Příspěvky uživatele - 68.229

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pochlubte se svými výsledky roubování, 5.5.2009
Reakce na foto P. Pájji Obrost určitě neodstraňovat tak razantně jak je vidět na fotkách, nýbrž bych si s ním pohrál. Pokud při štěpování sesazujete stromek k tenčímu výhonu, tak alespoň zatírejte řezné plochy štěpařským voskem, a hlavně u peckovin... celý příspěvek >
Broskvoň z pecky, 29.4.2009
Dobrý den Tak jsem se pěkně utnul. Výše uvedeným postupem jsem na podzim vysel asi 200kc pecek převážně od odrůdy redhaven, a nic, ani jedna neklíčí. Přeležené nejsou, zkoušel jsem pár namátkou vyhrabat, a po rozklepnutí bylo semeno shnilé a... celý příspěvek >
Co teď s moniliovou spálou meruněk, 23.4.2009
Dobrý večer pro monilióvou spálu jsou známa tato opatření, a to postřik organickým fungicidem v době kvetení, Pečlivě odstraňování napadených částí během vegetace, i mumifikovaných plodů. Neznám zatím prostředek s kurativním účinkem.Letos ale... celý příspěvek >
Myrobalan jako podnoz, 23.4.2009
Může to být Obaleč švestkový, po kterém zůstává v místě kladení vajíčka dírka, ze které vytéká rosolovitá čirá hmota-klovatina. J.Pavlíček
Šlechtění, 20.4.2009
Děkuji za odkaz, ale moc jsem se tam o genetice nedočetl. Pokouším se křížit mé lokální odrůdy, myrobalán nejlepší chuti, konzistence dužniny a velikosti plodů i atraktivního zbarvení se semenáčkem meruňky, jedním který odolává asfyxii a... celý příspěvek >
Šlechtění, 16.4.2009
Pokouším se zkřížit myrobalán s meruňkou. Provedl jsem všechno (izolace květenství, kastrace,opýlení). Mám dotaz na odborníky, a to zda mají nějakou zkušenost s křížením těchto druhů, a případně v jakém poměru se dědí vlastnosti. Zajímalo by mne,... celý příspěvek >
Roubování v době vegetace, 15.4.2009
Aehm, být vámi, tak bych ještě s kalkulací počkal. Rouby někdy naraší a pak uschnou, zvláště,jsou li řezané později. Meruňky na myrobalánech mají špatnou afinitu, takže vám můžou do dvou let pomalu odejít. roubování za kůru je opravdu snadné,... celý příspěvek >
Roubování, 15.4.2009
Pásku odstraňuju podle okolností.Pokud roubuju tenkými rouby, tak ji odstraňuju když letorůstky z roubu mají cca 10 cm, protože tenký roub velice rychle sílí.Ostatní většinou během prázdnin, spíše začátkem. Nedovedu si představit ponechání pásky po... celý příspěvek >
Vegetativni schopnosti jabloní a jinych drevin, 15.4.2009
Každy kdo doma lisuje jablka tak ví že když vyhodí někde na mez výlisky, tak na jaře pak pokrývají děložní lístky semenáčků nahnědlou zčásti rozloženou drť výliskú.na podzim je pak lze přesadit do školky, akorát jako podnože budou... celý příspěvek >
Odběr roubu slivoně, 19.3.2009
Délka roubu se řídí tím, jestli roubujete u země ,v tom případě později se vybere pouze jeden letorost pro vytvoření kmínku a postačí i dvouoký roub. Pokud chci mít už rok po roubování korunku, roubuju 6-7okými rouby a místo štěpování... celý příspěvek >
Hrúbka vrúbľa, 16.3.2009
Mně to srůstalo bez potíží, zkuste to hodně úspěchu, s pozdravem J. Pavlíček
Roubováni švestek, 16.3.2009
Ano ale nevidím žádný důvod proč nezačít dřív.:-)
Mandloň jako podnož, 12.3.2009
Mandloň je podnož pro suché a alkalické půdy, stejně tak broskvomandloň. Literatury uvádějí jako vhodnou podnož do těžších půd slivoňové-St. julien, zelenou renklódu. Ale problém je je sehnat ve školkách  ...
Jakou odrůdu nektarinek?, 12.3.2009
Stříhejte ve správném agrotechnickém termínu, což je u teplomilných peckovin nejdříve v době rašení.
stříhání starších stromů, 4.3.2009
Aehm, kde jste slyšel nechávat na stromech věšáky?Menší větve se odřezávají ve větevním kroužku a u větších se u peckovin používá Zahnuv řez. Pokud na švestce odřežete neůměrně dlouhou větev, dočkáte se i prasknutí kmene... a s termínem bych... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika