Odrůda Pinova



Tchořík - (16) - 166.104 (?)
2.10.2015 0:45

Prosím, neměl by někdo rouby jabloně Pinova? Dnes jsem si je koupila v hypermarketu Albert a musím říct, že jsem dlouho neměla jablko, které by mi tak chutnalo. Každý má prostě jiné chutě a mě se koupená Pinova ze Slovenska do chutě vyloženě trefila wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 31.134 (?), 18.1.2014 19:42

Ešte by som doplnil že neznáša silnejší rez, po ktorom plodnosť vynecháva a úroda je iba symbolická. Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 15.11.2014 21:36

A čo povedať na názor Petra z Pardubíc, že sa v prípadě Pinovy nejedná o príchut´ Coxovej renety? No já bych opravdu řekl, že nejedná. Ale našel bych jiné kouzlo této odrůdy. Měl jsem první dva plody a všiml jsem si to i u kupovaných plodů, že totiž když jsou konzumované například nyní, tak mají velmi pevnou, dostatečně šťavnatou dužninu a příjemnou chuť, která není ještě zdaleka tak přeslazená, jako později. Ale hlavně ta pevná a chruplavá dužnina je velmi příjemná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.12.2014 19:48

Nikoliv Auralia, ale právě tato odrůda Pinova se zdá nyní už zase fádně přeslazená. Tvarově podobný Kidd´s Orange je mnohem aromatičtější a ne tolik sladký. Cením si ovšem stále velmi pevnou a prozatím nikoliv málo šťavnatou dužninu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tchořík - (16) - 166.104 (?), 2.10.2015 0:45

Prosím, neměl by někdo rouby jabloně Pinova? Dnes jsem si je koupila v hypermarketu Albert a musím říct, že jsem dlouho neměla jablko, které by mi tak chutnalo. Každý má prostě jiné chutě a mě se koupená Pinova ze Slovenska do chutě vyloženě trefila wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 2.10.2015 6:59

Není na Pinovu letos ještě brzo? Je to pozdní odrůda. Ještě by měla být na stromě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tchořík - (16) - 166.104 (?), 6.10.2015 23:03

Nevím, nejsem odborník - možná to jsou ještě loňské zásoby - v těch skladech s chemií to možná vydrží několik let frown Je fakt, že po pár dnech doma se to nedalo srovnat s chutí a konzistencí jablka těsně po koupi... Chuť byla mdlejší a trošku to změklo a tak jako zmoučnatělo. Kdybych jí nejedla hned ten večer, kdy jsem jí koupila, tak by mě ani nenapadlo, chtít ji mít na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.10.2015 13:17

Nevidím rozdíl v chuti u slovenských Pinov zakoupených v obchodě a Pinov doma vypěstovaných. Pro mě osobně jsou nejlepší přibližně do Vánoc. Pak jejich chuť příliš zfádní. I tak je velmi málo aromatická, ale cením si příjemně pevnou konzistenci dužniny. Je to sladší typ jablka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tchořík - (16) - 166.104 (?), 9.10.2015 22:24

Díky za porovnání koupených a vypěstovaný jablek. Jo jo, ta pevná dužnina mi vyhovuje a sladká chuť taky - nemám ráda kyseláče. Prostě je to jablko pro mě jako dělané smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.2 (?), 12.10.2015 10:52

Také jsem včera koupil Pinovu v Albertu a okoštoval. Myslím, že to byla čerstvá úroda, i když současné chladírny dokážou zázraky. Jablka byla krásně vybarvená a vzhledem velmi lákavá. Ovšem konzistence dužniny a chuť není nic pro mě. Chuť by ještě ušla, i když jsem postrádal jakoukoliv zvláštní příchuť, snad nepatrně bylo cítit aroma podobné Kidd's Orange, ale tomu se mnohem víc podobá odrůda Gala. Co mi ale vůbec nevyhovovalo byla zvláštní pevnost a "suchost" dužniny. Nedá se říct, že by v dužnině chyběla šťáva, spíš ta struktura byla taková zvláštní, že tu suchost evokovala. A ano, jablko je to sladké jen nepatrně navinulé a předpokládám, že v průběhu skladování se navinulost ztratí úplně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.23 (?), 15.9.2017 17:32
Pinova - po rokoch som sa vrátil k pestovaniu tejto pomerne kontroverznej odrody (len jeden stromček na MM106, teraz zarodí prvýkrát). Príjemným prekvapením je vyfarbenie plodov (je to klasická Pinova, nie Evelina) - foto. Jablká na strome tiež začínajú rozvoniavať, oberanie bude o dosť skôr než som očakával. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika