Vysokokmen



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 85.27 (?)
13.3.2008 6:38

Záleží na použité podnoži. Vysokokmen na M9 nevypěstujete ani když začnete větvit korunku ve 2 metrech. Nerostlo by to. Opačný případ -  snahu o zákrsky na bujných podnožích vídáme ve starých zahrádkách, kde od země vystupují šikmo mohutné větve.
   Polokmen se větví asi ve 150 cm, vysokokmen ve 180 - 200 cm vysoko. To je ale orientační. Kmen  lze zapěstovat ve výšce, jaká Vám vyhovuje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 85.27 (?), 13.3.2008 6:38

Záleží na použité podnoži. Vysokokmen na M9 nevypěstujete ani když začnete větvit korunku ve 2 metrech. Nerostlo by to. Opačný případ -  snahu o zákrsky na bujných podnožích vídáme ve starých zahrádkách, kde od země vystupují šikmo mohutné větve.
   Polokmen se větví asi ve 150 cm, vysokokmen ve 180 - 200 cm vysoko. To je ale orientační. Kmen  lze zapěstovat ve výšce, jaká Vám vyhovuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.44 (?), 13.3.2008 10:35

Tak to by byla pecka. Tedy ze podnoze z jablkovych planat nezajimaji hryzce. Z mych minimalne 100 semenacu jadernicky, ktera jsem zasadil pred rokem mi do dnesnich dni zbylo tak 20 a i ty jsou vice ci mene ozrane. Hrusne jejich utoku vcelku odolavaji, durancie jakbysmet, me 3 oskeruse padly vsechny. Podotykam ovsem ze nase zahrada je výjimecnym refugiem prave pro hryzce.

           s pozdravem         Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 85.27 (?), 13.3.2008 12:45

Jasně, když má hryzec hlad, sežere i semenáč. Měl jsem (nakonec i mám) vysázené jabloně na mnoha druzích podnoží současně. Po duzénech a jánčatech šel hryzec neomylně přednostně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.184 (?), 6.12.2006 18:31
Právě jsem vykopal a budu vyhazovat několik semenáčků Jaderničky, protože je už nemám kam nasadit. Když mi napíšete svou adresu na bim (zav.) mybox (tečka) cz, domluvíme se na předání
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.50 (?), 13.2.2007 16:27
Dobrý den-sháním velmi staré odrudy jabloní-Gráštenské a Oldenburg.Je možné tyto odrůdy ještě sehnat?Děkuji Kamil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312), 13.2.2007 19:39
Grávštýnské červené mám (Gráštenské neznám), Oldenburgovo jsem pěstoval donedávna. Někde jsm jej zřejmě přirouboval, abych o odrůdu nepřišel, ale musel bych se podívat.Máte-li zájem,můžete se ozvat. vyslouzilm@seznam.cz 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.50 (?), 14.2.2007 17:18
Dobrý den p.Vysloužil.Můj strýc i děd měl právě tyto odrudy na zahradě-ovšem dle slov mého strýce nešlo po pokusech naroubovat na jiný strom.Zda opravdu máte obě odrudy -v nejbližší době se s Vámi spojím na Vaší em.adrese.Děkuji-s pozdravem Kamil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312), 15.2.2007 19:00
Jabloně jsou všechny navzájem kompatibilní, naroubujete je bez problémů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.181 (?), 16.2.2007 20:08
Dobrý den p. Vysloužil. Měl bych taky zájem o pár roubů  odrůdy Grávštýnského červeného mohl byste mi jich pár poskytnout. Děkuji.
Dále pak zháním odrůdy jabloní Párkerovo a Blenheimská reneta. Má je někdo? Děkuji    Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312), 18.2.2007 21:03
Můžete mě kpontaktovat, e-mail je o pár řádků výše. Ty další 2 odrůdy nemám. Nožná bych našel i obyčejné Grávštýnské (žluté), ale oproti červenému nemá žádné výhody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika