postrik proti pilatce



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 174.166 (?) 
12.5.2009 21:01

Mne by spíše zajímalo, jak dlouho postřik na stromech vydrží. Stříkal jsem proti pilatce přípravkem Calypso v jediný možný den navečer když skončily vichry a slivoně zrovna odkvétaly. Druhý den ale začalo pršet. Domnívám se že účinek postřiku se rapidně sníží. Nebo je to jinak? Václav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 12.5.2009 21:52

Pokud zapršelo až druhý den, nemá to na účinnost Vámi provedeného postřiku vliv. ˇUčinná látka přípravku už se stačila penetrovat do pletiv listů a plůdků. Navíc Calypso je přípravek systemický, takže se rozvádí pletivy i do těch částí, které nebyly přímo zasaženy postřikem a částečně i do nových přírůstků. Bezpečně může na pilatku účinkovat 1O max. 14 dní (záleží na velikosti dávky přípravku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 12.5.2009 23:28

Jedna informace v tomto vláknu, tuším od Ronyho, je pro mě novinkou. Že totiž jedna larva napadá více plůdků, tedy přelézá z jednoho do dalšího. Dosud jsem si myslel, že pokud promeškám správný termín těsně po opadu většiny květních plátků, je zásah zbytečný.Pokud larva skutečně navštěvuje více plodů, musí mít smysl postřik i později, třeba i v tuto dobu. Ty první holičky nezachrání, ty další by ale měl. Alespoň systémový přípravek určitě.  Nebo se mýlím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 13.5.2009 15:15

Donedávna jsem si myslel taky, že jedna pilatka, jeden plod ale jak dokazují snímky je to asi více. Slovenská knížka kterou mám k dispozici rozlišuje dokonce 2 druhy pilatek a to "žltá" a "slivková". Rodíly jsou malé a poznají se podle zadečku. Přesto si myslím, že to "sekundární" poškození je mnohem menšího významu, že jen nějaké procento pilatek přejde do druhého plodu a jsou to pravděpodobně ty které se líhnou co nejdříve. Dneska jsem po určitém hledání našel na jednom stromu větévku, kde byly napadeny 4 plody z 5 a přitom jen ve dvou byla housenka a 2 byly již prázdné. Jedna housenka už byla vypasená ve stadiu kdy opouští plod nebo s ním opadává.

pilatka na 4 z 5-ti plodů
pilatka na 4 z 5-ti plodů
pilatka ve dvou chybí
pilatka ve dvou chybí
Plody s pilatkou v řezu
Plody s pilatkou v řezu
Agresor na špacíru
Agresor na špacíru
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.1 (?), 18.5.2012 12:34

Jo, jo taky jsem stříkal proti pilatce, taky tam žádná není a po dnešním mrazu nejsou ani ringle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.237 (?), 20.5.2012 23:07

To je mi Vás líto. Jinak proti pilatce funguje naprosto skvěle Karate se zeon technologií. Chce to jen stříkat ve vhodnou dobu, to jest těsně po opadu květních lístků, aby to neodskákaly včely. Já po prvním ošetření postřik opakuji ještě 2x po deseti dnech a nevím, co to pilatka je... Dříve jsem nestříkal vůbec a zase jsem nevěděl, co jsou to švestky...smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.205 (?), 1.5.2016 5:38

Dobrý den,

jsou na obrázku napadené plůdky, jak je poznám?

                                                                 Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.90 (?), 16.4.2011 6:57

Na podzim posypat půdu dusíkatým vápnem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?), 17.5.2012 8:53

Uz jste strikali proti pilatce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 17.5.2012 10:13

To záleží na opadu okvětních lístků a v 650 mnm mi opadly už minulý týden. Takže ano. Přirozeně to ovšem záleží na odrůdách, neboť nekvetou ve stejnou dobu a na poloze stromů, příp. nadmořské výšce, takže v nížinách se mohlo stříkat možná už před 2-3týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika