Muškatelka a krvavka



host - 43.70 (?)
5.8.2012 13:43

Blíží se pomalu podzim a myslím, že je nejvyšší čas poohlédnout se po nových stromcích, které chceme vysadit.Nabídky ve školkách ještě nejsou aktualizované ale přeci jenom se vkrádá myšlenka co zasadit. Tedy co zasadit aby to bylo mohutné, dlouhověké, odolné proti chorobám, na jídlo, sušení, pálení. Místa na velký strom je dost, ale existuje taková odrůda aby vyhověla těmto požadavkům? Doporučíte Špinku, Solanku, Muškatelku nebo nějakou jinou odrůdu. Poloha 450 - 500 m n.m., jihozápadní svah, těžká jílovitá půda. Předem děkuji za tip.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 76.139 (?), 12.8.2015 14:18

již plodí a to docela bohatě. Akorát plody jsou malé a kulaté. Pamatuji, že děda je měl hruškovité a větší. No ale jinak jsou chuťově dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 125.240 (?), 12.8.2015 20:25

Čekám až začne plodit Muškatelka šedá, zatím je 3. rok po výsadbě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.100 (?), 17.4.2012 10:44

Ještě k té Muškatelce. Děda míval na zahradě (a není to žádná nížina) obrovskou hrušeň, před několika lety ji pokácel a já toho dodnes lituji. Bohužel nevěděl, co to bylo za odrůdu. Už nějaký čas se to snažím zjistit a dneska jsem na to konečně kápla, byla to Muškatelka. Všem, kteří váhají, jestli ji mají vysadit, říkám: ano, vysaďte ji, nikdy jsem lepší hrušku nejedla. Správně zralá byla sice velmi krátce, ale v tu dobu jsem se živila jen hruškami, protože prostě neměla konkurenci. My jsme teď konečně sehnali zahradu na vysázení ovocného sadu a Muškatelka tam určitě chybět nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.70 (?), 5.8.2012 13:43

Blíží se pomalu podzim a myslím, že je nejvyšší čas poohlédnout se po nových stromcích, které chceme vysadit.Nabídky ve školkách ještě nejsou aktualizované ale přeci jenom se vkrádá myšlenka co zasadit. Tedy co zasadit aby to bylo mohutné, dlouhověké, odolné proti chorobám, na jídlo, sušení, pálení. Místa na velký strom je dost, ale existuje taková odrůda aby vyhověla těmto požadavkům? Doporučíte Špinku, Solanku, Muškatelku nebo nějakou jinou odrůdu. Poloha 450 - 500 m n.m., jihozápadní svah, těžká jílovitá půda. Předem děkuji za tip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika