Očkování / roubování broskvoní



Iroot - (46) - 105.243 (?)
2.11.2014 13:51

Rozšiřuji dotaz jako házení hrachu:

  • Bydlím 10 km od Prostějova
  • Pro toho, kdo by naočkoval zajedu a dovezu jej  zas nazpět pokud to nebude přes půl republiky, tajně doufám, že se najde někdo poblíž
  • Nevhodná doba je, to je mi jasné perspektivně bych se chtěl domluvit na jaro příštího roku
  • Stromek dává zelené broskve střední velikosti, mírně natrpklé dozrávající koncem září
  • Připojuji foto

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Iroot - (46) - 105.243 (?), 2.11.2014 7:22

Našel by se někdo, kdo by mi naočkoval broskvoňový semenáč? Je to už vzrostlejší stromek o výšce přes 2m. Kmínek 4 cm a tak je mi ho líto vykopat. Raději bych ho využil jako podnož.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 2.11.2014 8:17

Dotaz jako házení hrachu na zeď a kamení do vody. Pokud nedáte polohu s přesností na 20 km, pak dobrovolníkovi zaplatíte jako náhradu cestovních výdajů více než stojí stromek ve školce. Dotaz jste položil navíc v naprosto nevhodnou dobu... Údaj o kmínku je naprosto k ničemu, broskve srůstají maximálně na dvouletém dřevě = z Vašeho dotazu bez fotky není patrné, kde se dvouleté dřevo nachází.

Doporučuji tedy nyní vykopat a na jaře koupit stromek nový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.11.2014 9:22

Stromek takové broskvoně bylo snad možné přeočkovat v korunce, ale tak před 2-3 měsíci. Máte tři možnosti:
1. Počkat, jaké budou plody onoho semenáče. Možná Vám zachutnají necháte si stromek tak, jak je
2. Na jaře ho můžete hlouběji zmladit a v létě přeočkovat narostlé letorosty
3. Stromek vykopat a nahradit novým, jak radí SvK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 2.11.2014 11:41

Já mám také ještě několik přerostlých semenáčů. Pokud je do konce listopadu nepřeočkuji venku Forkertem, tak je asi budu po vykopání v únoru roubovat v zimní zahradě (plátkování, sedélkování apod.) čerstvými rouby. Venku by to mohlo taky chytnout, ale to počasí je nejisté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 25.8.2015 19:46

Na popud zdejšího Mimma (díky) jsem letos na jaře poprvé rouboval broskvoně. Rouboval jsem plátkováním s dvojitým jazýčkem. (něco mezi anglickou kopulací a plátkováním). Musím podotknout, že táto metoda je účinnější, než anglická kopulace, kterou jsem doposud považoval za nej..!


Podnože byly broskvoňové od 18 do 22 mm. Rouby (kolem 5 – 6mm) byly 10 dnů staré, tolik potřebovala pošta aby mi je doručila z Polska.


Výsledky velmi pozitivní. Na fotkách jsou detaily srůstů třech štěpů. Musím zdůraznit, že to, čeho jsem se obával se nenaplnilo. Místa štěpování se pěkně srostly, výsledek je stejný jako u očkování a rouby rostly jako divé.
Beskydy, mrazová kotlina 400 mnm.

Roubování broskve
Roubování broskve


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Iroot - (46) - 105.243 (?), 2.11.2014 13:51

Rozšiřuji dotaz jako házení hrachu:

  • Bydlím 10 km od Prostějova
  • Pro toho, kdo by naočkoval zajedu a dovezu jej  zas nazpět pokud to nebude přes půl republiky, tajně doufám, že se najde někdo poblíž
  • Nevhodná doba je, to je mi jasné perspektivně bych se chtěl domluvit na jaro příštího roku
  • Stromek dává zelené broskve střední velikosti, mírně natrpklé dozrávající koncem září
  • Připojuji foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 2.11.2014 19:23

Nikde nejezděte, stejně nikoho vhodného neseženete.Chce to nastudovat, nabrousit žabku/rybku/roubovák, a pořádně si říznout.Není to nic složitého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 2.11.2014 20:13

Tak silný stromek bych neočkoval.Nasadil bych nový.Stojí do dvou stovek, vždyť víc projedete.Kousek vedle máte zasazený další a stejně byste měl stromky dost blízko sebe.Nový by to chtělo zasadit o kus dál.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.83 (?), 25.7.2015 20:40

proč neočkovat ideální stav na spodní čtyři větve naočkovat budoucí broskev v půli srpna a příští rok seříznout starý kmen a dalším rokem nebo do dvou let sklízet úrodu ODSKOUŠENO nejsem MIČURIN ale toto se opravdu stalo!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 6.5.2016 21:10

Par poznatku z letosniho roubovani broskvoni (treba to nekomu pomuze/povzbudi). Rouby jsem dostal na zacatku ledna, nektere dokonce v prosinci. Rouby byly celou dobu v lednicce v ziplocovem sacku nastavene na +1 stupen. Mel jsem u nich navlhceny ubrousek, ktery jsem zhruba 1x do mesice menil kvuli plisni. Rouboval jsem na zacatku dubna v ruce, kdyz se zacaly nalevat pupeny, takze po 3-4 mesicich a zatim mam 80% uspesnost, pritom nektere broskve zacaly rasit az v poslednim tydnu. Pri roubovani pouzivam nuz na koberce (ten s vysuvnou cepeli) asi za 70Kc, takze nic specialniho. Rouby broskvoni rychle vysychaji, takze beru jako nutnost pouzivani parafilmu. Pouzivam ten s sirkou 1/2 palce - 1 Roll Parafilm Nursery Grafting Tape - Size 0.5"wide X 1080"long

Rouboval jsem kopulaci a cely roub jsem omotal do parafilmu vcetne casti podnoze asi 2 cm pod misto roubovani. Parafilm se da natahnout a krasne prilne na roub, cimz zabranite vysychani. Listy pres nej normalne prorostou, taze odpada starost s jeho naslednym odstranovanim jak to byva u beznych roubovacich pasek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika