Poradí někdo, kde se dají sehnat kvalitní rouby?



host - 91.21 (?)
27.3.2010 8:49

Zajímalo by mne zda mohu použít jako rouby výhony ze stromku odrůdy Rubinola na přeroubování když jsou tyto silné až 1,5cm a dlouhé přes metr.Jedná se opravdu o loňské přírustky.A teď jaký způsob použít zda nyní kopulací ze stromu na strom nebo nařezat a roubovat v plné míze.Na přeroubovaném stromu si mohu vybrat vhodný průměr.Jen se obávám té síly roubů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 26.3.2010 21:03

Rouby se dají koupit také v Holovousích. Já jsem si tam byl sice osobně, ale lze je také objednat k zaslání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 26.3.2010 23:37

Když už jste zde nakousli "dobu roubování". Roubuji-li kopulací (jádroviny, peckoviny), mohu přece za použití nenarašených roubů roubovat od února do května, ne? A nemusím řešit nějakou mízu... obzvláště peckoviny se roubují (kopulací) brzy. Kdyžtak mě opravte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 27.3.2010 7:19

Ani kopulace bez mízy nezaručuje úspěch.Styčné plochy bez tlaku mízy mají malou šanci na přežití(snad angl.kopulace).U roubování za kůru bez mízy nejde kůru ani pořádně odchlípnout a naděje na ujmutí je rovněž nepatrná.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.21 (?), 27.3.2010 8:49

Zajímalo by mne zda mohu použít jako rouby výhony ze stromku odrůdy Rubinola na přeroubování když jsou tyto silné až 1,5cm a dlouhé přes metr.Jedná se opravdu o loňské přírustky.A teď jaký způsob použít zda nyní kopulací ze stromu na strom nebo nařezat a roubovat v plné míze.Na přeroubovaném stromu si mohu vybrat vhodný průměr.Jen se obávám té síly roubů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 27.3.2010 10:23

Síly roubu se nebojte, čím silnější roub, tím lepší ujmutí a růst. Akorát silnější dřevo jde hůř seříznout jedním tahem.  Při roubování kopulací dbejte, aby roub nebyl silnější než podnož. Ono se to sice (vzdor údajům v literatuře) obvykle ujme, ale srůst není ideální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 6.67 (?), 27.3.2010 16:20

více nežli metrové letorosty u Rubinoly - taky to znám dobře 

Samotného roubování bych se s Rubinolou vůbec nebál, zavaluje jako divá, za dva roky nepoznám, kde jsem rouboval...  Jenom ta původní odrůda, kterou přeroubováte, by neměla být extrémně bujná, v kombinaci s tou Rubinolou se to dost špatně zvládá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 29.3.2010 8:02

snad jeste neni prilis pozde, chtel jsem se zeptat, zda mohu odebrat rouby z Dicolor nyni, docetl jsem se, ze se to ma delat v unoru a zalozit, tak tedy nevim, deda ma odrudu Dicolor a tak by me zajimalo, zda bych si mohl preroubovat vetev na Clapove maslovce...? dekuji za ohlasy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 29.3.2010 9:47

Není podstatné, jestli rouby jádrovin odebíráte v lednu nebov březnu, podstatné je to, aby rouby nebyly narašené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 29.3.2010 9:49

dekuji, urcite to u dedy shlednu a pripadne naroubuji, diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 13.4.2010 15:56

Mohl by nekdo poradit, kde sehnat rouby nejake odolnejsi odrudy merunek? Mate nekdo zkusenost s preroubovanim mirabelky na merunku? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika