Očkování / roubování broskvoní



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
7.5.2016 21:24

Letos na jaře jsem očkoval broskvoně bdícím očkem. Roby jsem nijak speciálně neuchovával. Vzal jsem je ze stropmků, které se na jaře prodávaly a při výsadbě ostříhaly.Ujmutí je asi 60-70%, pokud se za ujmuté očko dá považovbat zelený asi 1,5cm výhonek. Forkertem, zavázané jen páskou, žádný parafín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 3.1.2018 13:11

zkusím se ještě zeptat, zda by nešlo uložit rouby broskvoní odebrané v tuto dobu do prostředí s teplotou pod bodem mrazu. Jinými slovy je možné zajistit nenarašení roubů skladováním při teplotě pod nulou? S ohledem na to, že v přírodě je odolnost jednotlivých druhů broskvoní ve dřevě, v pupenech, vcelku slušná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 3.1.2018 13:20
Je to, alespon bez parafinu, nemozne. Broskve se daji dobre roubovat i ockovat od unora do dubna vzdy jen cerstvymi rouby. Skladovane rouby mi vzdycky uvadly. Zkousel jsem mnohokrat a uz stare rouby zkouset nebudu. Cerstve rouby vsak nezkousejte pouzit od prosince do pulky unora. To je take malo efektivni bez ohledu na pocasi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 3.1.2018 13:28

Děkuji Vám za radu. I když se všeobecně broskvoně rozmnožují očkováním, přeci jen je tu několik pěstitelů, kterým se roubování povedlo, tak hledám cestu k tomuto úspěchu s vyvarováním se možných chyb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 70.35 (?), 3.1.2018 18:06

Podařilo se to, nebo daří se to jen zkušeným pěstitelům s dlouhou praxí a se sklony k pokusničení, nebo výzkumné činnosti, takzvaný lidový výzkumník. Držte se toho co radí Bílek s Hanušem -citace: Broskvoně se většinou pěstují jako nízkokmeny, žřídkakdy ve vyšším tvaru. Výsledky s roubováním nejsou dobré, proto se v praxi jenom očkují.  - konec citace. Další poučení hledejte na You Tube, když si do vyhledávače zadáte - očkování broskvoní.  Když se tímto budete řídit, tak se vyhnete zklamání a velké časové ztrátě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 3.1.2018 18:43

Pro hosta 70.35: i když roubování se v praxi neužívá, skutečnost, že se to některým daří, beru jako výzvu k tomu, abych to zkusil také a ani váš příspěvek mě od mého úmyslu neodradí. Koneckonců všechno je jednou poprvé a je mi líto lidí, kteří raději nic nezkouší, aby náhodou neměli oslintané brady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 3.1.2018 18:06

Ve vašich klimatických podmínkách roubujte za teplého počasí čtyř až pětiočkovým roubem kopulací v březnu. Pupeny na roubu mohou (ale nemají) být silně zvětšené nebo i mírně narašené, ale bez listů. Roub zabalte po naštěpování na 3 týdny průhlednou fólií nebo sáčkem. Podnož by měla být dobře zakořeněná a roub pokud možno čerstvý. Chybu neuděláte. Je to snadné. Broskvoňové dřevo se dobře řeže. Pokud dosud moc neroubujete ani jabloně, nacvičte si řez na několika broskvoňových větvičkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 3.1.2018 18:58

ještě jednou díky za pomoc. To zabalení naštěpovaného místa je zajímavé, v podstatě stejný postup jako při roubování citroníku. Co takhle zkusit kromě kopulace i roubování do rozštěpu například při silnější podnoži?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 3.1.2018 19:49

Silnější podnože kolem 20 mm jsem rouboval "plátkováním". Tedy skoro jako kopulací, ale s umístěním roubu na okraj řezu podnože. Zabalení roubu je vhodné, aby roub nevyschl dříve než začne brát mízu z podnože. Rozštěp jsem u broskvoní nezkoušel. Ten používám u citrusů na jaře, růží v červnu a angreštů v srpnu, kde mi to vychází nejlépe.

Růže v prosinci, roubovaná v červnu 2017 do rozštěpu
Růže v prosinci, roubovaná v červnu 2017 do rozštěpu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 7.1.2018 20:24

a je vhodnější kopulace nebo angl. kopulace nebo je to fuk?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika