Příspěvky uživatele - víítek

Staré jabloně 1; zmladit nebo skácet?, 8.3.2013
"Ponížili jsme stromy, poněvadž jsme ponížili sami sebe; upřeli jsme stromům schopnost sloužit vyšším potřebám bytí, poněvadž jsme ji popřeli a zmrzačili v sobě samých."
Fotky neznamych drevin, 6.3.2013
Asi Pyracantha a Viburnum rhytidophyllum.
Štíhlé vřeteno, 6.3.2013
Princip je jednoduchý. Z dlouhého čípku vyroste několik letorostů. Nás zajímá pouze rozumě dlouhý vodorovný letorost, který je ukončen květním pupenem. Ostatní letorosty se zakrátí na krátké čípky. Letorost se druhým rokem ohne pod tíhou jablka a... celý příspěvek >
Červený válec, 4.3.2013
Jiný oficiální název je Rote Walze.
Štíhlé vřeteno, 4.3.2013
Plastová ohýbátka co nabízí Oslavan jsou docela dobrá. Pro rychlou práci je vhodný i papírem obalený vázací drátek. Velice rychlý způsob je i vyvazování pomocí provázků. Pro hrušně, které mají křehké dřevo je vhodnější než pevná ohýbátka.Tento způsob... celý příspěvek >
Ktoré odrody sú vhodné na vypestovanie semenáčov?, 25.2.2013
Proč mrazák? Stratifikace probíhá za vysoké vlhkosti a teplot okolo 0°C. Jde o odbourání kyseliny abscisová, které probíhá za podmínek, které v mrazáku pravděpodobně nemáte.
Mýtus Strýmka, 19.2.2013 Obsahuje fotku
Přikládám obrázek Strýmy. Na opyloací schopnosti triploidů bych moc nesázel. Pyl velice špatně klíčí a pylové láčky jsou krátké a pokroucené. Ovocnářská literatura ani nepočítá s tím, že by triploid mohl mít nějaké opylovací schopnosti.
Kdouloň obecná, 19.2.2013
Může to být keř, ale cca 5m vysoký. Kdouloň má bílé květy a kulturní formy mají plody velikosti pomeranče a tvaru jablka a krušky. Je plstnatá. Běžně pěstované kdoulovce jsou méně vzrůstné, květ mívají barevný a plod velikosti mandarinky.
Zahradna pilka, 19.2.2013
Tak jsem koukal na ty husquarny. Mají i mou oblíbenou délku 240 v pouzdru na opasek. V budoucnu jí určitě zkusím.
Zahradna pilka, 18.2.2013
Na hrubé větve se uplatňuje tzv. trojitý řez.
Zahradna pilka, 18.2.2013
Jaké chcete zuby? Bahco má JT a JS. Já mám radši JT. Pila v pouzdru na pásku je dobré řešení. Při práci v koruně občas potřebujete volné ruce, nebo vyměnit pilku za nůžky... Z těch sklopných se mi jeví nejkvalitnější Silky.
Zahradna pilka, 18.2.2013
Šel bych do Silky. S jejich pilkama jsem velice spokojen. F180 je dobrá volba do vřeten. Já jako univerzální používám Gomtaro. Nevím jaké jsou ceny u vás, ale za příznivou cenu lze pořídit třeba toto: Prořezávací pila BAHCO 4124-JT-H s pouzdrem
Aby hrušen nekvetla, 13.2.2013
ATS je amonium thiosulfate = thiosíran amonný. Jistě by se našly i další látky, které dokáží zlikvidovat tak citlivý orgán jako je květ. Jen je třeba aplikací neohrozit včely.
Aby hrušen nekvetla, 13.2.2013
Klidně si to může půjčit. Další možnost je spálit květy. Třeba pomocí ATS.
Aby hrušen nekvetla, 13.2.2013
Pomohla by trochu silnější chemická probírka, pokud se vám ji podaří na strom aplikovat.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika