Co právě sklízíte v r. 2012?



host - 43.70 (?)
5.8.2012 10:24

Průsvitné letní a Starkerlist, letos jich bylo hodně a i vlivem sucha jsou drobné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 58.114 (?), 2.8.2012 21:54, zobrazeno: 40593x

Dnes jsem začal trhat první plody letní jabloně Hana, neboť některé již taktak drží na stopce. KB 

letní Hana
letní Hana
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.8.2012 22:44

Já už mám Mio skoro celé na zemi. Ale tak pěkně rudé plody tedy nemá. Chuť není špatná, ale už by to chtělo nějakou inovaci v sortimentu. Ale z hlediska nedostatku místa to nehrozí. Vzpomínám na chuť Mantetu, i když někomu nechutná, nebo lahodnou Red Melbu, kterou jsem jedl pouze jednou v životě. Dariu mám už dole, ale ty padavky nějak nerozeznám od spadaných Jamese Grievu, jehož rouby jsou nad ní. Ale ona je ta chuť Darie a Jamese Grievů dost podobná, takže to taková škoda není. Kdo si tam vymyslel tu jahodovou příchuť mi známo není. Nebo jste ji u Darie někdy zažili?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 2.8.2012 23:03

Já jsem minulý týden sklidil mimo jiné cca 50 kg menších meruněk Bergeron- chtěl je zeť, že mu známý vypálí meruňkovici. Dle jeho pokynů jsem je dal do přepravek do boudy na zahradě, ale v neděli mi sdělil, že neměl auto, a že už nemá zájem. Tak jsem tam v pondělí zašel a řádně pohnilé meruňky navozil na kompost. A tak s novým elánem do pěstování ovoce a zeleniny!!!

        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.8.2012 23:17

Mně zůstal taky nějaký Bergeron ještě na stromě a bude zřejmě už kapud. Broskve ho úplně zatlačily na periferii zájmu. Proto já mám raději ranější odrůdy, kde ještě není taková konkurence ostatního ovoce. I přesto, že je Bergeron kvalitní. Doba zrání meruněk po VP, je pro mě spíš nevýhodou při rozhodování o jejich zakoupení, i když je kvalita často vysoká. Ale to už jsem tady jednou psal. Jinak, to s tím Bergeronem, pane Bigu, zamrzí, viďte. Zvlášť, když letos toho ovoce na mnoha místech moc není a je vzácné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 2.8.2012 23:04

Já stále ještě sklízím Julii, letos má obzvláště velké a hezké plody a v tuto dobu i velmi dobrou chuť. Je to jedna z mála z třiceti odrůd, které mám a která bez újmy přežila noční mráz v květnu. Je to asi také tím, že je od severu chráněna lískovými keři.

Další odrůdou ke sklizni bude u mne Hana, ta zde, ale zraje až v půli srpna, květnový mráz přežila jakž takž.

Chuťově vynikající Red Melba u mne zrála na přelomu srpna a září.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 121.230 (?), 3.8.2012 8:27

Minulý týden jsem dosklidil Julii - letos spokojenost - velice dobrá úroda z relativně malého stromku, velikost plodů, vybarvení, chuť, minimální opad (jen pár naďobnutých plodů od vos, které následně začaly hnít). A výhoda je, že "utekla" obalečům. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.69 (?), 15.8.2012 10:01

Mám dotaz na pana Petra. Jak vám chutnají jablka Darie a kdy Vám dozrávají? Já mám tuto odrůdu taky a ještě stromek neměl zatím žádné ovoce. Koupil jsem Darii, druhá věc je co člověku skutečně někdy doopravdy prodají. Stalo se mně, že jsem koupil Wangenheimovu švestku a jaké bylo mé překvapení, když měla žluté plody. Přitom myrobalán to není. Vypadá to na nancyskou. Člověk se potom nevěřícně diví podobně jako v jednom našem filmu Bolek Polívka coby Bohuš."Tož je toto možné? Že by můj tata nebyl můj tata." Za odpověď děkuji. S pozdravem Karl von Chlastendorff.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.114 (?), 4.8.2012 14:21

Včera jsem otrhal první plody letní jabloně Piros (křížení Helios x Apollo), která mně překvapila krásným vybarvením a velikostí 75 mm. Vyškovsko 240 m n.m., pěstování bez chemie. KB 

letní Piros
letní Piros
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.70 (?), 5.8.2012 10:24

Průsvitné letní a Starkerlist, letos jich bylo hodně a i vlivem sucha jsou drobné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 5.8.2012 10:35

Mám pěknou úrodu Čačanské lepotice, máma vaří povidla. Letos je docela dost chutná, ta lepotica...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika