Příspěvky uživatele - Jerrydecampo

Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 10.4.2019
Uvidíme, co letos.  Perzonálně jsme se ustálili asi na 15 kouscích s pravidelným termínem setkání, Oblast působnosti rozšířena na celou Severní moravu. Podařilo se nám nakontaktovat vinařské autority které se zůčastnily posledního setkání. K... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 5.1.2019
Vloni se Nám tady v okolí F-M dobře dařilo, pro révu vpodstatě ideální ročníkové počasí. Dozrály i pozdní odrůdy do vynikajících kvalit. Provedli jsme předvánoční košt, nadějné tady jsou odrůdy Solaris, Cabernet Cortis. Nejvíce mne překvapila odrůda... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 30.9.2017 Obsahuje fotku
něco na burčák, něco na víno:-)
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 28.9.2017
Sklidili jsme hibernal před třemi dny, sklizeň pěkná, na keř průměrně 2 kg. Celkem vylisováno 190 l, cukernatost vlivem propršeného září bídná, ale déle jsem se sklizní otálet nemohl, protože se u nás vytvořilo početné hejno kosů, kteří si denně... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 23.8.2017 Obsahuje fotku
Dobrý den, Hibernal mi dozrává koncem září až v půlce října, ale pak velmi rychle sbírá cukry. Přikládám fota aktuálně dozrávajících odrůd. Lakemont je partenokarpicky bezsemenný ale bobule jsou velmi malé. S Galahadem zkušenost nemám, ale dozrávají... celý příspěvek >
BIO ochrana revy, 13.8.2017
dobry den, letos zkousim na pár hlavách odvar z přesličky a řebříčku, tak uvidim jak to dopadne, delam porovnani s osetrenim chemickym a bez osetreni.
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 12.8.2017
Když jsem u mě začínal s pěstováním révy, tak jsem taky první 2 roky nevěděl co je padlí a 3 roky co je plíseň. Bohužel, prostorová izolace není moc platná. To setkání bysme provedli nehledě na to jestli má kdo nějaké vlastní vzorky, šlo by spíše... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 9.8.2017
Dobrý večer, minulý týden jsem sklidil první tři hrozny odrůdy sieger pěstované u jižní stěny domu. Chci se zeptat kdo by byl z tohoto vlákna pro se sejít a udělat jakési,,sympozium´´? Měl bych prostory i čas, ale termín bych viděl až někdy na... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 5.8.2017
Pane Fialo vidíte, já se tím chlubím a myslím že právem.. Založili jsme toto vlákno, abychom dali dokupy frýdeckomístecké vinaře. Vinohradničina je vpodstatě filozofie a více cest může vést ke zdárnému cíli. Osobně využívám zatravnění viničky... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 5.8.2017
Tomuto druhému kvetení se ve vinařské hantýrce říká martiňáky. u ranných odrůld dozrají na konec podzimu, osobně nechávám a máme co zobat do zámrzu.
Co Vaše réva 2017, 21.7.2017
Ono pokud se nechá na ranné odrůdě větší zatížení, tak se doba zrání posune na později. Ranné odrůdy dojdou později, ty pozdější třeba vůbec nedozrají. Taky na to hřeším, na rannějších odrůdách nechávám větší zatížení, třeba letos mají u mě některé... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 15.7.2017 Obsahuje fotku
Pánové, jak to u vás letos vypadá? u mne čisté vinifery obrazily jen z kmenů a kordonových ramen, tzn tu a tam na keři malý hrozen. Hibernal ten by měl nebýt posledního mrazíku 100% násadu, takto to je jen 50/75%, tam kde jsem chtěl nechat už kmínek... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2017, 14.7.2017 Obsahuje fotku
Dobrý večer, takhle se projevuje poškození kroupami, nebyly u Vás? Jinak u mne to vypadá takto, bazální očka opět zachránila letošní úrodu. Snad.
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 23.5.2017
Ahoj, to je fajn, dalsi nadsenec. Ono frycovice, brusperk a dalsi vsi v povodi ondrejnice jsou na tom s nadmorskou vyskou o poznani lepe oproti jinym beskydskym obcim. Letosni zima za nama, nejlip je na tom hibernal na kordonovem tvaru, tazne maji... celý příspěvek >
Proč pupeny neraší, 5.5.2017
Cim je ocko na podzim vice vyvinute, tim jsou uvnitr zarodky vetsi a snaze to zmrza. proto bazalni ocka a vedlejsi ocka snesou vice mrazu a tudiz zde neplati ze cim vetsi ocko, tim je vice odolne, ale naopak. broskve mi tez nekvetly, jen semenace.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika