destilační přístroj



   Předchozí příspěvky  |  <  81,  82,  83,  84,  85  >   
                     
host - 142.191 (?) 
22.6.2010 18:56

Děkuji za odpověď,  ty sklenice od okurek tam máte i při druhém pálení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?), 22.6.2010 19:06
Pořád. Při prvním pálení jsou skoro plné, hlavně ta první a při druhém už je tam jen po dně. Dříve jsem to pálil i třikrát a to už tam nebylo nic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
yaw - (9) - 180.9 (?), 3.8.2010 7:40

Tyto nádoby fungují jako druhotný destilační přístroj, využívající výstupního tepla z prvotního kotle. V podstatě se jedná o dvojnásobnou (trojnásobnou) destilaci "jedním vrzem". Samozřejmě se tím také zvyšuje koncentrace lihu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.70 (?), 9.1.2010 19:27

Přejděte na šnek z nerezi, či ze skla, nebo to alespoň odzkoušejte na jiným "vypůjčeným". Podle výsledku uvidíte, jestli je to v postupu pálení, nebo v "materiálu" chladiče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Piston - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 210.252 (?), 9.1.2010 19:49

Jen bych dodal, že kupole nad kotlem také nemůže být nijak obrovská. Padesátilitrová kupole na padesátilitrovém kotli asi ne...  Asi na to budou existovat i nějaké přesné výpočty. Viděl jsem to řešené zesilovači, udělanými z větší trubky, vyplněné např. skleněnými kuličkami nebo nerez drátěnkami - malý objem, velký povrch Osobně bych do takového zesilovače asi nešel, i když třeba v Polsku se to hodně šíří.  Klasický dvoukotlový systém se mi zdá na výrobu chutného ovocného destilátu ideální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.8 (?), 9.1.2010 22:40

54.8. Jsem rád že se toto fórum nekam pohlo.Byl jsem pochopen, a zdá se že my začína být všechno jasné..Další technickou otázkou je chladič.Sklo je opravdu super ale vycházejme z možností jednotlivých konstruktérú.Každý má nejaké možnosti.Avšak nás by mělo spojovat jedno.Aby každá pálenice skonstruovaná jakýmkoli spúsobem byla pro své uživatele bezpečná, a spolehlivá.Jak sem vyčetl v odborné literatúre že asi 80% dobre palenky tvorí dobre založený kvas.A zbytek 20% je na pristroji a paliči.Takže ješte jednou děkuji za pomoc a pokračujme v tomto duchu s dobre mínenými radami i nadále.Podělme se se svými skusenostmi treba i negativními pomúže to nám všem.Tady kždý potrebuje predevším odbornou technickou pomoc pri konstrukci destiláku.Takže prátelé pálení hold, a dobré pálence zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.141 (?), 11.1.2010 19:03

Mám dotaz na p. Vysloužila, ale i na názor jiných ohledně chladiče. Popisují se tu skleněné, mněděné a nebo nerezové. Já bych chtěl použít silikónovou hadici. Silikonóva hadice je chuťově neutralní,
bez zápachu a odolavá horku až do teploty +180 °C (krátkodobě až + 250 °C). Navíc se dá snadno čistit a lze s ni jednoduše manipulovat proto, že má hladký povrch.
Děkuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.70 (?), 16.1.2010 13:36

Ano, téměř "blbovzdorná", má jen takovou malou chybu a to "špatný přestup tepla" a proto špatně chladí. Ale dá se samozřejmě použít, jen to chce zvětšit chladič. Ahoj všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.70 (?), 17.1.2010 17:19

Zdravím všechny, prosím mohl by mi někdo poradit jak a čím nejlépe vyčistit měděného hada(chladič)? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pege - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 47.103 (?), 17.1.2010 19:52

Na sloučeniny mědi zabírá nejlíp kyselina sírová (akumulátorová). Párkrát prolít a pak výplach čistou vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  81,  82,  83,  84,  85  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika