Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami



host - 43.70 (?)
18.8.2012 14:17

Myslím, že nebudete mít problém u nás ve 450 m n.m. roste a plodí dobře. Táborsko oproti Valašsku je na tom klimaticky o dost líp.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?), 3.8.2012 8:11

U stryce jsem mel Hanitu a chutove zajimava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 5.8.2012 10:51

Hanita je chutovo super ale ma krechke drevo pri velkej urode sa lamu vetvy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 5.8.2012 13:02

V loňském roce na podzim jsem jednu Hanitu zasadil místo Durancie, kterou mně zničil drtník, soused ji má vysazenou a chutná výborně. Lámání větví není až takovou nevýhodou, mohou se podepřít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?), 5.8.2012 15:16

Vedet to v loni, ze je tak dobra, tak ji take zasadim, ale uz nemame misto, zabraly ho Toptasty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 5.8.2012 16:06

Také bych chtěla na svou zahradu zasadit švestku. Myslíte, že na Táborsku ve 400 m budu mít s Hanitou dobré výsledky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 18.8.2012 11:55

A mimochodem, Hanita je i letos senzační. Ocenění si jistě zaslouží. K jejím kvalitám nemám žádné výhrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 18.8.2012 14:17

Myslím, že nebudete mít problém u nás ve 450 m n.m. roste a plodí dobře. Táborsko oproti Valašsku je na tom klimaticky o dost líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 29.1 (?), 18.8.2012 14:31

I letos je Hanita báječná, vážení přátelé. K její kvalitě nemám opět žádné výhrady. Myslím, že jsem s její chválou nepřeháněl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.91 (?), 18.8.2012 14:59

Nedalo mi to si neoživit, co že mám o Hanitě v poznámkách:

Pološvestka, květ středně ranný, samosprašná, plod 30-40 g, sklizeň třetí dekáda srpna, trvanlivost střední, vzrůst střední, mrazuodolnost NE, rezistence na šarku NE, odolnost vůči houb. chorobám NE (jen ale kvůli dírkovistosti).

Dále:

Barva plodů je fialově modrá s výrazným světle modrým ojíněním. Dužina je zelenavě žlutá až zlatožlutá, tuhá, šťavnatá a většinou dobře odlučitelná od pecky. Chuť je navinule sladká, příjemně aromatická, výborná. Obsah cukrů je u vyzrálých plodů vysoký.

Růst stromů je středně bujný, později jejich růst slábne a vytvářejí vyšší kulovité koruny, v nichž převažují slabší větve obrůstající delším převislým obrostem. Plodí raně, hojně a pravidelně.

Lze pěstovat na vyšších i nižších kmenných tvarech. Nehodí se na tvarování do vřeten, vyhovují ji volnější tvary.

Ok, tak to celkem s vaším hodnocením její chuti na výbornou souhlasí. Škoda jen, že není odolná vůči šarce.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 109.247 (?), 18.8.2012 15:33

Prave dojedam posledne tohtorocne Hanity. Kvalita rovnako ako po minule roky vynikajuca, sladko-kysla stavnata, dobre oddelitelna od kostky, strednej velkosti, zrenie postupne 4 - 18. VIII., vdaka 1 postreku bez cervikov bohato zarodena a na rozdiel od minulych rokov i bez dierkovitosti. S kludom mozem hodnotit za 1. Jedinou "nevyhodou" je, ze pre vynikajucu chut sa zase nepodarilo nic spracovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika