destilační přístroj



host - 92.130 (?)
13.11.2014 19:26

Jsou lepší kuličky, nebo stačí ta zavařovací sklenice z okurek? Mám tu sklenici jen jednu, měděný chladič a pálenka není španá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  76,  77,  78,  79,  80  >   
                     
hresek - (6) - 144.56 (?), 6.9.2009 20:59

Zdravím všechny příznivce výtečného mocu.Potřeboval bych poradit, jestli mohu do destilátoru zakomponovat mosazné tvarovky. Bude nebo nebude to mít nějaký vliv na výsledný produkt? Předem díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 79.139 (?), 7.9.2009 19:38

Autor příspěvku má na mysli pravděpodobně "jednokotlovou aparaturu se sloupcovou kolonou, kde mohou být max. 3 klobouková patra. Ty se dají navíc, podle potřeby, vyřazovat z provozu (podle suroviny která se zpracovává). Tato technologie dává v "jedné destilaci" koncentrovanější produkt a proto není již nutná "druhá destilace" (vše je opět o ekonomii!). V současné době je touto technologií vybaveno cca třetina všech palíren u nás. Zatím jsem neslyšel, že by měly větší problémy než dvoukolonové pálenice. Vše je o zvládnutí technologie.

V Maďarsu používají, alespoň ty lepší dvoukotlové pálenice odlučovač "olejnatých látek" z lutru (zde se nejlépe oddělí). Po druhé destilaci pak již při ředění zákal nevznikne. U jednokotlových aparátů mají instalovánu tzv. "koštovačku" pomocí které mohou posoudit vytékající destilát, a lépe rozhodnout o konci destilace. To u nás zatím též nebylo ještě povoleno. Asi mají "vnímavější finance".

Zdravím Tonda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lojza Novak - (8) - 2.78 (?), 9.9.2009 1:35

Jste nenapravitelní.Pořád hledáte nějáké zázraky a pořád máte nějáké problémy. Je divné že mě žádné nevznikají a už jsem toho navařil.Třikrát pálené co to je za blbost? Mě to letí při prvním mezi 62-72%. když jdu vyjímečně na druhé ředim dalším kvasem na 30% a vytejká pak 82%..(to používám jen vyjímečně a to na ředění do likérů (je to dělané z ananasu a nebo hroznového vína),aby nebyly ocásky, tak normální aktivní uhlí (někdy ani není třeba -víno i ananas jsou hodně čisté a výnos je  vysoký)..Jinak kotlik -nerez s ohnutým měděným plechem uvnitř a chladič s hodně výkonným deflegmátorem ze skla..Byl mi poslán odkaz na firmu Měděnka -pekné, ale neviděl jsem tam deflegmátor a chladič byl z mědi což bych nechtěl. kotel se mi libil, ale s dvojitým dnem nejedu-pro mě je to zbytečné dávám jen kapalinu a nevařim žádné tuhé části-líh je kapalný a né tuhý, proto je zbytečné dávat tam slupky.

Mám ho na  20L ,ale utáhne víc...
Mám ho na 20L ,ale utáhne víc...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hresek - (6) - 144.56 (?), 9.9.2009 19:44

Dík za info a za foto, ale odpověď na mou otázku jsem nedostal.Bude mít nějaký vliv na pálenku, když dám mezi dvě Cu trubky mosazný spoj?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.142 (?), 10.9.2009 20:01

Ne nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 12.9.2009 22:27

Tak mě napadlo, jestli by nebylo možné využít zavařovací hrnec. Hřát by to mělo rovnoměrně a termostatem lze nastavit požadovanou teplotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.139 (?), 15.9.2009 23:16

Samozřejmě se dá použít jakékoliv "zařízení", které má dostatečný ohřev a odvod destilačních par. Vše ostatní je o zvládnutí a úpravy příslušné "technologie". Chce to ovšem mít dostatečný přehled, nebo vědět kde se co dá "najít" (obdoba "hrnce" a jeho regulace je např. u Homebrewingu)Trocha teorie by nezaškodila.

Zdravim   Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.23 (?), 1.10.2009 16:57

Chtěl bych se zeptat kde se dá sehnat deflegmátor a chladič ze skla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.122 (?), 7.10.2009 11:27

Tak to jste toho opravdu musel napalit spoustu, kdyz jen vyjimecne prepalujete podruhe.  Nevim co palite zo ovoce, ale ja delam jen svestky a destilace probiha dvakrat. Nedovedu si predstavit ze ta skleneny chledic neco uchladi. Vystupni produkt musi byt studeny.  Alda z Valasska

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.130 (?), 13.11.2014 19:26

Jsou lepší kuličky, nebo stačí ta zavařovací sklenice z okurek? Mám tu sklenici jen jednu, měděný chladič a pálenka není španá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  76,  77,  78,  79,  80  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika