Odrůda Pinova



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?)
18.1.2014 19:19

Tady souhlasím s Petrem, jestli je Kids překonaný, tak v jiných parametrech než chuť. Nepatří k nejplodnějším odrůdám, plodnost se dostavuje později, roste poněkud silně a strupovitostí, i když ne příliš, přeci jen trpí. Jablka nejsou extra atraktivní a při větší úrodě jsou drobnější. Kvalitou chuti by se dal srovnat s Beforestem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.165 (?), 17.1.2014 20:38

Pinova i letos (kupovaná) fádní, sladká chuť, nic zajímavého. Obejdu se bez ní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 207.69 (?), 17.1.2014 23:24

Pinovu som prikupil. Nastepena bola dosial na 2 vetvach - obe obsypane plodmi, ktore som striedal s Topazom, Siriusom a Angoldom. Suchsie, avsak zaujmave chutovo mi chutili. Na rozdiel od Siriusu ktory bol zrejme vdaka neskoremu zberu v nacervenej faze maksi, boli plody Pinovy stale rovnako pevne. Angold chutovo spomedzi tychto odrod na poslednom mieste. Topaz na prvom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.1.2014 10:29

Nevím proč bych nemohl porovnávat Kidd´s Orange a Pinovu. Obě odrůdy nejsou rezistenti. Přesto bych u Kidd´s Orange musel nějaký ten strup pracně hledat. A to absolutně bez jediného postřiku. A jak říkám, oproti Pinově má Kidd´s Orange báječnou chuť. Pokud jde o nějaké kvalitní křížence Clivie, tak Pinovu mezi ně rozhodně nepočítám. Golden se jako druhý z rodičů podle mě neosvědčil. Chuťově lepší jsou kříženci Clivie a Rubínu, alespoň jeden, o tom druhém se to píše, ale jestli se to i potvrdí, to nevím. K té absenci strupovitosti na Kiddsu musím ještě dodat, že tady v létě sprchlo skoro každý týden, takže to u něj vypadá na zvýšenou odolnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.134 (?), 18.1.2014 12:30

Mám asi 20 rokov Kidd´s Orange naštepený do jedného konára, a Pinovu mám celý strom.Asi to bude preto že Kidd´s je kvalitnejší.wink   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 210.212 (?), 18.1.2014 13:29

Dolte mi pár slov do diskúsie:

1. Nikto p.Petrovi z P. nebráni porovnávať Kidd´s Orange s Pinovou.

2. Kidd´s Orange patrí medzi stredne až menej úrodné sorty. Otestoval som ju v 90.rokoch, je naozaj chutná, ale dnes ju prekonali novšie odrody, najmä po stránke pestovateľských vlastností a odolnosti. Kidd´s Orange dnes ponúka máloktorý predajca stromčekov.

3. Nazvať Pinovu "sladkou vodou" je voči jablku a jeho tvorcom nezaslúžené. Voda má neutrálnu chuť. Pinova nie je prehnane šťavnatá, ale v pomeru k cukrom má menej kyselín. Zrejme preto, že Pinova nie je priamym hybridom chuťovo skvelej Koxovej renety, má svoju chuť originálnu. Odporúčam degustovať vyzreté plody zo záhradky, nie podtrhnuté z marketu. Dozrievajúce plody Pinovy vyžarujú neuveriteľne podmanivú vôňu do veľkej vzdialenosti od stromu. Voňavejší kultivar v záhradke nenájdem. O pestovateľských vlastnostiach a skladovateľskej kvalite plodov bolo už napísané veľa. Zatiaľ má Pinova veľa priaznivcov medzi milovníkmi sladších aromatických jabĺk. Čas ukáže, dokedy si udrží svoju pozíciu. Jej krížence s inými skvelými odrodami ju časom pravdepodobne prekonajú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 18.1.2014 15:06

Musim sa Pinovy zastat, a to len preto, lebo Pan prof. Hricovsky (ktoreho si vazim) je velky propagator tejto odrody, keby to bola iba sladka voda, urcite by ju az takto nepropagoval. ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.1.2014 18:06

Degustovaný plod pochází ze zahrady, ale nikoliv mojí. Protože má úplně stejnou chuť jako ty kupované, došel jsem k tomuto závěru. Termín "sladká voda" použil jeden člen rodiny po ochutnání jablka podobné odrůdy. Řekl: "Je to jen sladká voda, nic víc". Občas to také použiji a právě na Pinovu to podle mě sedí. U Kidd´s Orange se uvádí sice střední plodnost, ale jak říkám tak po čase plodí dostatečně. Nemohu rozhodně souhlasit s tvrzením, že Kidd´s Orange je chuťově překonaný. Toho bohdá nebude, aby takováto chuťovka byla zapomenuta, i když se sem tam něco v sortimentu objeví. Jak říkám, po některých zkonzumovaných odrůdách horší chuti, jsem si musel zpravit chuť právě tímto lahodným jablkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.134 (?), 18.1.2014 18:25

Keďže ste o svojej pravde presvedčený, tak ostáva iba zaželať aby ste boli s náhradou aspoň tak spokojný ako som ja s Pinovou. Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 207.69 (?), 18.1.2014 19:08

Chutovo mi jednoduchsia-sladsia, ale dobra, pripadala skor Sirius - dobry sladky Golden. Pinovu som si daval na obcerstvenie chute - mala aromaticku, sirsiu-bohatsiu prichut. Je pravda ze stavou moc neoplyva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 18.1.2014 19:19

Tady souhlasím s Petrem, jestli je Kids překonaný, tak v jiných parametrech než chuť. Nepatří k nejplodnějším odrůdám, plodnost se dostavuje později, roste poněkud silně a strupovitostí, i když ne příliš, přeci jen trpí. Jablka nejsou extra atraktivní a při větší úrodě jsou drobnější. Kvalitou chuti by se dal srovnat s Beforestem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika