Očkování / roubování broskvoní



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?)
2.11.2014 19:23

Nikde nejezděte, stejně nikoho vhodného neseženete.Chce to nastudovat, nabrousit žabku/rybku/roubovák, a pořádně si říznout.Není to nic složitého.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Iroot - (46) - 105.243 (?), 2.11.2014 7:22

Našel by se někdo, kdo by mi naočkoval broskvoňový semenáč? Je to už vzrostlejší stromek o výšce přes 2m. Kmínek 4 cm a tak je mi ho líto vykopat. Raději bych ho využil jako podnož.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 2.11.2014 8:17

Dotaz jako házení hrachu na zeď a kamení do vody. Pokud nedáte polohu s přesností na 20 km, pak dobrovolníkovi zaplatíte jako náhradu cestovních výdajů více než stojí stromek ve školce. Dotaz jste položil navíc v naprosto nevhodnou dobu... Údaj o kmínku je naprosto k ničemu, broskve srůstají maximálně na dvouletém dřevě = z Vašeho dotazu bez fotky není patrné, kde se dvouleté dřevo nachází.

Doporučuji tedy nyní vykopat a na jaře koupit stromek nový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.11.2014 9:22

Stromek takové broskvoně bylo snad možné přeočkovat v korunce, ale tak před 2-3 měsíci. Máte tři možnosti:
1. Počkat, jaké budou plody onoho semenáče. Možná Vám zachutnají necháte si stromek tak, jak je
2. Na jaře ho můžete hlouběji zmladit a v létě přeočkovat narostlé letorosty
3. Stromek vykopat a nahradit novým, jak radí SvK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 2.11.2014 11:41

Já mám také ještě několik přerostlých semenáčů. Pokud je do konce listopadu nepřeočkuji venku Forkertem, tak je asi budu po vykopání v únoru roubovat v zimní zahradě (plátkování, sedélkování apod.) čerstvými rouby. Venku by to mohlo taky chytnout, ale to počasí je nejisté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 25.8.2015 19:46

Na popud zdejšího Mimma (díky) jsem letos na jaře poprvé rouboval broskvoně. Rouboval jsem plátkováním s dvojitým jazýčkem. (něco mezi anglickou kopulací a plátkováním). Musím podotknout, že táto metoda je účinnější, než anglická kopulace, kterou jsem doposud považoval za nej..!


Podnože byly broskvoňové od 18 do 22 mm. Rouby (kolem 5 – 6mm) byly 10 dnů staré, tolik potřebovala pošta aby mi je doručila z Polska.


Výsledky velmi pozitivní. Na fotkách jsou detaily srůstů třech štěpů. Musím zdůraznit, že to, čeho jsem se obával se nenaplnilo. Místa štěpování se pěkně srostly, výsledek je stejný jako u očkování a rouby rostly jako divé.
Beskydy, mrazová kotlina 400 mnm.

Roubování broskve
Roubování broskve


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Iroot - (46) - 105.243 (?), 2.11.2014 13:51

Rozšiřuji dotaz jako házení hrachu:

  • Bydlím 10 km od Prostějova
  • Pro toho, kdo by naočkoval zajedu a dovezu jej  zas nazpět pokud to nebude přes půl republiky, tajně doufám, že se najde někdo poblíž
  • Nevhodná doba je, to je mi jasné perspektivně bych se chtěl domluvit na jaro příštího roku
  • Stromek dává zelené broskve střední velikosti, mírně natrpklé dozrávající koncem září
  • Připojuji foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 2.11.2014 19:23

Nikde nejezděte, stejně nikoho vhodného neseženete.Chce to nastudovat, nabrousit žabku/rybku/roubovák, a pořádně si říznout.Není to nic složitého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 2.11.2014 20:13

Tak silný stromek bych neočkoval.Nasadil bych nový.Stojí do dvou stovek, vždyť víc projedete.Kousek vedle máte zasazený další a stejně byste měl stromky dost blízko sebe.Nový by to chtělo zasadit o kus dál.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.83 (?), 25.7.2015 20:40

proč neočkovat ideální stav na spodní čtyři větve naočkovat budoucí broskev v půli srpna a příští rok seříznout starý kmen a dalším rokem nebo do dvou let sklízet úrodu ODSKOUŠENO nejsem MIČURIN ale toto se opravdu stalo!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 6.5.2016 21:10

Par poznatku z letosniho roubovani broskvoni (treba to nekomu pomuze/povzbudi). Rouby jsem dostal na zacatku ledna, nektere dokonce v prosinci. Rouby byly celou dobu v lednicce v ziplocovem sacku nastavene na +1 stupen. Mel jsem u nich navlhceny ubrousek, ktery jsem zhruba 1x do mesice menil kvuli plisni. Rouboval jsem na zacatku dubna v ruce, kdyz se zacaly nalevat pupeny, takze po 3-4 mesicich a zatim mam 80% uspesnost, pritom nektere broskve zacaly rasit az v poslednim tydnu. Pri roubovani pouzivam nuz na koberce (ten s vysuvnou cepeli) asi za 70Kc, takze nic specialniho. Rouby broskvoni rychle vysychaji, takze beru jako nutnost pouzivani parafilmu. Pouzivam ten s sirkou 1/2 palce - 1 Roll Parafilm Nursery Grafting Tape - Size 0.5"wide X 1080"long

Rouboval jsem kopulaci a cely roub jsem omotal do parafilmu vcetne casti podnoze asi 2 cm pod misto roubovani. Parafilm se da natahnout a krasne prilne na roub, cimz zabranite vysychani. Listy pres nej normalne prorostou, taze odpada starost s jeho naslednym odstranovanim jak to byva u beznych roubovacich pasek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika