Okurkové rozjímání



host - 119.79 (?)
5.8.2016 20:48

Jsem v okurkách začátečník. Na jaře jsem si koupil dvě sazenice polních okurek a teď se mi jakési urodily. První várku jsem udělal z okurek kupovaných v Kauflandu. Nálev jsem si dělal sám z části dle návodů z internetových diskuzí, částečně podle vlastní úvahy. Do nálevu jsem dal všechno, tj ocet, i med který už nikdo nejedl, tak jsem ho tam taky šoupnul, pak cukr, kopr, trošku zázvoru, cibuli, česnek, solí jsem šetřil, není zdravá, prostě vššechno co se namanulo, hořčičné semeno, koření, dokonce i jitrocelového sirupu trochu, okurky jsem rozřezal, propíchal vidličkou, nálev jsem krátce povařil, dal starý kopr na dno a prokládal koprem a okurkami.

Výsledek? Dlouho nic. Očekávané kvašení nepřicházelo, dohromady jen pár bublinek, ale pak jak přišla horka, tak začalo bouřlivé kvašení. Okurky perfekt, škoda že Vám nemohu dát virtuálně ochutnat. Už nemám žádnou, vše snězeno a budu dělat druhou várku, teď už ze své úrody do tří a půl litrové sklenice od obchodního balení utopenců. Kvašení holt chce horka nebo trpělivost.

Co se ale chci zeptat? Okurky mi dozrávají postupně a potřebné množství do sklenice z jedné sklizně nedávám. Teď mám jenom kilo dvacet a dokupovat okurky ke kvašení nechci. Tak je tam hodlám dávat postupně jak budou dorůstat. Dnes kilo dvace, tak za pět dnů budou další, za dalších pár dnů ještě další a bude jich plná sklenka. Nebude to nějak vadit když okurky do sklenice nedám naráz?

Nálevu bych udělal na celou várku, tak tři litry, do toho to kilo dvacet, co teď mám. Další okurky by vytlačovaly nálev, ale to by nevadilo, jen jestli pak pořádně prokvasí nevím. Jaké máte zkušenosti? Dík za Vaše názory.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
Mr.Fazole - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 20.246 (?), 26.7.2013 11:31

Můžete sem dát trochu Vašeho know-how? Hlavně jak a kdy tam dáváte to plechové víčko? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 24.7.2015 20:15

Nastala opět okurková sezona a mně to jaksi nedalo. Hledám nové recepty, víceméně neúspěšně. Nálev klasika s kořením a dalšími přísadami (kopr, křen, cibule) do skleniček - osvědčené, dobré, ale ty pravé znojemské to nejsou. Macerát - totéž. Okurkol - žádný zázrak. Nejde mi o urychlení, usnadnění, méně práce, jde mi o tu správnou chuť. Zkouším koriandr, kusovou skořici (nové koření, pepř, bobk. list, hořčice, hřebíček samozřejmě taky). Všechno dobré, ale pořád to není ono. Nenašel jste někdo recept na "pravé znojemské"? Nějaké bylinky, jiné koření...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6502) - 9.135 (?), 24.7.2015 20:31

Už se to diskutovalo x- krát x -kde a výsledek je asi:

1: žádný z komerčních přípravků originální chuti nedosahuje. 2. Nikdo nezveřejnil recept, který by se originální chuti dostatečně blížil. A hlavně, 3. nikdo už vlastně neví, jak pravé znojemské chutnaly. Čas běží a něco zůstává jen ve vzpomínkách. Možná někdy někdo objeví jak to vlastně bylo. Smutné je, že spousta dobrých věcí se v rámci kulturní revoluce zničila a těžko, možná nikdy se už nenavrátí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 25.7.2015 0:01

Dospělý člověk má polovinu chuťových receptorů než dítě. V dospělosti dál množství receptorů klesá. K tomu paměť a je jasné, že už nikdy ty okurky nebudou jako tenkrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 236.1 (?), 25.7.2015 9:45

Velké množství pochutin, kterým jsme vystaveni a jejich agresivní dochucení - cukrovinky sladší než dřív, uzeniny víc pikantní, mnoho nových koření naše chutě časem otupily.
    Našel jsem recepty po babičce a nechal si upéct dobrotu, kterou jsem od ní jako dítě miloval. Tu chuť jsem sice poznal, ale veškeré nadšení žádné.  Myslím, že kdyby někdo otevřel staré znojemské okurky, řekli bychom dneska - nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.79 (?), 5.8.2016 20:48

Jsem v okurkách začátečník. Na jaře jsem si koupil dvě sazenice polních okurek a teď se mi jakési urodily. První várku jsem udělal z okurek kupovaných v Kauflandu. Nálev jsem si dělal sám z části dle návodů z internetových diskuzí, částečně podle vlastní úvahy. Do nálevu jsem dal všechno, tj ocet, i med který už nikdo nejedl, tak jsem ho tam taky šoupnul, pak cukr, kopr, trošku zázvoru, cibuli, česnek, solí jsem šetřil, není zdravá, prostě vššechno co se namanulo, hořčičné semeno, koření, dokonce i jitrocelového sirupu trochu, okurky jsem rozřezal, propíchal vidličkou, nálev jsem krátce povařil, dal starý kopr na dno a prokládal koprem a okurkami.

Výsledek? Dlouho nic. Očekávané kvašení nepřicházelo, dohromady jen pár bublinek, ale pak jak přišla horka, tak začalo bouřlivé kvašení. Okurky perfekt, škoda že Vám nemohu dát virtuálně ochutnat. Už nemám žádnou, vše snězeno a budu dělat druhou várku, teď už ze své úrody do tří a půl litrové sklenice od obchodního balení utopenců. Kvašení holt chce horka nebo trpělivost.

Co se ale chci zeptat? Okurky mi dozrávají postupně a potřebné množství do sklenice z jedné sklizně nedávám. Teď mám jenom kilo dvacet a dokupovat okurky ke kvašení nechci. Tak je tam hodlám dávat postupně jak budou dorůstat. Dnes kilo dvace, tak za pět dnů budou další, za dalších pár dnů ještě další a bude jich plná sklenka. Nebude to nějak vadit když okurky do sklenice nedám naráz?

Nálevu bych udělal na celou várku, tak tři litry, do toho to kilo dvacet, co teď mám. Další okurky by vytlačovaly nálev, ale to by nevadilo, jen jestli pak pořádně prokvasí nevím. Jaké máte zkušenosti? Dík za Vaše názory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika