Příspěvky uživatele - romila

Náhlé zaschnutí vyrašených letorostů u letošní broskve, 23.4.2014
 Bohužel je to zcela určitě monilioza. Nezáleží na tom, že napadá především meruňky, broskve napadá taky. Ze dne na den "ovadnou" lístky na jednotlivých větvičkách i velkých větvích. Z napadených stromů je třeba rychle odstranit.
Vodnate pupinky na rukou, 17.7.2012
No, pokud se vám pupínky dělají pouze v místech krytých rukavicemi, může to být nějaká alergická reakce nebo taky např. zapaření kůže pod rukavicemi či něco podobného. Jakmile jsem četla-musí se rozškrábat... dělájí se pouze v létě... několik dnů se... celý příspěvek >
Jak teď vypadají vaše Kleopatřiny jehly - Kniphophie?, 22.5.2012
Taky mi nevyrazila žádná a měla jsem je na třech různých stanovištích. M.R.
Jaký chutný druh maliny, 9.9.2011
Tak v letošním roce začal Heritage plodit koncem minulého týdne.  A vyznamenal se. Nevím, zda je to díky téměř neustálému zavlažování deštěm a i přes výkyvy poměrně teplým počasím, ale má skutečně plody perfektní, jak píšete jako třešně, ale... celý příspěvek >
Jaký chutný druh maliny, 7.9.2011
1x plodící mám Zewu II a remontující Heritage. Chutnají mi oba druhy. U Heritage mě trochu mrzí, že druhé plození začíná až koncem srpna či v první pol. září a pruty jsou malinami obalené, nicméně většina jich pak kvůli špatnému počasí nestačí... celý příspěvek >
Co právě sklízíte?, 31.8.2011
Začátek Českého středohoří-Úštěcko-rovněž James Grive. Vypadá to, že v dohledné době bude následovat Spartan, začíná dost pouštět velké plody, alespoň probírka bude nutná. M.R.
Muškáty - škůdci, 30.8.2011
Připojuji se -taky jsem už několikrát měla zelené housenky na vzpřímených muškátech. Jen bych ještě dodala, že bývají až v druhé polovině venkovního pobytu muškátů. Po původu jsem rovněž nepátrala, vždy jsem se domnívala, že se muškáty zalíbily kolem... celý příspěvek >
Co právě sklízíte?, 4.8.2011
Dobrý večer, třetí týden sklízím Průsvitné. V letošním roce jsem z něho fakt překvapena a nadšena. Strom je obalený a má skutečně plody velké a střední velikosti-to se mi ještě nestalo. Brala jsem to probírkou a jablka nestačila vůbec zmoučnatět,... celý příspěvek >
Využití malin, 24.6.2011
Opožděně pro Mirka  -  malinový džem dělám jako každý jiný. Džem je jednodruhový-na rozdíl od marmelády-s kousky ovoce. Používám želírovací cukr, takže maliny stačí natrhat, dát do kastrolu, nechat přejít trošku varem, přidat žel.... celý příspěvek >
Využití malin, 22.6.2011
Malinový džem je výborný, u nás jde na odbyt nejvíce. Ovšem ne pokaždé se urodí tolik, aby se mohl z malin dělat džem. Když je "slabý rok", stačí úroda jen na přímou spotřebu-přesně rovnou do pusy. M.R.
Líska, 14.6.2011
Zapátrejte v archivu, loni či předloni se zde ošetřování lísek velice podrobně probíralo-pochopitelně včetně postřiků a jejich termínů. M.R.
Jak na rez hrušnovou?, 1.6.2011
Předpokládám, že stromek je malý a skvrky jsou pouze na některých listech. Pokud je to tak, pouze bych otrhala napadené listy. Jinak bych stříkala Baycorem. M.R.
Jak na rez hrušnovou?, 31.5.2011
Ano, ty světleoranžové skvrnky jsou rez hrušňová. Bohužel se domnívám, že hrušeň kromě toho trpí strupovitostí. M.R.
Strupovitost?, 4.5.2011
No, odhadovala bych to spíš na ten přehnaný zákrok. Pokud by to měla být takto silná strupovitost, musela by se v menší míře projevit už v loňském roce. Taky jsem ji nikdy na vlasní oči neviděla na květu, takže... zpytujte svědomí :-))). M.R.
Jabloně - postřik, 31.3.2011
Mám klasického Spartana, Idaredy, Ontario, Golden delicius... během několika roků se osvědčila prevence ještě před květem a olistěním. M.R.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika