Příspěvky uživatele - Mr.Fazole

Sázet kiwi? určitě ano, je to nejzdravější ovoce na světě, 24.11.2019
S kiwi mám špatnou zkušenost. Při poklesu teplot k nule, 2-3x za jaro, kompletně omrzlo. Klacky jsem měl měl mnohem větší než Petr z H. Jediná úroda bylo listí. Ten údajně největší obsah vitamínu C je na nic. Tělo ho neuloží a co je navíc než tělo... celý příspěvek >
Pekingské zelí a dřepčíci, 25.7.2019
Kolem půli června jsem vysadil pekingské zelí. Stejně jako loni a na stejné místo.Loni bya bezproblémová vegetace a nádherná postupná sklizeň.Letos mám děravé listy asi jako síťku proti hmyzu. Rozebral jsem jednu rostlinu a objevil v ní stovky... celý příspěvek >
Mohu sklízet rané brambory na podzim?, 18.11.2018
V březnu vysadím rané brambory.Co se s nimi stane když se odhodlám ke sklizni až např. v říjnu. Nestanou se z vyzrálých hlíz matečné?
Skládková hniloba jablek, 31.10.2018
U uskladněných jablek se objevuje "suchá" hniloba. Jablko zhnědne a pak zčerná. Dá se s tímto bojovat např. nějakým postřikem před sklizní?
Špendlíci, malé švestičky, 31.7.2018
Odkloním se od tématu a zareaguji na foto prvního příspěvku. Před asi 15 lety jsem sadil údajně slívu Bryská. Uschla mi. Z kmínku vyrazil výhonek, samozřejmě že ho kluk trefil míčem. Drohý rok z oblasti roubování vyrazil výhon.Nechal jsem ho.Plody... celý příspěvek >
Červený rybíz, 5.7.2018
Důležité je neuspěchat výsadbu. Ať si sazenice pěstujeme sami nebo koupíme, u roční sazenice zastřihnout výhony za 4-5 pupenem a utopit (nechat koukat jen poslední pupen) při výsadbě na stálé místo. Když jsem sadil sazenici do stejné hloubky a... celý příspěvek >
Meruňkotřešeň Aprikyra, 17.4.2018
Nejsou to všechno jenom různé názvy pro velkoplodé myrobalány?
Moniliový úžeh a hniloba peckovin 2018, 17.4.2018
pro Daníka Taky pamatuju hukot včel v korunách stromů. Tehdfy na okraji vesnice nebo městečka měl každý druhý důchodce včely.Někdo si s tím přivydělával, někdo měl dva úly aby mohl jednou měsíčně utéci babce na schůzi = na pivo.Tato generace... celý příspěvek >
Založení kompostu - trava, hnuj, hlína, sláma, 27.12.2017
Na kompost odsahující hodně listí je vhodné chodit čůrat. Nemáte zkropenou celou zahradu a lkompostu to prospěje. Pouze je třeba při zakládání kompostu brát ohled na výšku ohrady. Ze štaflí hrozí úraz.
Nedohořelý popel se nerozlozi?, 27.12.2017
Pokud to jsou kousky pár mm v průměru tak bych to klidně nasypal do kompostu a následně do záhonu. Bude trochu kypřejší půda.
Lidská moč jako dusíkaté hnojivo k ovocným stromům, 3.12.2017
Hnojení močí aplikuji již několik desetiletí k naprosté spokojenosti. V poslední době dopřávám teplou sprchu též plzákům.
Kolik ovoce denně sníte?, 2.12.2017
Pokud se nechceme pitím slivovice stát alkoholiky, je vhodné do slivovice nastrouhat kořen kostivalu a mazat si s tím bolavá kolena.
Koňský hnůj?, 8.11.2017
Je působení zahrádkářovy moči na kompost srovnatelné s močovinou??
Kvasenie stavy z cukrovej trstiny, 4.11.2017
Žil jsem v domění, že třtiina se dá pěstovat pouze v tropech nebo subtropech.Jestli někdo máte zdroj na sehnání semen třtiny vhodné do Čech, dejte prosím odkaz.
Pravokořenné stromy, 1.11.2017
Čas od času mne popadne záchvat pokusničení a na stinné místo zapíchám do země usříhané větvičky ze stromků a keřů svých i sousedů. Zatím se mi uchytilo drobné ovoce a růže. Bohužel, má představa živého plotu tvořeného keři broskvoní se mi zatím... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika