Aprimira



host - 3.4 (?)
3.5.2014 7:46

Také by mně to zajímalo, ale zatím jsem všude četl že je cizosprašná! Chtěl bych jí zasadit letos na podzim místo nerodící meruňky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 143.106 (?), 31.3.2012 17:42

Nemají, byl jsem mezi posledníma, tak uvidíme..ale myslím si, že melitopolski bude slušnou nahrážkou.Škoda jen, že u nás není dostupná pořádná odborná literatůra k novým odrůdám švestek, a potažmo všech jejich kříženců.

Jak jsem již zmiňoval koupil jsem si na zkoužku jednu žlutou afasku... zaujala mně brzká plodnost, cukernatost,sušina a velikost plodů.Bohužel bulharští prodejci uvádějí velikost plodů max. 24 gramu..kdežto čeští a polští prodejci uvádějí 50-70g.Tak kde je pravda? Na PL stránkach byla dokonce vyfocena detailně meruňka a zdálky snad už zmiňovaná odrůda.Takže mně čekají roky čekání a pak se snad dočkám rozhřešení.Už samotná Aprimira je pro mně zkalmání, že jsem si vlastně koupil něco jiného než bylo deklarováno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.118 (?), 11.4.2012 18:11

dobrý den, můžete mi prosím někdo napsat jestli je aprimira samosprašná nebo jaký je nejlepší opylovač? díky Pavel K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 11.4.2012 19:48

uvadi se, že by mela byt samosprasna...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.4 (?), 3.5.2014 7:46

Také by mně to zajímalo, ale zatím jsem všude četl že je cizosprašná! Chtěl bych jí zasadit letos na podzim místo nerodící meruňky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 11.4.2012 20:46

čo je to žltá afaska?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.106 (?), 11.4.2012 21:26

Jo, to kdybych vedel... pravdepodobne bulharska odruda svestky nejasneho puvodu, snad i krizenec s japonskou svestkou.Na internetu jsem nasel v bulharskem zahradnictvi popis pripominajici mirabelku, kdezto u nas a v polsku je deklarovana jako bulharska odruda s velkymy, zlutymy plody o vysoke cukernatosti a vahy plodu az 70g. Kde je pravda?...Tezko rict, proste budu cekat a pak az nastane den D..tak tu hodim foto. Jedine stesti, ze muze pry plodit uz ve dvou letech..takze letos spicak a za tri roky snad tam neco bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 15.4.2012 12:02

Tak... Aprimira má nasadené na kvet pomerne dosť, ale puky sú ešte zelené... japonské slivky - Vanier kvitne ako besná, Shiro má biele puky... klasické slivky majú biele puky... Lokalita Bzince p/Jav, medzi Novým EMstom nad Váhom a Myjavou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.33 (?), 15.4.2012 14:16

Korunka blumy Angeleno už je plná kvetov (prvý raz). Do nej navrúbľovaná Melitopolská a Aprimira už majú biele kvetné puky. Vanier bohužiaľ ešte nekvitne. Tieto sorty som dovrúbľoval za účelom bezpečného opelenia Angelena. Dnes "hodím" do korunky aj vrúbeľ Topend Plus. 80% ovocia aj tak bude Angeleno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 143.106 (?), 7.5.2012 19:04

Starší stromy jsou odkvetlé a vypada to, že i řádně opylené.Pokud nepřijde nějaká pohroma,  tak čekám bohatou úrodu.Mladé stromky na jaře vysazené se chytly všechny... nejlépe si vede topgigant, afaska a angeleno... ten ma zajímave listy a roste lépe než okolní vrby.smiley Ostatní se drží statečně a vypada to, že porostou bez problému.

Problém ovšem mám s melitopolskim a daple dandy... čekal jsem velké zajímave listy a prozatím s oček se vysouklo pár lístků o velikosti pár milimetrů. O 50m dál nově nasazené meruňky a ty jedou v pohodě. Tak nevím jetli přežijou.Až se vyčasí, tak přidám pár fotek. Navíc melitopolskému začly hnědnou listy.(mšice nebo svilušky..snad).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.254 (?), 8.5.2012 21:25

Tak pár kúskov Aprimiry ostalo na stromku z Plantexu... tak hádam okoštujem tú "bombu"..

Aprimira
Aprimira
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika