Křovinořez - rada



host - 72.149 (?)
15.5.2014 17:23

Jak jsem tu už napsal, tak se ten křovinořez dával k sekačkám Vari-Lucina s motorem Honda. Lucinu jsem koupil a tento křoviňák jsem k tomu dostal. Složil jsem ho, trochu seřídil řidítka a tu "podprsenku" (mimochodem je strašná), nalil benzin a nastartoval, bez problémů. Pak jsem chtěl ukázat synovi, jak se s tím dělá. Při pokusu nastartovat, se zaseklo startování a šňůra zůstala venku. Takže jsem to rozdělal, uvolnil a nastartoval, s upozorněním syna, který to bude převážně používat, že je nutno zatáhnout jen co se to překulí přes úvrať, jinak se to může zaseknout. Tak s tím chvíli dělal. Když to pak startoval znovu, tak startování přestalo fungovat- vyskočila pružina ergostartu. Nasadil ji ale vyskočila zase. Tak vyvrtal do unašeče díru jinde, a by se nevymačkala. Uvidíme jak to dlouho vydrží. To je jen malý příspěvek k tomu kutilství, které je nutné k tomu, aby bylo možné tento zázrak provozovat.

Ještě k Fiamovi: Cena servisních prací není způsobena ani tak nenažraností servisáků, ale státu. Pokud bude mít velmi malou režii, tak musí mít měsíční obrat za práci 50-60tis., aby mu to dalo cca 25tis hrubého, t.j. průměrný plat. Pokud bude muset mít nějaké stroje, tak i klidně 60-80tis. měsíčně. Protože při slabé kupní síle nejde nastavit vysoké ceny, tak se to dohání hodinami. Ne jako v úřadě, v 15hod. padla. Když jdu po 15 hodině kolem fin. úřadu, tak musím dát pozor, aby mě ta lavina úředníků, kteří prchají z práce nesmetla.

Nejsem servisák, ale živím se také prací, kterou musím sehnat, udělat, musím ji dostat zaplacenu a pak po zaplacení všech režijních položek, DPH a zdrav, i důchodového pojištění (musím platit přesto že jsem důchodce), daně z příjmu mi něco málo zbude

FO

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 39.219 (?), 15.5.2014 16:03

Jak je vše ve skutečnosti víte jen vy sám. Podle toho jak jedete s křoviňákem na půl plynu 20 cm ve 2 metrech a žerete se strojem přerostlou trávu po kilech, vyznívá váš obsáhlý příspěvek trochu jako pohádka.  Poněkud přehnané    no j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.179 (?), 16.5.2014 11:09

Pohádka!? Literární nadsázka, ale v celku malá, přiznávám, že to nežere pět kilo na jeden záběr, ale dvě kila jsou taky "kila". Půl plynu je taky trochu víc i když pořád to není plný. Faktem zůstává, že to má (opět jenom můj odhad) nejméně dvojnásobný výkon oproti hechtu (145), nemusím se nijak krčit (mám skoro dva metry) a když tím otočím kolem sebe o 180 stupňů, tak je záběr NAD dva metry. Přijeďte, koukněte, posuďte a pak dejte palec podle viděného... (kousek od Jevíčka)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.69 (?), 15.5.2014 17:13
Nevidím problém ve Vašem názoru na levnou čínu, ale musíte rozlišovat. Vy jste někdo, kdo se závady nebojí a spolehlivost Vás netíží. Já si také koupím levněji pilu, kterou majitel neznalostí zastavil a stačí málo a mám za několik tisíc pilu, která stála 15 tisíc. Ale nemůžete házet všechny do jednoho pytle, většina když kupuje chce za solidní peníz stroj na delší dobu a počítají se servisem, protože opravovat neumí ani nechtějí. Pro takové je levná čína risk, který se stane vyhozením peněz. Kdo je na kvalitě a spolehlivosti pracovně závislý, ten by musel mít s sebou 2-3 kusy, aby mohl celý den dělat. Vydržet s tímto celý den, měsíc, rok je utopie. Když celý den sečete, tak nemáte chuť něco na druhý den opravovat, kdyby to i uměl. Výkon 3,8 kW je další utopie, v daném hodnocení je to jedno. Asi jste dost soudný, že ta cena není o předražení značek, ale o kvalitě tohoto výrobku. Já bych si to nekoupil, protože cena není všechno a nic jiného mě nezaujalo. Víte co říkají výrobci levných uzenin z náhražek, lidé je chtějí a kupují je, tak je vyrábíme. A doktoři nestačí rozesílat pozvánky na vyšetření zluszého střeva. Velký byznys, kde si kvalitu vybírá každý sám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.69 (?), 15.5.2014 17:15
opr.tlustého střeva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.179 (?), 16.5.2014 11:34

Pod tohle se klidně podepíšu. Je to o lenosti něco dělat a učit se. Pokud někdo není ochoten se učit, dělat něco z sebou, tak ať platí. Tyhle malé strojky jsem se musel taky učit, co to je a jak to funguje. Nebo počítače, programování a vůbec ty všechny technologie, co za mého mládí neexistovaly. Celý život se člověk učí nové věci a pak umře stejně hloupej ;-). Já si peču i chleba (žádná automatická pekárna, hezky ručně za 4 minuty), sajrajty nekupuji, ale elektroniku (a nejenom tu) stejně dělaj číňánkové, evropa se zabývá překupnictvím, finančním poradenstvím a zapomínáme, že práce a vzdělávání je podstata bohatství, ne okrádání bližního svého, ale pomoc jemu. Původně začala tato debata ne o profi použití. Profík, tedy ten, co dělá s křoviňákem celý den a za peníze, se tady nebude ptát jestli tenhle ano, nebo ne. Ten ví z vlastní skušenosti co má dělat a co koupit (pokud umí počítat!). Amatér, jako tazatel, nebo já, sem přijdeme na radu a dostávát jednostranné rady od kšeftarů se mi nelíbí. Proto jsem popsal svouji zkušenost a myslím, že nejen pozitivní, plus moje myšlení a možnosti. Je na tazateli, aby posoudil riziko. Vždyť celý život je jedno riziko a kdo se bojí ať do lesa neleze. Špatné se mi ale zdá, strašit před lesem vyprávěním o bubácích i když v lese je problém vidět i zajíce. 

Při nákupu zahradní techniky fakt nejde o život jako při pojídání E-ček na kila, Vaše přirovnání v tomhle bodu je silně zavádějící. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.149 (?), 15.5.2014 17:23

Jak jsem tu už napsal, tak se ten křovinořez dával k sekačkám Vari-Lucina s motorem Honda. Lucinu jsem koupil a tento křoviňák jsem k tomu dostal. Složil jsem ho, trochu seřídil řidítka a tu "podprsenku" (mimochodem je strašná), nalil benzin a nastartoval, bez problémů. Pak jsem chtěl ukázat synovi, jak se s tím dělá. Při pokusu nastartovat, se zaseklo startování a šňůra zůstala venku. Takže jsem to rozdělal, uvolnil a nastartoval, s upozorněním syna, který to bude převážně používat, že je nutno zatáhnout jen co se to překulí přes úvrať, jinak se to může zaseknout. Tak s tím chvíli dělal. Když to pak startoval znovu, tak startování přestalo fungovat- vyskočila pružina ergostartu. Nasadil ji ale vyskočila zase. Tak vyvrtal do unašeče díru jinde, a by se nevymačkala. Uvidíme jak to dlouho vydrží. To je jen malý příspěvek k tomu kutilství, které je nutné k tomu, aby bylo možné tento zázrak provozovat.

Ještě k Fiamovi: Cena servisních prací není způsobena ani tak nenažraností servisáků, ale státu. Pokud bude mít velmi malou režii, tak musí mít měsíční obrat za práci 50-60tis., aby mu to dalo cca 25tis hrubého, t.j. průměrný plat. Pokud bude muset mít nějaké stroje, tak i klidně 60-80tis. měsíčně. Protože při slabé kupní síle nejde nastavit vysoké ceny, tak se to dohání hodinami. Ne jako v úřadě, v 15hod. padla. Když jdu po 15 hodině kolem fin. úřadu, tak musím dát pozor, aby mě ta lavina úředníků, kteří prchají z práce nesmetla.

Nejsem servisák, ale živím se také prací, kterou musím sehnat, udělat, musím ji dostat zaplacenu a pak po zaplacení všech režijních položek, DPH a zdrav, i důchodového pojištění (musím platit přesto že jsem důchodce), daně z příjmu mi něco málo zbude

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 15.5.2014 17:28

jejda, on se výkon stroje měří podle síly vibrací v ruce a zalehlých uší

laughlaugh  yes jo fakt dobrej ftip.

Motor neslouží výrobě hluku, proto jeho ztráty ve formě akustického výkonu jsou pořád jen ztráty, i kdyby pubertální kluci při tuningu pařezu tvrdili opak.

Ale každý svého štěstí strůjcem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.76 (?), 15.5.2014 20:58

Zdravím, to FIAM, podívejte se na alibabu, kolik Kaxl stojí u prvoprodejce a potom teprve můžete něco psát o nenažranosti servisáků. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 78.179 (?), 16.5.2014 23:36

Milý Standa. Protože jsem dosti kovaný v nákupech v číně a alibabu znám, tak jste mi nahrál na smeč i když jsem zrovna tohle nechtěl rozmazávat.

100$ / kus FOB. Min order 1pcs. Tady to vypadá, že máte pravdu, prvoprodejce prodává za dva tisíce plus poštovné (asi 500) zhruba to samé. Takže jeden kus se nevyplatí. Ale jsou i jiné nabídky, například při odběru 100 kusů, platíte za jeden od 20$ do 50$, z množstvím klesá cena a to dosti hrubě a doprava za jeden kontejner do CZ se pohybuje od dvaceti tisícovek. Takže stovka navýšení za kus. Pozor! Nikdo nebude pro Vaše hezké oči kupovat jeden, nebo deset kousků, o tom obchod skutečně není! Vám se zdá slušný a ne nenažraný rabat 120%? Dobrá, ať jej mají, klidně jim jej dám, když je celková cena přijatelná, tedy poměr užitku k ceně je přijatelný. Co víc! Právě těmhle "obchodníkům nic nevyčítám a klidně jsem si to koupil od nich i když vím (z vlastní zkušenosti), že z jakoukoli reklamačkou se u nich nechytnu na rozdíl od čínského "prvoprodejce", který mi věc vymění bez jakýchkoli diskusí a obratem. Horší je to ovšem v případě "značek". Husqvarna už dlouho vyrábí všechno v číně a za stejné ceny. Jediný rozdíl oproti "neznačce" je evropský kontrolor přímo ve výrobě. Tady (EU) má jenom vývoj. Jiné "značky" jakbysmet. Reklamace dopadají stejně, ale musíte zaplatit ty bilboardy, TV reklamu, podporu prodeje a podobné nesmysly, které nejsou potřeba u kvalitních výrobků, které si zákazníci najdou sami. Namlátit lidem do hlavy blbosti je dnes jednodušší jako kdykoli v minulosti a to ne ani proto, že jsou lepší masovokomunikační prostředky, ale proto, že lidé jsou línější a odmítají myslet i na svoje zdraví - viz příspěvek výše o masových náhražkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 16.5.2014 1:08

FIAM: Hezké počtenílaugh. Píšete, že jste k tomu Vašemu zázraku dostal, nebo koupil "tlustou strunu". Jak je "tlustá"? Aby motoru neublížila.  Proč nesečete nožem? Dá-li se tomu plechu říkat nůž.

Jako profík si nemohu takovou loterii dovolit, abych si koupil neznačkový stroj, který mě v marketu vymění za nový a nikdo se ho nepokusí opravit, protože to nejde, nebo oprava vyjde dráž, nebo podobně, jako nový výrobek. Také nemohu přijet do lesa na otočku, protože mi "číňan " nefunguje. To neexistuje!

Ke své profesi kupuji pouze značkové a kvalitní nářadí se záručním a pozáručním servisem. Na cenu moc nehledím, protože se mě stroje během krátké doby zaplatí. Věřte, nebo ne, oprav za ty léta bylo minimum a na některých strojích žádné. Neřeším, kolik stojí servis. Servis opraví a stroj vydělává dál.

Tak co se vyplatí? Čtyři Číny a více, nebo jeden Němec, či Švéd?laugh

V r. 2009 jsem vezl do nemocnice zaměstnance, který u mě ožínal na revíru buřeň ve smrkové kultuře levným křovinořezem, který měl osazený levným trojramenným nožem. Nůž se při nárazu na překážku zlomil a odlomek zaměstnanci prosekl kotník. Dále následovala delší léčba a soudní spor s výrobcem "kvalitního" nože. To jsem malinko odbočil.

Pokud budu sekat pozemek,který neznám,tak si ho projdu,odstraním překážky,nebo si je označím, začnu sekat s "něčím horším" a pak to zkusím s Brigsem a nepláču tady,jak jsem si zničil sekačku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika