Příspěvky uživatele - tomast

Odebrání roubu v den roubování, 27.7.2015
předpokládám, že tazatel je, pokud jde o roubování, úplný začátetečník. V takovém případě bych doporučoval začínat roubováním jádrovin za kůru, je to pro začátek přeci jenom jednodušší nežli kopulace. I roubování za kůru lze provést roubem... celý příspěvek >
Pesticid Lindan způsobuje rakovinu, 26.6.2015
Zažil jsem za svoji éru 4 dominantní léky na svrab. Tipnul bych si, že mezi lindanem(první dva)  a posledním pyrethroidním byl ještě nejméně jeden prostředek na bázi organofosfátů, ale taky je možné, že si to pletu s přípravky proti ... celý příspěvek >
Pesticid Lindan způsobuje rakovinu, 26.6.2015
Svět (bohužel) není černo-bílý a obávám se, že nejsou ani dobré a zlé chemikálie. Dneska už fakt nevím, co je větší zlo - rádoby ekologické přípravky, jejichž účinnost je téměř nulová (a jejich absolutní neškodnost diskutabilní - např. boritany),... celý příspěvek >
Koupě stromku (ů) starých odrůd, 2.11.2014
Gdáňský hranáč a špendlík;  Jederničky máme na zahradě po desetiletí.
Prodej ovocných stromků, 2.11.2014
co mi vadí na školkařích/prodejcích: ÚKZÚZ definuje určitý standard označování výpěstků (název odrůdy, podnož, číslo parcely atd...) který není vždy dodržován - několikrát se mi stalo, že štítek s označením vytištěným na počítači byl přeškrtnut a... celý příspěvek >
Strupovitost Spartan Vs Rubinola, 9.10.2014
Použil jsem v tomto pořadí: Syllit, Baycor+Zato, Delan, Syllit (na již postižené) Strubiluriny (Zato)  používám společně s kontaktním fungicidem (konkrétně s Merpanem),  - máte nějaký důvod pro kombinaci strubilurin+systémový triazol... celý příspěvek >
Máte někdo zkušenost s odrůdou Ligol?, 6.10.2014
Já pořád ještě sbírám informace (ostatně, jak můžete zjistit z tohoto vlákna, stromek mi poprvé zarodil v r. 2012), letos mám vlastně první větší úrodu, a pokud příští rok vynechá, vůbec mu to nebudu mít za zlé. Odrůda mně celkově zaujala -... celý příspěvek >
Máte někdo zkušenost s odrůdou Ligol?, 6.10.2014 Obsahuje fotku
Ligol je další z odrůd, které mně v letošním extrémním roce příjemně překvapily. Plody jsou - jako ostatně každý rok -velmi velké. Letos byla větší úroda, žádný vliv na velikost plodů však nepozoruji. Jablka jsou velmi vyrovnané velikosti i... celý příspěvek >
Delor, 29.9.2014 Obsahuje fotku
Je škoda, že o Deloru se tady moc nepíše. Pro mně je tato odrůda v letošním složitém roce absolutním vítězem podzimních/raně zimních jabloní. Jablíčka narostla velká (některá kolem 10 cm v průměru, bohužel jsem neměl při focení  metr pro... celý příspěvek >
Selena strupovitá, 29.9.2014
děkuji za příspěvek, po letošní úrodě to vidím úplně stejně. Za sebe bych dodal, že kromě enormní strupovitosti jsou letos plody zdrobněné.
Zkušenosti se závlahou přímo ke kořenům stromků, 30.6.2014
Staci deravy sud. Tak tak. Praktikuji něco podobného už 10 let s betonovou skruží. Dno dokonale netěsní a cca 1,5 metru od ní mám vysazenu jednu jabloň, která každoročními výnosy patří k nejvýkonnějším a myslím, že pouze odrůdou to nebude.
Příprava půdy před založením sadu, 17.6.2014
No a jak poznám suchý pozemek Psal jste výše že budete řešit závlahu u stromů, tak jsem předpokládal, že pozemek je suchý... V normálních podmínkách s myrobalánem opatrně, třeba v kombinaci s broskví/nektarinkou jsou z toho obrovské stromy,... celý příspěvek >
Příprava půdy před založením sadu, 17.6.2014
Pokud uvažujete o peckovinách a máte suchý pozemek, zvolil bych myrobalánové podnože a zálivku vůbec neřešil.
Jaký vybrat refraktometr?, 6.6.2014
Nicméně pro potřeby zadavatele asi dostačující.Mám obojí. Refraktometr i moštoměr.  Porovnávám-li hodnoty, liší se velmi málo (pokud odečtu koeficient pro dané ovoce). Tím ale jen potvrzujete můj prvý příspěvek (a zákony fyziky). Je-li... celý příspěvek >
Výroba fosforečnanu železitého pro boj se slimáky, 6.6.2014
...španělský bezdomáky napichoval na špíz a pak stáhnul přes hranu nádobky do horké vody se solí kde se krásně rozpustí a šup do kompostu... Proti gustu žádný dišputát, ALE - na jedné straně se čistě a bez chemie zbavíte slimáků, na straně druhé... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika