postrik proti pilatce



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 205.145 (?) 
10.5.2009 11:04
Tak my máme také pilatku, jak tady čtu na postřik je pozdě, co dělat aby se jí člověk zbavil? Někde jsem četla že přezimuje vzemi, dá se to nějak vyhubit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 10.5.2009 17:27

Dobrou prevencí ale v dnešní době těžko realizovatelnou chovat na záhradě pár slepic. Je to dobrá profylaktika proti mnohým škůdcům přezimujícím v zemi. Jinak přkládám foto jak se dá s určitou chybou stanovit zasažení výskytem pilatky. Utrhnout tak 10 až 20 náhodně vybraných plůdků, pak očistit zaschlé okvětí a spočítat plody mající malou černou dírku. Pokud je výskyt 1 až 2 na 10 plodů, na úrodě to není znát a někdy je to prospěšné jako správná redukce násady. Lonského roku jsem stříkal 2x po sobě a úroda byla tak přehnaně vysoká, že jsem přišel o 2 stromy (letos jsem neošetřoval chemicky)), které se rozlámaly a musely pryč. Jakmile se vyskytnou 3 až 4 napadené, tak to na úrodě je znát. Pilatka dokáže zlikvidovat až 90% úrody.

kontrola pilatky
kontrola pilatky
Napadené plody
Napadené plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 10.5.2009 17:44

Moc pěkné fotky.
  Já osobně jsem dřív na pilatku příliš nevěřil. Když jsem postříkal a byl špatný rok, třeba přišly mrazy, neměl švestky nikdo. Když jsem postříkal a urodilo se, urodilo se i jiným, kteří o pilatce neměli ani potuchy.Loni a před 3 lety se mi poprvé urodilo a ostatním nikoli (i když měli slepice). Jestli byly ty dvě úrody dílem zásahu proti pilatce nevím. Je pravda, že jsem tehdy poprvé použil systémové přípravky (Mospilan, Calypso)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Kopel - (3) - 167.194 (?), 11.5.2009 8:12

Znamená to že když pilatka napdne plod tak ho sežere a dále již v té sezoně neškodí? 1pilatka=1švestka za 1 rok?Jak píšete z deseti plodů 1-2 s tečkou tzn.příjdu o 10-20% úrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.15 (?), 11.5.2009 14:48

Jedna larva až 4 plody píše odb. literatura

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 11.5.2009 18:52

Je pravdou, že jedna larva jejíž "účinkování" může trvat až měsíc je schopna poškodit i více plodů a pozná se to podle větší dírky)protože tam už lezla mírně vypasená a ze které čouhá takový hnědavý trus. Pak spadne s plodem na zem nebo i vyleze a spadne sama a zavrtá se asi 12 až 15 cm do země a zakuklí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jelen - (42) - 57.82 (?), 12.5.2009 8:08

Mělo by potom nějaký efekt přerytí půdy pod stromem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 12.5.2009 8:15

Těžko, pokud se Vám při přerývání nepodaří vybrat larvy ze zeminy. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 12.5.2009 8:57

Mělo by to význam, pokud do toho pustíte slepice ale umíte si představit, že to nebude vypadat pěkne. Přesto splepice umí dělat pokud se týče některých škůdců velmi dobrou práci např. u nosatce lískového.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 56.97 (?), 12.5.2009 20:51

Přerytí na podzim jistě pomůže, pokud zapravíte do hloubky cca 20cm dusíkaté vápno, ničí většinu škůdců i mnohé plevele..Na povrch jej za tímto účelem nemá smysl sypat protože působí vzestupně.Dusíkaté vápno používám převážně při zakládání kompostu a pokaždé trochu přisypu když na něj dám větší dávku organické hmoty.Tím pádem také nemusím kompost vápnit.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika