Muškátovou? Letos jsem přerouboval dva stromy Presidenta touto odrůdou, přdpokládám, že byse jí mohlo ve 450 m n. m. dařit.
Tatarova hruška, 27.7.2012
Je zajimavé, že Tatarova hruška mně přiroste každý rok přibližně 40-50 cm. Přihnojuji stejně jako ostatní stromky, zatímco švestky mají přírusky 80 cm tak Tatarka jen cca 40 cm. Přitom podnož je semenáč.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika