destilační přístroj



   Předchozí příspěvky  |  <  76,  77,  78,  79,  80  >   
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?) 
5.12.2009 14:00

Zrovna teď jsem přišel z procházky a nějaký anonymní páleník výpalky "zlikvidoval" v odvodňovacím příkopu komunikace. Pravděpodobně dneska nad ránem, jelikož mi do nosu praštila nezaměnitelná vůně...
 Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
host - 79.139 (?), 10.12.2009 17:14

Ano a to jsou ty případy, kdy bych "vraždil". Díky takovým to "odborníkům" pak jdou "financové" po každém, o kom dostanou "hlášku". Proč to nemůžou dělat normálně? Takoví si zaslouží, aby je "vymákli", přístroj "skonfiskovali" a dali jim ještě "pokutu".

Zdravím všechny "inteligentní" paliče. Tony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 11.12.2009 9:13

Zbývá 20 dní a domácí pálení nebude trestný čin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.15 (?), 15.12.2009 0:55

Nevím, ale asi se opravdu něco děje. Lidé si u mě objednávají více přístrojů než kdy jindy..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
xxxyyy - (7) - 233.131 (?), 2.1.2010 21:59

Zdravím nevíte někdo náhodou čím by to mohlo být, že se mi už stalo mockrát že při pálení mi začne vytékat slivovice kalná kolem60% už si s tím nevím rady.Kolonu mám s nerezu, šnek z měďi, pálím pomalu a většinou mi to tohle udělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.8 (?), 9.1.2010 15:37

Zdravim.precetl sem toto téma pozorne cele ale porad my neni jasná jedna vec.Nad kotlem je tzv. dóm, S dómu jde trubka ke chladiči.t.zn. k hadu.Moje otazka zní: Má trubka klesat alebo stoupat k chladiči?za 1. Príkladne je li kotel 50 l ten je uzavren dómem z takého istého 50 l kotle / hore dnem ve kterem je trubka k chladiči/ bude trubka klesat.Za 2. Ale je li na 50 litrovém kotly jenom poklička, v jejim strede bude navarená trubka ta by mnela podle mého nazoru naopak stoupat šikmo k ckladiči.V 1. pripade dóm funguje jako deflegmator.A páry kondenzujú na jeho povrchu.V 2. prípade stoupava trubka / je-li dostatečne dloúhá / funguje jek deflegma v ní páry častečne kondenzují a vrací se spet do kotle.Jsou me úvahy správné?Vedel by se nekdo odborne vyjadrit k tomuto problému.Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 9.1.2010 19:25

Moje odpověď nebude uplně odborně fundovaná, ale Vaše úvahy jsou pravdivé. Trubka k chladiči by měla stoupat (záleží na její délce, ale při délce cca 2m pod úhlem cca 13°), a cylindr a trubka opravdu částečně nahrazují deflegmátor.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.70 (?), 9.1.2010 20:09

Dobrý den, vaše úvahy jsou správné, záleží na vás jaký typ destilačního přístroje si zvolíte. Kotel může mít, ale nemusí mít „deflegmátor“ (ten zvyšuje parní objem kotle, a pomáhá lépe rozdělit jednotlivé „frakce“, zároveň také částečně „zabezpečuje“ kotel před „překypěním“). Kotel by se měl plnit max. na 2/3 až 3/4 objemu.   … co se týče sestupného, či vzestupného potrubí, záleží kam chcete vložit teploměr. … U sestupného potrubí „páry“ po opuštění kotle chladnou a stékají ke chladiči, kde úplně zkondenzují a kapalina se ochladí. Proto musí být teploměr těsně nad „kotlem“, ale tak, aby „zachytil“ i „spodní“ páry v trubce (a tím je zřejmé, při jaké teplotě jednotlivé „frakce“ odcházejí).   … u vzestupném potrubí (a délce cca 2 m) částečně funguje jako „deflegmátor“ (zkondenzované výševroucí frakce se vracejí do kotle a pomáhají lepšímu rozdělení). Zde musí být teploměr těsně před chladičem, aby byl funkční.           …mimo jiné - vzestupné potrubí je podmínkou pro „veřejné pálenice“, aby je MZe povolilo.           Zdravím „paliče a „páleníky“, ať to kape i v roce 2010. Tonda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.191 (?), 22.6.2010 14:43

Dobrý den. Zajímalo by mne jaký význam má odkalovací nádoba mezi kotlem a chladičem. Viděl sem obrázky, kde byli dvě, nebo tři láhve od okurek. Má to nejaký zmysel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?), 22.6.2010 15:43
To má velký význam. slouží to jako filtr. Nečistoty se usazují ve sklenicích a vyčištěný alkohol teče dál. Já tam mám dvě sklenice od okurek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  76,  77,  78,  79,  80  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika