Co právě sklízíte v r. 2012?



host - 43.70 (?)
5.8.2012 13:13

Letos poprvé zarodila Malvazinka a začíná zrát. Chuť je ale průměrná tak jak píšou v literatuře, Zelená renglóda je lepší, sladší ale zase má menší plody a je napadena šarkou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 43.70 (?), 5.8.2012 13:13

Letos poprvé zarodila Malvazinka a začíná zrát. Chuť je ale průměrná tak jak píšou v literatuře, Zelená renglóda je lepší, sladší ale zase má menší plody a je napadena šarkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.114 (?), 13.8.2012 22:16

Poprvé mám trošku větší úrodu letní jabloně Ametyst. Bohužel větší polovinu úrody zlikvidovali kosi, strakapoudi a následně vosy a přemnožené asijské berušky.

letní Ametyst
letní Ametyst
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 13.8.2012 22:28

Dobrý večer. Také jsem si letos pořídil tuto letní jabloň. Máte krásné jablka. Chtěl bych se zeptat za jak dlouho Vám začala jablůňka rodit a jak chutnají jablíčka. Děkuji za odpověď. O. Bakeš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.114 (?), 14.8.2012 13:09

Dobrý den pane Bakeši, jabloň Ametyst na podnoži MM 106 jsem sázel podle mých záznamů na podzim 2006. První plod se objevil asi 3 roky po výsadbě, poté vždy o trošku více plodů a letos byla celková úroda asi 6 kg. Chuť je osvěžující, mírně nasládlá s příjemnou kyselinkou, dužnina je středně šťavnatá a středně tvrdá a ojíněná slupka slabě voní. Rozhodně to není žádný propadák a jsem s ním spokojen. Žádné postřiky nepoužívám.     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 14.8.2012 13:28

Dobrý den. Děkuji za krásné a podrobné zhodnocení této odrůdy. Už se těším až zaplodí. S pozdravem O. Bakeš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
peetoo - (49) - 41.142 (?), 14.8.2012 17:33

Dnes som obral asi 1/4 urody jablone Borovinka (Charlamowski). Velka cast plodov kvoli suchu opadala. Dozrieva nerovnomerne. Chut je priemerna s vyraznou prevahou kyselin.

Borovinka (Charlamowski)
Borovinka (Charlamowski)
Borovinka (Charlamowski)
Borovinka (Charlamowski)
Borovinka (Charlamowski)
Borovinka (Charlamowski)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 9.9.2012 22:04

Sklízel jsem dnes perlu podzimu, jak označil minulý rok pan Polehla odrůdu Akane. Možná, že trochu opožděně, ale vzal jsem při jednom i Kid´s Orange, torzo Spartana a Lord lambourne, zase pro změnu Milošovu oblíbenou odrůdu. Přiznám se ale, že bych raději sklízel místo něho ze stromu srdeční záležitost pana Vinšálka a to odrůdu Delor. Takže se znovu příští rok pokusím o přeroubování další části tohoto stromu. Delor je opravdu velmi slušná "rubínová" odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 9.9.2012 23:06

Delor se opravdu nádherně vybarvuje a plody nejsou poznamenány květnovým mrazem. Na rozdíl od jeho sourozence Rubína, který je hned vedle, květnový mráz přežilo jen pár plodů a ty mají od mrazu veliké korkové poškození slupky.

Jak jsem napsal v jiném vlákně, v pátek jsem sklidil, letos brzo, Desert. Některé plody jsou mrazem také poznamenány. V září jsem, ale, dosud nepoznal chutnější odrůdu, než je tato - opravdový desert.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 218.168 (?), 10.9.2012 21:33

Druhým týdnem sklízím královnu vůní a šťáv - Grávštýnské - moje srdeční záležitost a začínám pomalu s Vandou.

Grávštýnské
Grávštýnské
Grávštýnské
Grávštýnské
Vanda
Vanda
Vanda
Vanda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 47.15 (?), 11.9.2012 10:00

Pro potěchu Petrova oka (nejen) připojím foto z púle srpna, kdy bylo moje první Akane již krásně vybarvené a obří. wink Bohužel nakonec jsem jej stejně neochutnal.sad Mittwoch

Akane1
Akane1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika