Příspěvky uživatele - Vinšálek

Selena prokletá, 13.4.2017
Souhlasím s oběma předešlými příspěvky. Asi 10 leté vřeteno Seleny jsem před pár lety přerouboval Rubinolou. Původně dočasně ponechanou polokosterní větev jako tažnou, jsem už nechal natrvalo. Plody z ní konzumuje dcera napřímo a takto jsou pro ni... celý příspěvek >
Rozela, 13.4.2017
Pro mne je Rozela z podzimních až ranně zimních odrůd naprostou jedničkou s konzumním obdobím - ideálně od poloviny října do poloviny prosince. Prevence proti hořké pihovitosti nutná. Lipno taktéž není špatná odrůda, kdo si ji pořídí chybu... celý příspěvek >
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 10.3.2017
V¨sekci broskvoně jsem vícekráte v minulosti upozorńoval, že není tolik podstatné jaký přípravek se proti kadeřavosti použije, jako provedení ošetření ve správné době a s ohledem na počasí v době aplikace a po ní. Použití smáčedla významně... celý příspěvek >
Konec pesticidů pro zahrádkáře?, 9.3.2017
To je pravda, Petře. Jedině od známého agronoma.
Konec pesticidů pro zahrádkáře?, 8.3.2017
Calypso už mi došlo, tak na pilatku používám jeho odvozeninu Biscaya. Bohužel, Mospilan v doporučených dávkách a sólo aplikacích je slabý, nejen v ovocnářství, třeba taková mandelinka bramborová. Reldan si šetřím na obaleče, hlavně na... celý příspěvek >
Shalimar, 24.2.2017
Ano, spletl jsem se. Meteor nemohu hodnotit, teprve loni jsem ho narouboval. Melrose má oproti Shalimaru větší plody, některé až příliš, má i lepší chuť, i když mi u něho vadí ta slupka, hůře se konzumuje. Skladovatelností se Melrose Shalimaru... celý příspěvek >
Shalimar, 24.2.2017
Dobrý podvečer. Delší dobu jsem zde na fóru nebyl, důvodů bylo více. Zaujalo mě vlákno Shalimar. Pan Vysloužil se dotazoval na porovnání odrůd Goldstar a Shalimar. Shodou okolností obě vřetena mi rostou vedle sebe. Velikostí plodů a úrodností... celý příspěvek >
Co chyba jabloni, 5.7.2016
Je to deficit Mg.
Co chyba jabloni, 1.7.2016
Podle mě jabloň trpí akutním nedostatkem přijatelného hořčíku. Pomůže aplikace listového hnojiva se zvýšeným obsahem Mg. Na trhu jich je celá řada. Aplikaci zopakovat po 14 dnech.
Obaleč švestkový - 1. generace, 23.6.2016
No, mně to letos proti první generaci moc nevyšlo. Mám dost napadený Herman i Althanovu, ostatní jsem ze zlosti zatím neprohlížel. V dobách, kdy nebyl Amet jsem se zaměřoval vždy na dospělce, dvěma opakovanými postřiky (Calypso, Reldan nebo... celý příspěvek >
Admirál, Sirius, Meteor, 22.6.2016
Pane Hlavatý omlouvám se Vám. S Meteorem zkušenosti nemám, přerouboval jsem jím letos Benet. Nevím však, jestli to nebude z bláta do louže. Zkušenosti a nejen moje, s holovouskými odrůdami jsou takové, že ke špičkovým žádná zatím nepatří. Za... celý příspěvek >
Admirál, Sirius, Meteor, 22.6.2016
Dlouho jsem zde nebyl a myslím, že zase nebudu. Diskuse v tomto vlákně se opět trochu zvrhla na vše možné, jen ne na jasnou odpověď zadavateli, snad s vyjímkou příspěvku p. Vysloužila. Protože tazatel je od Pardubic, tak bych mu jednoznačně... celý příspěvek >
Pokroucené a proděravělé listy a malé listy žloutnou, 3.6.2016
Ty listy neřešte. Hlavně, aby stromek vytvořil dostatečně dlouhé přírůstky.
Mšice a pilatky - prosba o identifikaci, 1.6.2016
Slunéček, zdá se, že je letos hodně. Mospilan jim neublíží. Jen ne žádné pyretroidy (Decis, Karate atd.). Myslím však, že by stačilo postižené konce letorostů odstříhat. Jinak napadení plodů pilatkou tam je, tu hnilobu však pravděpodobně... celý příspěvek >
Mutace švestek, 31.5.2016
Ta houba se u Vás v příštích letech nemusí vůbec projevit. Vyhovuje ji, podobně jako u kadeřavosti broskvoní, rozvleklé, chladné jaro s častějšími deštíky. Dále to jsou příliš husté koruny a zastíněné. Bylo by také dobré větévky s takto... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika