Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách



host - 43.70 (?)
5.8.2012 13:22

Díky za info, hned na to jdu mrknout.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 4.8.2012 12:44

Dochází přesně na Milanova slova. Mospilanem a Calypsem jsem se sice zbavil mšic, ale zase se mně přemnožily na švestkách svilušky. Je vidět, že tyto insekticidy na mšice i svilušku současně asi nezabírají. Takže v této pozdní době už bude možné použít tak maximálně Neudosan. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 4.8.2012 16:41

Tak jsem nakonec sehnal jen Vertimec. Otázka je, vážení přátelé, co je větší zlo, jestli mšice švestková, nebo sviluška ovocná. Tedy co se týče masivního výskytu obou škůdců. S mšicí švestkovou si většinou, i když později, poradí slunéčka, když se dostatečně namnoží. Mospilanem zlikvidujete sice mšice, ale s nimi i slunéčka a vznikne tady volné pole působnosti pro svilušku. Pokud se u svilušky jedná u masivní napadení, jako je možná zde na pozdních slivoních (napadeny snad všechny listy), může to v příštím roce omezit květní násadu. Máte s tím také podobné zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 4.8.2012 16:49

Já jsem svilušku objevil masivně na slivoních v červnu a hned jsem provedl postřik Nissorunem. Listy jsou trochu stříbřité, ale sviluška není. Příště budu stříkat preventivně dříve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 4.8.2012 18:21

Teď už Nissorun použít nemůžu, jelikož má OL 30 dní. Mám silně zasaženou i Gabrovskou. Vertimec má OL jen 3 dny, což je příznivé pro možnost postřik opakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 5.8.2012 9:52

Vertimec není povolen do ovocných stromů, kromě hrušně, kde má OL 28 dnů. Já bych ho nepoužíval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 5.8.2012 10:21

Jak vlastně sviluška vypadá, mšice se poznají jednoduše ale sviluška?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 5.8.2012 10:31

Určitě by šla vygůglit. Jsou to takové drobotinky vespod na listu, hnědé barvy. Mšice je proti nim slon. Listy stříbřití a hnědnou a opadávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 5.8.2012 13:22

Díky za info, hned na to jdu mrknout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 23.4.2013 20:34

V tyto dny se u nás blíží podle AMS SET první postřik proti strupovitosti jádrovin. Tak jsem stříkal. Mythos +Topas + Karate. Strupovitost (Mythos, Topas), i padlí (Topas) a i saví a žraví škůdci (Karate). Karate v tuto dobu působí i na svilušky a nenapáchá takovou škodu na necílovém hmyzu, jako při použití později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.59 (?), 24.4.2013 20:35

Dobrý večer pán KUKY,

som záhradkárka- amatérka, ako väčšina z nás na tomto fóre a Karate Zeon používam dosť často, hlavne na vošky na ružiach ale aj na jabloniach. Nerozumiem výrazu "nenapáchá takovou škodu na necílovém hmyzu, jako při použití později". Prosím o objasnenie, vzhľadom na zmienené nepriaznivé následky používania tohto prípravku. Na tomto vlákne som to tiež videla spomenuté v minulom roku, ale vysvetlenie som tam nenašla. Ďakujem veľmi pekne. Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika