Poradí někdo, kde se dají sehnat kvalitní rouby?



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?)
26.3.2010 21:03

Rouby se dají koupit také v Holovousích. Já jsem si tam byl sice osobně, ale lze je také objednat k zaslání.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 26.3.2010 21:03

Rouby se dají koupit také v Holovousích. Já jsem si tam byl sice osobně, ale lze je také objednat k zaslání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 26.3.2010 23:37

Když už jste zde nakousli "dobu roubování". Roubuji-li kopulací (jádroviny, peckoviny), mohu přece za použití nenarašených roubů roubovat od února do května, ne? A nemusím řešit nějakou mízu... obzvláště peckoviny se roubují (kopulací) brzy. Kdyžtak mě opravte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 27.3.2010 7:19

Ani kopulace bez mízy nezaručuje úspěch.Styčné plochy bez tlaku mízy mají malou šanci na přežití(snad angl.kopulace).U roubování za kůru bez mízy nejde kůru ani pořádně odchlípnout a naděje na ujmutí je rovněž nepatrná.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.21 (?), 27.3.2010 8:49

Zajímalo by mne zda mohu použít jako rouby výhony ze stromku odrůdy Rubinola na přeroubování když jsou tyto silné až 1,5cm a dlouhé přes metr.Jedná se opravdu o loňské přírustky.A teď jaký způsob použít zda nyní kopulací ze stromu na strom nebo nařezat a roubovat v plné míze.Na přeroubovaném stromu si mohu vybrat vhodný průměr.Jen se obávám té síly roubů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 27.3.2010 10:23

Síly roubu se nebojte, čím silnější roub, tím lepší ujmutí a růst. Akorát silnější dřevo jde hůř seříznout jedním tahem.  Při roubování kopulací dbejte, aby roub nebyl silnější než podnož. Ono se to sice (vzdor údajům v literatuře) obvykle ujme, ale srůst není ideální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 6.67 (?), 27.3.2010 16:20

více nežli metrové letorosty u Rubinoly - taky to znám dobře 

Samotného roubování bych se s Rubinolou vůbec nebál, zavaluje jako divá, za dva roky nepoznám, kde jsem rouboval...  Jenom ta původní odrůda, kterou přeroubováte, by neměla být extrémně bujná, v kombinaci s tou Rubinolou se to dost špatně zvládá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 29.3.2010 8:02

snad jeste neni prilis pozde, chtel jsem se zeptat, zda mohu odebrat rouby z Dicolor nyni, docetl jsem se, ze se to ma delat v unoru a zalozit, tak tedy nevim, deda ma odrudu Dicolor a tak by me zajimalo, zda bych si mohl preroubovat vetev na Clapove maslovce...? dekuji za ohlasy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 29.3.2010 9:47

Není podstatné, jestli rouby jádrovin odebíráte v lednu nebov březnu, podstatné je to, aby rouby nebyly narašené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 29.3.2010 9:49

dekuji, urcite to u dedy shlednu a pripadne naroubuji, diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 13.4.2010 15:56

Mohl by nekdo poradit, kde sehnat rouby nejake odolnejsi odrudy merunek? Mate nekdo zkusenost s preroubovanim mirabelky na merunku? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika