Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
22.2.2015 20:31

Dneska jsem koukal i na lísky, ale prášení je odrůdově závislé. Některé už práší a jiné jsou tvrdé jako broky. Šupuny na pupenech broskvoní se stále nehýbou mimo několika nových stromků ve školce. Ty bych snad i zvládnul s 1/2 litrem a štětcem, ale nevyšel čas.

Takže u mne stále bez postřiku. Ani síra ani měď.

Václave, zkuste mi do SZ dát to co se týká postřiku v době květu a po odkvětu. Nemá to náhodou v popisu "... je fungicid s preventivní, kurativní a eradikativní účinností. Přípravek zastavuje růst mycelia do 48 hodin po vzniku infekce."  ?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 22.2.2015 12:16

Lidi neblázněte. Pokud nejsem barvoslepej, tak nejvýše v teplotách je jen severovýchodní Morava, myslím podle Ametu. Ani mě nenapadne, abych stříkal dvakrát za sebou. Jak ukazuje příklad pana Waltera, tak i pozdnější postřik se nemine účinkem. Musíte mít ovšem řádný přípravek, ne nějaký ekologický čajíček, za který jen vyhodíte peníze z okna a výsledek žádný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 22.2.2015 13:18

Já bych tak klidný nebyl, teploty u nás na Valašsku po celý týden kolem 13. stupńů, na slunci 22.Během pár dnů budou kvést první meruňky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 22.2.2015 14:38

Meruňky mají ještě měsíc čas, gór na valašsku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 22.2.2015 14:47

Severovýchodní Morava se na Ametu už žlutí, tak proč ne, ale tady se žlutit nebude ještě ani v prognóze na následující tři dny. Sem tam se už místy něco "děje", myslím v pupenech, ale jen sporadicky, takže počkám až po tom deštivém období.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 22.2.2015 16:29

V HK lísky včera prášily, dnes moc ne, protože je zataženo a zima. Jehnědy jsou ale povolené hodně i dnes. Uvádí se, že i podzimní postřik po opadu listů by mohl stačit. Ale na to bych nespoléhal. Takže lépe stříkat dříve.
 Pokud se objeví zelené špičičky, tak je už pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 22.2.2015 18:28

No nevím. Minuloroční totální neúspěch dávám za vinu slabému a nevyzkoušenému fungicidu. Zelené špičky byly minulý rok třeba na Springcrestu, ovšem je zřejmě odolnější, protože patřil k jedné z mála odrůd, která napadení "ustála" celkem dobře. Hůře na tom byly odrůdy, které měly pupeny ještě zavřené, ale jak říkám, problém byl v postřiku, ne v době aplikace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.69 (?), 22.2.2015 18:46

Kuky, na naší straně HK jsou jehnědy sice natažené, ale neprášily ani včera ani dnes, ať jsem s nimi klepala, jak chtěla wink. A angrešt také ještě vůbec nic...            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 22.2.2015 20:01

Také mě překvapuje, že v HK Kuky viděl prášit lísky. Je tam sice tepleji, vegetace tam má oproti nám náskok tak 5-7dní, ale přeci jenom. U mě se jehnědy lísek ještě ani nezačaly natahovat, angrešty jsou v naprostém klidu.
Okrajově jsem zaznamenal v příspěvcích přede mnou diskusi, jestli se dá předejít kadeřavosti postřikem v období květu. Dá, ale sdělit to mohu jen soukromou zprávou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 22.2.2015 20:31

Dneska jsem koukal i na lísky, ale prášení je odrůdově závislé. Některé už práší a jiné jsou tvrdé jako broky. Šupuny na pupenech broskvoní se stále nehýbou mimo několika nových stromků ve školce. Ty bych snad i zvládnul s 1/2 litrem a štětcem, ale nevyšel čas.

Takže u mne stále bez postřiku. Ani síra ani měď.

Václave, zkuste mi do SZ dát to co se týká postřiku v době květu a po odkvětu. Nemá to náhodou v popisu "... je fungicid s preventivní, kurativní a eradikativní účinností. Přípravek zastavuje růst mycelia do 48 hodin po vzniku infekce."  ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.246 (?), 22.2.2015 20:34

...preco je tajne, aky fungicid pouzit v dobe kvetu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika