Příspěvky uživatele - Radouš

Shalimar, 19.11.2016
Shalimara už jsem v jiné rubrice nazval propadákem. Po přečtení příspěvku pana IH jsem hned běžel do sklepa a ochutnal. V této době na pohled hezké jablíčko, jen dosud nezralé, kyselé a nedobré. Strom sice letos dostal na přímluvu mé ženy ještě... celý příspěvek >
Admirál, 14.11.2016
Díky za radu, měl jsem se zeptat dříve, nezbývá, než DSR uplatnit až v příštím roce. Tím zastřihnutím ještě v daném roce míníte letní řez v 7. či 8. měsíci?
Odrůda Admiral, 5.3.2016
Jen velmi stručná reakce na předchozí příspěvek. Zdá se mi, že jsem se asi nevyjadřoval dost přesně. Takže: Kniha "Jablka" z r. 1976 autoři Dvořák, Vondráček, Kohout, Blažek obsahuje velmi podrobné pomologické popisy mnoha odrůd a to nikoliv... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 4.3.2016
Ještě k názoru p. Vysloužila na téma "bujná odrůda - vyšší kmínek". Jsem toho názoru, že každá odrůda dává optimální výnosy, pokud se pěstuje na tvaru, který je pro ni vhodný. Některé odrůdy si "nechají hodně líbit", lze je pěstovat na různých... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 4.3.2016
Skoro jsem očekával, že mne někdo bude zkoušet. Podle normy je prý čk 90-110 a pk 130-150cm, rozumí se výška kmene. A v praxi se tolik na centimetru nebazíruje - něco ovlivní hloubka výsadby, něco třeba odstranění nejspodnější větvičky, která bývá... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 4.3.2016
Koupil jsem v ekozahradnictví špičák Admirála na M111 se záměrem zapěstovat vyšší čtvrtkmen, doufám, že po seříznutí udělá dostatečně dlouhý prut na založení korunky a následně v dalším roce dostatečně rozvětví, což vidím jako možný problém. Tím... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 20.2.2016
Dobrý den do Šúran a díky za podporu, konečně někdo se "stejnou krevní skupinou". Po přečtení Vašeho příspěvku jsem hned běžel do sklepa, abych porovnal Karneval, Shalimar a přidal jsem ještě Topaz. Bohužel, Admirál doplatil na svoji výbornou chuť a... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 16.2.2016
Hořká pihovitost se celkově u mne vyskytuje velmi sporadicky, spíše jako mladická kosmetická vada v době prvních plodů. Může to být stanovištěm - spíše chudá půda a snad i tím, že pro mne je nejlepší tvar čtvrtkmen, což je spíše extenzivní pěstování.... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 15.2.2016
Vloni asi 3 jablka, letos snad tucet - Admirál na M26. Zkušenost je to zatím malá, ale zatím se mi tato odrůda, co se týče plodu, jeví o 2 třídy lepší, než všechny, co jsem dosud pěstoval. Tím míním všechny ty legendy - Gas. šarlatové, Signe Thilish,... celý příspěvek >
Náhrada za Idared, 7.2.2016
Shalimar je pro mne, po stránce chuťové, zatím dost velké zklamání. Tuhejší, méně šťavnatá dužnina a - teď nevím, zda to popíšu správně - jakýsi natrpklý dozvuk v jinak sladké chuti. Při zcela laickém ochutnávání by možná vyzrálý Idared zvítězil.... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 3.2.2016
Mohu subjektivně srovnávat Admirál, Red Topaz a Karneval zatím jen v malém množství z prvních sklizní. Od nejsladšího Admirála následuje Karneval, pak R.Topaz. Šťavnatost Admirál a Topaz velmi podobná, jen Topaz má měkčí dužninu, pak méně... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 2.2.2016
Celá diskuse se tady točí kolem dvou hledisek: ostřejší chuť Topazu - někomu vyhovuje, někomu ne a konkrétní podmínky stanoviště, ovlivňující zdravotní stav stromů i výslednou úroveň plodů včetně chuti. Podle mne skutečně velká většina lidí (včetně... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 26.1.2016
Nevím, čím je to způsobeno - zda podnoží, podmínkami či zda je to objektivně rozdílnými vlastnostmi - Topaz versus Red Topaz. Téměř u všech odrůd bývá červená mutace lepší, byť jen svojí atraktivitou, avšak oproti voskově lesklým až mastným plodům... celý příspěvek >
Dukát, 10.1.2016
Mohu jen potvrdit, že na sušší, skoro chudé půdě a slunném stanovišti na mírném JV svahu 400 mnm jsem přibližně v osmdesátých létech měl Dukáty krásné, velikostně vyrovnané a chuťově vynikající. Rozhodně (podle mne) výrazně předčily v chuti Bláhovu... celý příspěvek >
Shalimar, 4.12.2015
Čas běží a já jsem zase už několikrát ochutnal jak Admirál, tak Shalimar. Křehký, sladký a velmi šťavnatý Admirál mne stále okouzluje velikostí, vzhledem i chutí. V porovnání se Shalimarem a dokonce i s Merkurem je u mne stále absolutní jedničkou,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika