Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?)
22.2.2015 14:38

Meruňky mají ještě měsíc čas, gór na valašsku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 22.2.2015 12:16

Lidi neblázněte. Pokud nejsem barvoslepej, tak nejvýše v teplotách je jen severovýchodní Morava, myslím podle Ametu. Ani mě nenapadne, abych stříkal dvakrát za sebou. Jak ukazuje příklad pana Waltera, tak i pozdnější postřik se nemine účinkem. Musíte mít ovšem řádný přípravek, ne nějaký ekologický čajíček, za který jen vyhodíte peníze z okna a výsledek žádný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 22.2.2015 13:18

Já bych tak klidný nebyl, teploty u nás na Valašsku po celý týden kolem 13. stupńů, na slunci 22.Během pár dnů budou kvést první meruňky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 22.2.2015 14:38

Meruňky mají ještě měsíc čas, gór na valašsku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 22.2.2015 14:47

Severovýchodní Morava se na Ametu už žlutí, tak proč ne, ale tady se žlutit nebude ještě ani v prognóze na následující tři dny. Sem tam se už místy něco "děje", myslím v pupenech, ale jen sporadicky, takže počkám až po tom deštivém období.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 22.2.2015 16:29

V HK lísky včera prášily, dnes moc ne, protože je zataženo a zima. Jehnědy jsou ale povolené hodně i dnes. Uvádí se, že i podzimní postřik po opadu listů by mohl stačit. Ale na to bych nespoléhal. Takže lépe stříkat dříve.
 Pokud se objeví zelené špičičky, tak je už pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 22.2.2015 18:28

No nevím. Minuloroční totální neúspěch dávám za vinu slabému a nevyzkoušenému fungicidu. Zelené špičky byly minulý rok třeba na Springcrestu, ovšem je zřejmě odolnější, protože patřil k jedné z mála odrůd, která napadení "ustála" celkem dobře. Hůře na tom byly odrůdy, které měly pupeny ještě zavřené, ale jak říkám, problém byl v postřiku, ne v době aplikace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.69 (?), 22.2.2015 18:46

Kuky, na naší straně HK jsou jehnědy sice natažené, ale neprášily ani včera ani dnes, ať jsem s nimi klepala, jak chtěla wink. A angrešt také ještě vůbec nic...            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 22.2.2015 20:01

Také mě překvapuje, že v HK Kuky viděl prášit lísky. Je tam sice tepleji, vegetace tam má oproti nám náskok tak 5-7dní, ale přeci jenom. U mě se jehnědy lísek ještě ani nezačaly natahovat, angrešty jsou v naprostém klidu.
Okrajově jsem zaznamenal v příspěvcích přede mnou diskusi, jestli se dá předejít kadeřavosti postřikem v období květu. Dá, ale sdělit to mohu jen soukromou zprávou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 22.2.2015 20:31

Dneska jsem koukal i na lísky, ale prášení je odrůdově závislé. Některé už práší a jiné jsou tvrdé jako broky. Šupuny na pupenech broskvoní se stále nehýbou mimo několika nových stromků ve školce. Ty bych snad i zvládnul s 1/2 litrem a štětcem, ale nevyšel čas.

Takže u mne stále bez postřiku. Ani síra ani měď.

Václave, zkuste mi do SZ dát to co se týká postřiku v době květu a po odkvětu. Nemá to náhodou v popisu "... je fungicid s preventivní, kurativní a eradikativní účinností. Přípravek zastavuje růst mycelia do 48 hodin po vzniku infekce."  ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.246 (?), 22.2.2015 20:34

...preco je tajne, aky fungicid pouzit v dobe kvetu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika