roubování



host - 96.3 (?)
22.4.2009 21:01

Děkuji za informace ohledně sundání pásky a přeji hezký den.

Tini

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 11.247 (?), 9.4.2009 7:30

Když jsme v tom roubování, letos jsem prvně rouboval. Kdy odstarňujete PVC pásku z místa roubování? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Tini 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 9.4.2009 16:19

Já většinou tak v červenci. Někdy dřív, to když podnož s roubem sílí tak rychle, že je vzdor elasticitě pásky patrné její zařezávání do kůry.  U většiny podélným přeříznutím úvazku, u těch cennějších roubů rozříznutím uzlíku a odmotáním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 15.4.2009 7:41

Nevím, zda se to časem nezmění, ale pokud sundám úvazek až po roce, je místo srůstu výrazně hezčí. Mám to vyzkoušené u slivoní, tam se mi zatím nestalo, že by se páska zařezávala do kůry. Nemáte s tím dlouhodobější zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 15.4.2009 8:03

Něco přes 30 let. Asi to zařezávání záleží na tom, jak pevně pásku utahujete. Já tak, co mi síly stačí, často ji proto přetrhnu. Zdá se mi, že ponechám-li pásku déle, silněji rostou výhony z podnože. Možná je to jen dojem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 68.229 (?), 15.4.2009 14:44

Pásku odstraňuju podle okolností.Pokud roubuju tenkými rouby, tak ji odstraňuju když letorůstky z roubu mají cca 10 cm, protože tenký roub velice rychle sílí.Ostatní většinou během prázdnin, spíše začátkem.

Nedovedu si představit ponechání pásky po celý rok, když průměr dřeva v místě roubování je do podzimu někdy i 3x větší. 

Jedině snad u přeroubování silnějších větví.

Minulý víkend jsem odstraňoval pásku u třešní, které jsem rouboval v létě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 15.4.2009 14:57

To jsou věci... já si zase nedovedu představit tak rychlé zesílení roubu. Na mé zahradě mají stromky zřejmě opravdu drsné podmínky k životu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.3 (?), 22.4.2009 21:01

Děkuji za informace ohledně sundání pásky a přeji hezký den.

Tini

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 22.4.2009 23:17

Sílení roubu závisí - mimo drsnosti podmínek - taky na tom, jak silně byla podnož zkrácena vlastním roubováním. Metr a půl vysoký,  zakořeněný myrobalán seříznutý a naroubovaný u země sílí docela rychle.
    Ostatně čtvrtkmeny prodávané ve školkách s kmínkem 5 cm silným s korunkou z předčasného obrostu jsou narostlé často za jedinou sezónu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 24.4.2009 10:28

Jeden z letos přeroubovaných myrobalánů se chová divně. Je to stromek asi 8-10roků starý, za ty roky dobře zakořeněný. Na jednu větev jsem narouboval začátkem března meruňku, ostatní větve jsem jen lehce zkrátil. Stromek i roub zastavili růst ve fázi prvního lístečku deroucího se z pupenů a od té doby žádná změna (ani k horšímu). Jako když se pro ten stromek zastavil čas. Nikdy jsem nic takového nezažil, myslíte že se z toho stromek dostane?

Stejným způsobem jsem letos na stejném pozemku přerouboval asi 15-20 myrobalánů a všechny jsou OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 6.5.2009 20:44

- Lze naroubovat na semenáče švestky (durancie) broskev nebo nektarinku?

- Lze naroubovat na semenáč třešně višničku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika