Příspěvky uživatele - Jelen

Květopas, 10.12.2013
To si pište. Květopas neřeším, i když jeden rok mi na stoletém bohatě kvetoucím Grávštýnu skoro nic nezbylo(a důvodem byl květopas), ale pilatka opravdu dokáže zničit celou úrodu. Letos mi na velkém stromu Černošické, který se těžko ošetřuje, díky... celý příspěvek >
Slivoň Anna Späth, 4.10.2013
Tak jsem včera ochutnal první dva(jediné) plody Anny Späth. Těžko dělat závěry, nicméně první chuťový dojem je pozitivní. Zatím bych ji řadil k tomu chuťově lepšímu. Uvidíme v dalších letech.
Akane - perla podzimu, 3.10.2013
Koupil jsem stromek Akane vloni v Brně-Želešicích u Urbana. 
Efektivnost ochrany proti hryzcům, 20.8.2013
Letošní rok je u mě dost kalamitní z pohledu škod způsobených hryzcem(nebo možná i jinými potvorami). 4 mladé jabloně jsem už vytáhl ze země bez kořenů, mezi nimi i několikaletou Bohemii Gold. Další dvě několikaleté jabloně zatím bojují. Říká se, že... celý příspěvek >
Rumunské švestky, 13.8.2013
Taky jsem se před několika lety nechal zlákat ke koupi T.G. Krásný stromek, letos má první plod. T.G. to ale určitě není, ten jediný plod už dozrává, T.G. v tuto dobu ještě má být zelená... Ani tvarově to neodpovídá. Možná by to mohla být Čačanská... celý příspěvek >
Čačanská rodná, Katinka, 3.7.2013
Stejnou situaci jsem zažil na svých stromech také, třeba na Eleně. Některé větve mají listy v podobném stavu(ne tak moc), další větve maji listy čisté. Také by mě zajímalo, o co jde. 
Obaleč švestkový - 1. generace, 28.6.2013 Obsahuje fotku
Přidávám se taky, Jojo - stejný problém. Kromě toho na listech některých švestek zaznamenávám další problém, viz. fotka. Nerovnoměrně a to jak na jednotlivých stromech, tak na jednotlivých větvích.  Teď nemyslím dírkovitost, která tam je... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 19.6.2013
Včera jsem objevil to samé.
Jakou odnož pro Rubín na polokmen 600 m.n.m, 18.6.2013
Olomoucké zahradnictví Reneta je mělo na vzrůstnějších podnožích, to samé v Jaroměři. Sám mám Rubín na A2, snad právě z Olomouce, už si nevzpomínám.
Co je s třešněma?, 17.6.2013
Nepochybuju, že jde o moniliový úžeh.
Neplodnost, škůdce, 11.6.2013
To co opadne má černou tečku? Pokud ano, tak je to pilatka. Lepotice je na ni hodně citlivá. Pilatka je tady časté téma.
Postrik proti pilatce, 4.6.2013
Zajímalo by mě porovnání Stewardu vzhledem ke Calypsu nebo Reldanu co se týče škodlivosti vůči užitečným živočichům. Bez postřiku třeba proti pilatce bych toho až na vyjímečné roky moc na stromech neměl, ale pokud bych mohl Calypso nahradit něčím... celý příspěvek >
Dosavadní klady a zápory letošní ovocnářské sezóny, 27.5.2013
Tak zatím největším záporem letoška vidím ve velkém napadení Kaštánky Monílií laxa. Je to cca. 25-letý vysoký strom, nestříkatelný. Nechci sýčkovat, ale když vidím v jakém stavu je obyčejná Kaštánka, tak se docela děsím toho, co nám tahle nemoc... celý příspěvek >
Kveten 2013 - kadeřavost broskvoní, 27.5.2013
tak mám to nějak podobně, jako na obrázku vpravo nahoře
Kveten 2013 - kadeřavost broskvoní, 20.5.2013
No s tím počasím to bylo jak kde. U mě(Moravskotřebovsko) je kadeřavost letos nejhorší za posledních pět let, postřiky nepostřiky(udělal jsem tři jako obvykle). Není to žádná tragedie, ale kadeřavé lístky letos otrhávám více než jiné roky, kdy jsem... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika