roubování



Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 68.229 (?)
15.4.2009 14:44

Pásku odstraňuju podle okolností.Pokud roubuju tenkými rouby, tak ji odstraňuju když letorůstky z roubu mají cca 10 cm, protože tenký roub velice rychle sílí.Ostatní většinou během prázdnin, spíše začátkem.

Nedovedu si představit ponechání pásky po celý rok, když průměr dřeva v místě roubování je do podzimu někdy i 3x větší. 

Jedině snad u přeroubování silnějších větví.

Minulý víkend jsem odstraňoval pásku u třešní, které jsem rouboval v létě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 11.247 (?), 9.4.2009 7:30

Když jsme v tom roubování, letos jsem prvně rouboval. Kdy odstarňujete PVC pásku z místa roubování? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Tini 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 9.4.2009 16:19

Já většinou tak v červenci. Někdy dřív, to když podnož s roubem sílí tak rychle, že je vzdor elasticitě pásky patrné její zařezávání do kůry.  U většiny podélným přeříznutím úvazku, u těch cennějších roubů rozříznutím uzlíku a odmotáním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 15.4.2009 7:41

Nevím, zda se to časem nezmění, ale pokud sundám úvazek až po roce, je místo srůstu výrazně hezčí. Mám to vyzkoušené u slivoní, tam se mi zatím nestalo, že by se páska zařezávala do kůry. Nemáte s tím dlouhodobější zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 15.4.2009 8:03

Něco přes 30 let. Asi to zařezávání záleží na tom, jak pevně pásku utahujete. Já tak, co mi síly stačí, často ji proto přetrhnu. Zdá se mi, že ponechám-li pásku déle, silněji rostou výhony z podnože. Možná je to jen dojem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 68.229 (?), 15.4.2009 14:44

Pásku odstraňuju podle okolností.Pokud roubuju tenkými rouby, tak ji odstraňuju když letorůstky z roubu mají cca 10 cm, protože tenký roub velice rychle sílí.Ostatní většinou během prázdnin, spíše začátkem.

Nedovedu si představit ponechání pásky po celý rok, když průměr dřeva v místě roubování je do podzimu někdy i 3x větší. 

Jedině snad u přeroubování silnějších větví.

Minulý víkend jsem odstraňoval pásku u třešní, které jsem rouboval v létě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 15.4.2009 14:57

To jsou věci... já si zase nedovedu představit tak rychlé zesílení roubu. Na mé zahradě mají stromky zřejmě opravdu drsné podmínky k životu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.3 (?), 22.4.2009 21:01

Děkuji za informace ohledně sundání pásky a přeji hezký den.

Tini

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 22.4.2009 23:17

Sílení roubu závisí - mimo drsnosti podmínek - taky na tom, jak silně byla podnož zkrácena vlastním roubováním. Metr a půl vysoký,  zakořeněný myrobalán seříznutý a naroubovaný u země sílí docela rychle.
    Ostatně čtvrtkmeny prodávané ve školkách s kmínkem 5 cm silným s korunkou z předčasného obrostu jsou narostlé často za jedinou sezónu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 24.4.2009 10:28

Jeden z letos přeroubovaných myrobalánů se chová divně. Je to stromek asi 8-10roků starý, za ty roky dobře zakořeněný. Na jednu větev jsem narouboval začátkem března meruňku, ostatní větve jsem jen lehce zkrátil. Stromek i roub zastavili růst ve fázi prvního lístečku deroucího se z pupenů a od té doby žádná změna (ani k horšímu). Jako když se pro ten stromek zastavil čas. Nikdy jsem nic takového nezažil, myslíte že se z toho stromek dostane?

Stejným způsobem jsem letos na stejném pozemku přerouboval asi 15-20 myrobalánů a všechny jsou OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 6.5.2009 20:44

- Lze naroubovat na semenáče švestky (durancie) broskev nebo nektarinku?

- Lze naroubovat na semenáč třešně višničku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika