Příspěvky uživatele - Jiří 1968

Čím je napadená švestka, 27.10.2019
Listy jsou v tomhle případě napadené houbovou chorobou červená skvrnitost listů Polystigma rubrum a plody zničila Monilinia fructigena nikoli M.laxa.
Lepotica a TopTaste, 24.10.2019
Na jaře stromky ostříhejte podle vašeho návrhu, z kmínku vyraší nové výhony z kterých si vyberete ty nejlíp postavené jako základ kosterních větví.
Špendlíky, 23.10.2019
Ona tá "sprostá mirabelka" v mém případě Nancyská má vysokou plodnost, netrpí nemocemi ani šarkou.Plody se chuťově špendlíkům vyrovnají a mají mnohem větší cukernatost.Takže ať už se jedná o špendlík Žlutý, Modrý,Moravský, Valašský či Katalonský u mě... celý příspěvek >
Destilát z Duranzie, 20.10.2019
Ano, pálenka z Durancijí není jemnější.Dá se zjemnit použitím jen plně vyzralých plodů, správným vedením kvasů (bez plísní a křísů).Na Horňácku se pro zjemnění a vylepšení chuti přidává do kvasu cca 30% tamních odrůd (Švestičky, Pavlůvky).Durancie... celý příspěvek >
Lepotica a TopTaste, 19.10.2019
Stromky namočte přes noc do vody a zítra zasaďte.Povýsadbový řez nechte na jaro.
Joganta nr.7184, 18.10.2019
Jogantu nemám a ani jí nemám v plánu schánět.Ještě chci vyzkoušet Moni, Franzi a Miromu.
Presenta, 17.10.2019
Lubo, nechal jsem si jen ty co mi chutnají a nehnijí.Toptaste, Jofela, Haroma, Harbella a Topfive.
Presenta, 14.10.2019
Přesně tak, Jofela a Anna Späth jsou o třídu kvalitnější.
Wangenheim podpnik, 9.10.2019
U mě zraje VP na myrobalánu cca o 5 dnů později než VP na St. Jul. a Wangenheimove.Nejpozdnější odrůdy slivoní (např.Presenta) se kvůlí spožďování dozrávání na myrobalánu snad ani nemnoží.
Azura, 5.10.2019
Bystrická muškátová je bezkonkurenční, zajímavé bude srovnání s Debrecínskou muškátovou.Z německých sázrak byly letos výborné Jofela a Toptaste.
Broskvoň - nerovnováha ve výživě?, 30.9.2019
Normální stav, dusíkatá hnojiva se používají v první polovině vegetačního období, pozdější použití má za následek špatné vyzrávání rostliných pletiv a letošní přírůstky pozdě ukončí svůj vývoj a zmrznou s příchodem prvních mrazů.
Tophit, 29.9.2019
Letos Haromu trumfla Jofela, aromatická, podobná chuť jako u Domácí.Na stromech už mám jen poslední Durancie a Annu Späth, která taky překvapila výbornou chutí a cukernatosti nad 30 Brix.Z pozdních německých odrůd je nejlíp hodnocena Harbella, což... celý příspěvek >
Obaleč švestkový 2019, 27.9.2019
Nancyská chutná obaleči náramně, letos jí zlikvidovala první vlna obaleče z 90-ti%.
Podnož Zelená ryngle, 25.9.2019
Obje uvedené podnože vyžadují vlhčí půdy.Do suchých půd bez možnosti zálivky jedině myrobalán, i ten by se měl v prvních letech po výsadbě občas zalít.
Slivky na destilat, 15.9.2019
Pokud máte problém s jarními mrazy, pak bych broskve nechal a nahradil meruňky slivkami.Durancie, Toptaste,Jofela, mi příjde OK, do suchých poloh bez možnosti zálivky by jsem zvolil jako podnož myrobalán.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika