Příspěvky uživatele - Rony

Durancie, 22.9.2014 Obsahuje fotku
Foto z mé zahrady, kde je i Valjevka
Určení velmi chutného jablka, 21.9.2014
Pokud by to měl být Jonathan, tak mu chybí to podstatné a to takové dolů visící šlahouny.
Určení odrůdy jabloně, 12.9.2014
Také se mne to jeví jako Rubinola. pokud je to chuťově výborné jablko a při kousnutí pružně křupne tak není o čem pochbovat. To kousnutí je takový typický odlišný znak od jiných odrůd.
Špačci na švestkách, 3.9.2014
Před chvílí jsem pozoroval dalekohledem, kdo mne klove do švestek. Je to kos ale ne ten běžný. Tento je "svátečný", na krku vespod má takový světlý pruh.
Lískové ořechy ve velkém, 25.8.2014
Lísku velkoplodou jsem pěstoval na Valašsku v malém měřítku ale s nevelkým úspěchem. Jamile se rozroste a začně plodit naplno, takl to likvidují nosatci a zbytek ořešníci a ještě jiné ptáky. Doslova nezůstane ani oříšek. Dokonce to co spadlo na zem... celý příspěvek >
Záchrana švestky napadené šarkou, 22.8.2014
Pokus naroubovat napadený strom ododlnou odrůdou mne jaksi vyšel. Dokonce plodil a ovoce nevykazovalo napadení ale listy té nové odrůdy byly "napadeny" přímo ukázkově. Prostě strom i nadále zůstal hostitelem šarky.
Čačanská lepotica, 10.8.2014
Odrůdu MELROSE se mne podařilo dopěstovat po 10-ti letech od prvního nákupu a to jsem vždy koupil 3 stromky ale po čase se ukázalo, že je to jiná odrůda (ale úplně jiná). Stalo se mne to 2x. Dokonce jsem kopi třešně, které se ukázaly býti plané.... celý příspěvek >
Síla grilovacího motorku, 3.8.2014
Síla motorku - moment kroutící je záviský na vyváženosti prasete, velikosti převodu a účinnosti motoru. Takový stěračový motrek je nezmar, lze jej poměrně dobře přetížit akorát ten udávaný výkon 50 W není výkonem ale příkonem. Čistý výkon vzhledem ke... celý příspěvek >
Usychání slivoní, 21.7.2014
To by se potvrdilo fotkou staršího dřeva (1 až 1,5 cm), zda se tam nacházejí tzv. "léze", případně drobné kapičky klejotoku u pupenů již odumřelých.
Usychání slivoní, 20.7.2014 Obsahuje fotku
Více by napověděla fotka nějakého obrostu při rozkvétání stromů.
Usychání slivoní, 20.7.2014
Jsem téhož názoru a přidal bych jeětě tu novou chorobu "pseudonomas syringae". Hryzec na místě kořeny nekonzumuje ale odnáší kousky a ty musí protáhnout otvorem. Škoda, že jsem neměl po ruce foťák aby bylo vidět jak sofistikovaně má udělanou spižírnu... celý příspěvek >
Usychání slivoní, 19.7.2014
Kolem toho stromu musí být mnoho podpovrchových chodeb. Obvykle se rozkopávaním některé  (nikdy nejdou do hloubky jako u krtka) ve vzdálenosti 3 až 5 m nachází 3 komory vedle sebe. Hnízdo, zásobárna nasekaných kořenů a "záchod". Hryzce jsem... celý příspěvek >
Usychání slivoní, 19.7.2014
Hryzec žere kořeny obvykle na jaře a to je nakouskuje na 7 až 10 cm a navleče do zásobárny ke hnízdu. Strom, který napadá musí být mlady a kořeny do tloušťky tak 1 cm. Lístky mladého stromu vadnou. Strom jde rukou vytáhnout ze země. Tolik mé... celý příspěvek >
Lze nyní zasáhnout řezem - Stanley a Lepotica?, 13.7.2014
Podle mne se při vývinu dlouhých výhonů má zasáhnout tzv. zaštipováním. Pokud se to ponechá na jaro, tak se spodní pupeny už neprobudí nebo i probudí a zakrní a je to jakoby vyholené.
Přemnožení špačci na třešni, 7.7.2014
To jou duchaplné rady. Na Valašsku nikdy špačci nebyli a dnes likvidují všechno. Není nad "rovnováhu" v přírodě. Sady se prodají a pak tam stojí fotovoltaika. Je to "nádhera" a všechno spěje do "brusele".  A třešně, jahody nebo rybíz a nebo... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika