Co je to za slivon?



host - 43.70 (?)
18.8.2012 8:41

Vidím to stejně jako pan Petr, moje Wangenhejmova je také rozložitější a plody jsou spíš kulaté, baňaté. Stáří stromu je sedum let.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 16.8.2012 22:05

Tak za mne... jde urcite o polosvestku..to je jasne... cacanska lepotice to neni ta uz je pomalu u nas v Beskydech snezena, takze na jihu Moravy by byl uz stromek davno bez plodu.Jak je to s ostatnima cacankama, tak to nevim.Byl tu typ na Valor... velikost by tomu i odpovidala a list je take velky a leskly, ale pri strari 10 let..bych typnul nejakou cacanku nebo jeho novejsiho krizence s Nemecka.Asi by chtelo udelat detailni foto listu a uvest velikost a hmotnost plodu.A urcite se tady najde nekdo kdo okruh moznych zmensi a nebo dokonce pozna o co jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.8.2012 22:45

Podle mě to spolehlivě poznat nejde. Plody nemají žádný typický a od jiných odrůd odlišný znak, podle kterého by se to dalo přesně určit (jako např. Valjevka). Je to jen hádání. Může to být třeba Č. najbolja. I podle mdlé chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 16.8.2012 23:48

Zkuste si to porovnat s tímto obrázkem. I JOJO by to mohlo být.

Je to z mého sadu na Valašsku.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.8.2012 9:07

Pěkné, názorné a instruktivní!yes
Myslím ale, že velkou roli u velikosti a tvaru plodů slivoní hrají pěstitelské podmínky. U nás plody stejných odrůd jsou méně baňaté a více protáhlé. Třeba Valjevka má výrazně tvar kapky až žárovky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.69 (?), 17.8.2012 9:35

Podle tvaru plodu, listu a doby zrání by to mohla být Wangenheimova. A pokud se plody dost otlačují a jsou šťavnatější tak by mělo jít o ni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 165.46 (?), 17.8.2012 10:34

Já nejsem prosím pěkně žádný odborník, ale spíše nadšenec. Co se týče Wangenheimovy, tak má kulatější plody a habitus koruny je rozložitější, alespoň u starších stromů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.70 (?), 18.8.2012 8:41

Vidím to stejně jako pan Petr, moje Wangenhejmova je také rozložitější a plody jsou spíš kulaté, baňaté. Stáří stromu je sedum let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 18.8.2012 10:25

Myslím si, že nejde ani o Najbolju, ani o Valor, ani o Stanley, ale o jakou odrůdu se jedná, to nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 47.15 (?), 17.8.2012 11:31

Tvar listů by mi možná seděl na Wangenheimovu, ale tvar plodů nene - ty na fotce pana Honzy mají jakoby špičku. Wangenheimka je celá kulovitá, spíše menší. Charakter růstu a větve by mě sváděly k tipu pana Vysloužila - Najbolji, ale plod Najbloji je u nás větší (dobře, máte ji obsypanou), ale řekl bych, že bez té špičky a obě půlky plodu bývají výrazně nestejně velké. Tipoval bych nějaký ze starších Topů... Ale s těmi zkušenost nemám. Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.8.2012 11:42

Wangheimovu bych určitě netipoval, i když ji samozřejmě neznám ze všech lokalit. Jednak je bez špičky, jak píše M., dále dužina není tak zlatožlutá, nýbrž zelenožlutá a plody jsou téměř bez ojínění. Aspoň u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika