Příspěvky uživatele - Walter

Podzimní pěstování zeleniny, 4.9.2020
sazenice jsem vypěstoval, ale nezůstalo mi takové místo na záhonech, abych tam posadil konstrukci se sítí. A bez ní pěstovat košťáloviny na podzim nemá cenu. Nakonec dostalo tradičně přednost pekingské zelí. K tomu několik kusů kapusty, kadeřávku a... celý příspěvek >
Phytophthora infestans, 4.9.2020
ano, je to o štěstí na lokalitu. Člověk nemusí mít rajčata vedle pole s bramborami. Stačí, aby sousedi v okolí pěstovali několik řádků pozdnějších brambor a neošetřovali je chemií a je vystaráno. Právě kvůli možnému rozšíření plísně pěstuju jen velmi... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 26.2.2020 Obsahuje fotku
sadba košťálovin v truhlíku za oknem zdárně roste. Walter
Štěpování - a co potom?, 4.5.2019 Obsahuje fotku
já patřím mezi ty, co z podnože vše průběžně odstraňují. protože v průběhu roku na podnoži očka stejně znovu a znovu raší. Walter
Prosím co je to za houbu?, 23.9.2018
Prosím, věřte tomu, že to je Kozák březový. Právě na třeni kozáka, kterého našla tazatelka, jsou vidět zbytky tmavých šupinek tak typické pro tuto houbu. Bohužel paní při odkrojení klobouku držela třeň pevněji a proto v horní části ty šupinky vidět... celý příspěvek >
Spring Crest, 30.6.2018 Obsahuje fotku
Springcrest nádherně vybarvil a už je připraven ke sklizni
Vosy a sršni na hrušních, 21.5.2018
okusují dřevní hmotu na výstavbu hnízda
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 16.5.2018
to ovšem znamená, že postřik do zeleného poupěte, jak tu bylo doporučováno, je příliš brzy a proto není dostatečně účinný.
Mazaní mravenci dokázali překonat lepovou ochranu kmenů stromů, 16.5.2018
obmotejte kůru standartní roubovací páskou a pak na ní namažte chemstop
Síran amonný - výborný pomocník proti chloróze, 16.5.2018
Musím potvrdit, že síran je opravdu dobrý pomocník.
Mazaní mravenci dokázali překonat lepovou ochranu kmenů stromů, 16.5.2018
hmm, tak ono se asi těžko prokazuje, z jaké konkrétní příčiny strom uhynul, stejně tak se to bude těžko prokazovat, že to bylo právě natřením 5ticentimetrového pruhu chemstopu na obvod kmenu. Také jsem chemstop v minulosti nanášel přímo na kmen. Na... celý příspěvek >
Žloutnou a opadávají ještě malé plody - jaký je problém, 15.5.2018 Obsahuje fotku
ano, mimořádné sucho. Rekordním teplem to určitě není, to stromy přežijí, ale suchem lze přijít o celou úrodu, případně i o celý strom. Když je dostatek vláhy, je i slušná úroda, jako na této Viktorii
Kadeřavost v květnu, 15.5.2018
Je to tak. Při stavu, kdy v jediném napadeném plodu hrušky je pohromadě několik desítek larev plodomorky, nelze se takového škůdce zbavit. Už jsem přemýšlel, že si snad koupím pár vynesených slepic a nechám je hrabat se v zemi pod hruškou až do... celý příspěvek >
Žloutnou a opadávají ještě malé plody - jaký je problém, 12.5.2018
přičítal bych to kombinaci nadměrné násady plůdků a nedostatku vláhy v době těsně po odkvětu. Z fotky je bohužel patrné i napadení pilatkou.
Předpěstování košťálovin, 9.5.2018
S tím zaléváním jsem na tom byl podobně. Jak už jsem tu někde psal, za celý duben u nás 2,1litru srážek/m2. Takže ty záhony spolykaly postupně všechno, co jsem měl a dál jsem musel vzít i vodu z kohoutku.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika