Odrůda Pinova



Tchořík - (16) - 166.104 (?)
9.10.2015 22:24

Díky za porovnání koupených a vypěstovaný jablek. Jo jo, ta pevná dužnina mi vyhovuje a sladká chuť taky - nemám ráda kyseláče. Prostě je to jablko pro mě jako dělané smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 31.134 (?), 18.1.2014 19:42

Ešte by som doplnil že neznáša silnejší rez, po ktorom plodnosť vynecháva a úroda je iba symbolická. Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 15.11.2014 21:36

A čo povedať na názor Petra z Pardubíc, že sa v prípadě Pinovy nejedná o príchut´ Coxovej renety? No já bych opravdu řekl, že nejedná. Ale našel bych jiné kouzlo této odrůdy. Měl jsem první dva plody a všiml jsem si to i u kupovaných plodů, že totiž když jsou konzumované například nyní, tak mají velmi pevnou, dostatečně šťavnatou dužninu a příjemnou chuť, která není ještě zdaleka tak přeslazená, jako později. Ale hlavně ta pevná a chruplavá dužnina je velmi příjemná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 19.12.2014 19:48

Nikoliv Auralia, ale právě tato odrůda Pinova se zdá nyní už zase fádně přeslazená. Tvarově podobný Kidd´s Orange je mnohem aromatičtější a ne tolik sladký. Cením si ovšem stále velmi pevnou a prozatím nikoliv málo šťavnatou dužninu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tchořík - (16) - 166.104 (?), 2.10.2015 0:45

Prosím, neměl by někdo rouby jabloně Pinova? Dnes jsem si je koupila v hypermarketu Albert a musím říct, že jsem dlouho neměla jablko, které by mi tak chutnalo. Každý má prostě jiné chutě a mě se koupená Pinova ze Slovenska do chutě vyloženě trefila wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 2.10.2015 6:59

Není na Pinovu letos ještě brzo? Je to pozdní odrůda. Ještě by měla být na stromě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tchořík - (16) - 166.104 (?), 6.10.2015 23:03

Nevím, nejsem odborník - možná to jsou ještě loňské zásoby - v těch skladech s chemií to možná vydrží několik let frown Je fakt, že po pár dnech doma se to nedalo srovnat s chutí a konzistencí jablka těsně po koupi... Chuť byla mdlejší a trošku to změklo a tak jako zmoučnatělo. Kdybych jí nejedla hned ten večer, kdy jsem jí koupila, tak by mě ani nenapadlo, chtít ji mít na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 7.10.2015 13:17

Nevidím rozdíl v chuti u slovenských Pinov zakoupených v obchodě a Pinov doma vypěstovaných. Pro mě osobně jsou nejlepší přibližně do Vánoc. Pak jejich chuť příliš zfádní. I tak je velmi málo aromatická, ale cením si příjemně pevnou konzistenci dužniny. Je to sladší typ jablka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tchořík - (16) - 166.104 (?), 9.10.2015 22:24

Díky za porovnání koupených a vypěstovaný jablek. Jo jo, ta pevná dužnina mi vyhovuje a sladká chuť taky - nemám ráda kyseláče. Prostě je to jablko pro mě jako dělané smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.2 (?), 12.10.2015 10:52

Také jsem včera koupil Pinovu v Albertu a okoštoval. Myslím, že to byla čerstvá úroda, i když současné chladírny dokážou zázraky. Jablka byla krásně vybarvená a vzhledem velmi lákavá. Ovšem konzistence dužniny a chuť není nic pro mě. Chuť by ještě ušla, i když jsem postrádal jakoukoliv zvláštní příchuť, snad nepatrně bylo cítit aroma podobné Kidd's Orange, ale tomu se mnohem víc podobá odrůda Gala. Co mi ale vůbec nevyhovovalo byla zvláštní pevnost a "suchost" dužniny. Nedá se říct, že by v dužnině chyběla šťáva, spíš ta struktura byla taková zvláštní, že tu suchost evokovala. A ano, jablko je to sladké jen nepatrně navinulé a předpokládám, že v průběhu skladování se navinulost ztratí úplně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.23 (?), 15.9.2017 17:32
Pinova - po rokoch som sa vrátil k pestovaniu tejto pomerne kontroverznej odrody (len jeden stromček na MM106, teraz zarodí prvýkrát). Príjemným prekvapením je vyfarbenie plodov (je to klasická Pinova, nie Evelina) - foto. Jablká na strome tiež začínajú rozvoniavať, oberanie bude o dosť skôr než som očakával. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika