Příspěvky uživatele - Mittwoch

Jedno místo, jedna hrušeň, 13.12.2020
Kozacku ani Zbuzanku ne. Jsou vynikajici chuti, ale na horach 550m.n.m. mi plodily brakovite, male, strupate ovoce. Spinky rostou nedaleko, trosku nize. Jsou vyborne, ale stromy obri, pozde vstupuji do plodnosti a ovoce je mensi, rzive, ne pro... celý příspěvek >
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 3.7.2020
S vyhledem na Praded, v 550m.n.m. a letosnimi mrazy: Gabrovska 0, C.Rodna 0, Toptaste 0, Malvazinka 0, Lepotica 0, Oulinska 0, Domaci 20%, Hanita 30%. U Hanity muze mrazuvzdornost lehce maskovat efekt lepsiho stanoviste. Zdravi Mittw.
Swing, 16.12.2019
Existuji momentálně nejméně 2 odrůdy jabloně tohoto jména - Swing =Xeleven zahraniční provenience a Swing, českého původu se sloupcovitým růstem. Kterou máte na mysli? Mittw.
Skutočne rezistentné odrody, 29.8.2019
Zásadním problémem je, že lidé zaměňují pojem imunní za rezistentní. Imunní rostliny se patogenem nenakazí. Kupř. se dá říci, ze člověk je imunní vuci viru šarky švestek. Ale rezistentní jabloň znamená, že patogena rozpoznává, nějak na něj reaguje a... celý příspěvek >
Moruše, 12.6.2019
Morus alba se bylinnymi rizky mnozi dobre. Naproti tomu M. nigra vubec. Tam se mi povedlo vytvorit jen kalus a nic vic. Naroubovat na albu to slo, ale srust byl nedokonaly a roub roky stagnoval. Lepsi je pravokorenny odkopek. Semenace nigry jsem... celý příspěvek >
Jakou odrůdu višně na Valašsko?, 17.5.2019
Fanal na coltu ci nejake zakrsle Gisele. Otazka zni, jestli ho vubec sezenete na necem jinem nez na ptacce. Mitt.
Zezulkův lahodný, 12.5.2019
Kdy ten "Zezulkuv" rasi ve srovnani s Marsem? Diky. Mittw.
Topaz nepřekonaný, 23.12.2018
Ne nadarmo je Topaz a jeho mutanti s velkym naskokem nejpestovanejsi na Vf bazi rezistentni odrudou celosvetove, tj. na vice nez 2.000Ha (Walter Guerra, 2018)! A bezne se pouziva jako zlaty standard pro srovnani u "rezistentu" ci v bio produkci. Za... celý příspěvek >
Lysice 2018, 19.12.2018
Barby je ten Nemci prejmenovany General. Jde o diploidni sestru Admirala, ktera nebyva prilis hezky vybarvena a ma snad trpět i na otlaky. Proto se vice prosadila v dalším slechteni nez jako vyznamnejsi odruda pro pestitele. Pro hobiky by asi mohla... celý příspěvek >
Opět prosím o určení odrůdy, 9.12.2018
Ad odruda nalevo. Bila duznina, pevna slupka, strupovitost na listu i plodu. Pokud dlouho vydrzi, mohl by to byt Idared. Mitt.
Evelina, 7.12.2018
Evelinu jsem jedl na vice mistech, i bez smradu a podtržení. To jabko mi fakt nejede. Sussi, nasladla duznina, nudny vzhled. Jsou mnohem lepsi odrudy, vc. klubovych. Namatkou Rubelit, Cosmic Crisp, Opal, Rave, Rubinella...
Lysice 2018, 29.11.2018
Primo placene agentstvi!;-) Pozitiva Admirala (chut, konzistence, skladovatelnost, krehkost, stavnatost, extremni shelf life, nenarocnost) i negativa (extremni sklon k horke pihovitosti, kratsi stopka, plody ve shlucich na delším dreve, trzne... celý příspěvek >
Lysice 2018, 29.11.2018
Z holovouskych zaujala pouze Artiga. Ze soukromych (Kumsta+Hajducek) nic. Tradicne mi chutnaly rubinovky (Rubin, Red Bohemia). Ze strizovickych: Opal, Admiral, Rozela, Barby, Sirius a zvitezil u mne Admiral. Mitt.
Které jablko považujete nyní (v listopadu) za nejchutnější?, 21.11.2018
Dnes jsme s kamarady rizli Madam, Decoru, Lucasku, Parizanku, Mechelenskou a Pastornici. Jednoznacne vyhrala Mechelenska.
Nanghinova - znáte, máte?, 19.11.2018
Spravny nazev je Naghinova. Popis viz net a nazev 'Beurré de Naghin'. Myslim, ze je v Chotobuzskem genofondu v Pruhonicich. Zeptam se kamarada. Pripomente se v zime do SZ. Zdravi Mittwoch
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika