postrik proti pilatce



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Piston - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 215.208 (?) 
17.4.2009 15:12

Děkuji pěkně. Nepřítel identifikován, teď s ním mohu udělat krátký proces!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 144.60 (?), 1.5.2009 12:17

Dobrý den, má ještě význam stříkat proti pilatce.Plody jsou velké jako špendlíková hlavička a některé již mají černou tečku.Dekuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 1.5.2009 22:59

Určitě je dobré ještě ošetřit proti pilatce. Červy, které jste zjistil v plůdcích totiž často vylézají na povrch a napadají další plůdky-často poškodí další čtyři. Doporučuji ošeřit kombinací Reldanu + Mospilanu či Calypsa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.194 (?), 7.5.2009 11:24

ahoj všchni, mám na zahradě nějaké ryngle a každý rok mi je zlikvidujou pilatky, rozhodl jsem se pro chemický útok, co jsem se tady dočetl tak použiji Reldan, z čeho mám obavy je že po zahradě chodí slepice.Nevíte někdo jestli jim to může ublížit?popř. za jak dlouho se to z trávniku odbourá?Většinou bývá uvedena škodlivost na včely ale na slepice ne hehe. díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 7.5.2009 11:36

Příbalový leták od Reldanu před sebou nemám, ale toxicita pro teplokrevné živočichy obvykle uváděna bývá. Většina moderních insekticidu bývá relativně neškodných. O slepice bych se nebál. Není ale na pilatku trochu pozdě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Kopel - (3) - 167.194 (?), 8.5.2009 7:26

Aha mrknu na to díky, myslíte že je již pozdě? ryngle právě dokvetly a jsou tam teď malinké plůdky, no každopádně to tu pilatku moc nepotěší.Četl jsem že jedna pilatka zničí až 4 plody, tak když to ošetřím teď tak něco zachráním, co myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 8.5.2009 8:02

Asi postřikem nic nepokazíte, ale měl by se provést do 6 dní po odkvětu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 8.5.2009 16:04

Teď právě jsem kontroloval švestky a na jižním svahu a konstatuji že na postřik (lokalita V. Klobouky) proti pilatce je pozdě, už je v malých plůdcích, které jsem ještě musel očistit od od seschlého okvětí a plody mají velikost tak 2,5 až 3 mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Kopel - (3) - 167.194 (?), 10.5.2009 7:44

Znamená to tedy že pokud je již pilatka v plůdku, postřik na ní nepůsobí?A dá se s tím ještě něco dělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 10.5.2009 10:38

Teď už podle mne nejde s tím dělat nic, protože za 14 dní housenka dosáhne velikosti asi 5 mm, vyžere vnitřek plůdku a ten ve velikosti asi 6 mm spadne na zem a pilatka se usídlí v zemi. Momentálně lze na plůdku pozorovat miniaturní černou tečku (později se zvětší), kterou se pilatka ve fázi vývoje dostala dovnitř a i když poškození je zatím miniaturní,  u tak malého a raného vývoje plodu je to poškození závažné. Přípravek proti pilatce se musí aplikovat na již "usazené" vajíčka v okvětí. Dříve je to k ničemu a později jak se larva vylíhne a dostane do plodu taky k ničemu. Přípravek jenom přeruší vývojový cyklus ve vajíčku třeba tím, že vajíčko nemůže dýchat. Dříve se používaly jedovatější přípravky a ty ničily i živé jedince kladoucí vajíčka. Taky se používaly různé tzv. "atraktanty" což byly nějaké barevné lepící tabulky rozvěšené v koruně na lapání dospělích jedinců a zároveň sloužily též jako indikátor pro aplikaci postřiku a taky pro kvantifikaci tedy sílu náletu a pravděpodobného stupně poškození budoucí úrody protože to není každý rok stejné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika