Poradí někdo, kde se dají sehnat kvalitní rouby?



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?)
26.3.2010 11:26
zkuste nejbližší spolek zahradkářů
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 176.18 (?), 25.3.2010 22:53

Pokud nejsou rouby narašené, tak ano.           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 26.3.2010 7:06

Letos to raší hrozně rychle, včera jsem kvapně prořezával (ještě min. týden byl na zahradě nový sníh) a některé dobře osluněné jabloně už jsou pořádně narašené (myší ouško už je dávno pryč...).

Pokud se neochladí a řádně nesprchne, obávám se, že na roubování vůbec nebude míza - jako loni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 26.3.2010 7:54
Toho bych se nebál. Jabloně si (na rozdíl od peckovin) drží mízu velmi dlouho. Roubovat za kůru je lze na začátku rašení, v květu i dlouho po něm. Stejně tak není nutné kvůli rychlému rašení spěchat s prořezávkou. Když to nestihnete v době vegetačního klidu, vůbec nic se nestane.Akorát korunami s narašenými pupeny se hůř prolízá. Stromům je to ale vcelku jedno, pokud jim nebude scházet ta trocha odřezaných živin v pupenech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 26.3.2010 8:04

Akorát korunami s narašenými pupeny se hůř prolízá

Tak, tak. Přijde mně, že narašené pupeny jsou choulostivější a při pohybu košatější korunou prostě nějaké chtě nechtě olámu.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 70.100 (?), 26.3.2010 8:07

Tak tak.  A také v tom období je na zahrádce tolik práce, že na to je málo času.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.161 (?), 27.4.2010 19:21

Kamarád mi řekl, že provádí práce na zahradě podle měsíce (tedy toho na nebi) .Kalendář prací si nechává posílat každý rok.Nevím odkud.Letos bylo roubování kol velikonoc a o týden později.Tak jsem to letos vyzkoušel-jsem zvědav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 28.4.2010 10:28

Asi před 10 lety vyšly knížky o klesajícím a stoupajícím měsíci - kdy plet plevel, kdy sázet rostliny,  kdy prát prádlo,. kdy jít na operaci. Dva roky jsem to zkoušel podle přiloženého kalendáře, rozdílné výsledky jsem nepozoroval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 26.3.2010 9:12

Včera už jsem roubovala za kůru (dostala jsem nepříliš kvalitní tenké rouby od známé) a mízy je dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 26.3.2010 10:28
U nás ještě míza neteče. Mohu-li uvést vlastní zkušenost, u kvalitních roubů a pečlivě provedené práce je asi jedno, v kterou robu roubujete, hlavně, že jde kůra odchlípnout. Pokud tak učiním na začátku toku mízy, kdy na pupenech podnože ještě není vidět nic, snad lehké začervenání, trvá logicky dost dlouho, než rouby začnou rašit. Není-li úvazek a zamazání hermetické, mohou styčné plochy či celé rouby zaschnout. Později, třeba v době květu, jsou změny tak rychlé, že rouby začnou rašit za pár dní. Silně proudící míza nám nějakou tu nepřesnost odpustí. Stalo se mi opakovaně, že v tu dobu rostly rouby na větvích, kde jsem zapomněl zatřít nejen vyšek roubu, ale i celou plochu uříznuté větve.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 26.3.2010 11:26
zkuste nejbližší spolek zahradkářů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika