Příspěvky uživatele - Paľo.

Rozkvétání meruněk v letošním roce, 31.3.2014
Množstvo použitého boraxu som uviedol. Keď si znovu pozorne prečítate moje príspevky a zagooglujete trochu v otázke limitov pri hnojení bórom, presvedčil by ste sa, že som to s dávkami neprehnal. Niekedy je treba aj experimentovať, aby ste sa dopídil... celý příspěvek >
Hybrid švestkomeruňka, 31.3.2014 Obsahuje fotku
Bluma Angeleno už pomalu dokvitá, kvitne Melitopolsky- na bielo. Aprimira raší na zeleno, ale vrúble modrých "obršvestek" stále čučia. Pravdepodobne chladné noci bránia ich vyrašeniu. Jeden zo 17 vrúbľov v korune Angelena sa začína scvrkávať. Po... celý příspěvek >
Jabloň vhodná na mušt, 31.3.2014
"Pokud chci strom, nebo stromy, prioritně na mošt, tak nechápu požadavek na rezistenci a minimální chemickou ochranu." Pokiaľ chceme pánovi seriózne poradiť, myslím že je zbytočné rozoberať dôvody, prečo plánuje vysadiť rezistenty. Ja by som si do... celý příspěvek >
Hedelfingenská versus Kordia, 31.3.2014 Obsahuje fotku
Ďakujem za Vaše skúsenosti pán Jakub! Zrejme sa potvrdzuje vplyv podpníka na čas rozkvetu. Keď som Schneiderku vlani kupoval, tvrdila mi Ing. Ďurišová z Plantexu, že aj Schneiderova Kordiu opelí. To ale pani inžinierka netušila, čo urobí s kvitnutím... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 31.3.2014
"Skutečnost, že strom kvete, ještě není důkazem,  že kořeny čerpají živiny z půdy a míza rozvede bór po celém stromu." Je to opäť iba úvaha. Živý strom s koreňmi v nepremrznutej pôde nie je však to isté ako barborka ustrihnutá v decembri a... celý příspěvek >
Jabloň vhodná na mušt, 31.3.2014
Z bežne pestovaných jesenných kultivarov toho moc na výber nemáme. Možno James Grieve, sladká Gala alebo z rezistentov Vanda. Ak je ale podmienkou žiadateľa o radu odolnosť jablone k chrastavitosti a minimálne starosti so striekaním, potom nebudem... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 30.3.2014
Oleoecaluxom som v týždni neošetril niektoré staré palmety jabloní a mladý stromček mišpule cv Nottingham. Dnes som si všimol, že na mladých zdravých lístkoch mišpule sa pasú lienky (slniečka). Pravdepodobne vychytávajú vajíčka vošiek. Vlani sa mi... celý příspěvek >
Hedelfingenská versus Kordia, 30.3.2014
Vlani som do blízkosti vydareného českého kultivaru Kordia (Těchlovická 2) na vtáčnici prisadil kvalitnú Schneiderovu chrupku na podložke Gisela 5. Dnes som si všimol, že Schneiderova rozkvitá, zatiaľ čo Kordia o kvitnutí zatiaľ len sníva.... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 30.3.2014
Praxou nepodložený názor p.Vinšálkeka oproti 15- ročnej výskumnej práci pracovníkov Botanického ústavu univerzity v Insbrucku. Komu uveríme, nechám na posúdení každého z nás. Vysmievať sa je snadné, ale bohužiaľ krátkozraké. S použitím bóru pri... celý příspěvek >
Ako sa zabviť škodcov na kôre stromu, 30.3.2014
Zelená skalica spolu s kyselinou citrónovou sa používa vo forme zálievky pri liečbe chlorózy. Oxidáciou sa mení na hnedý síran železitý- ten riasám neublíži. Riasy a huby sú vnímavé k meďnatým iontom, tie sú súčasťou modrej skalice alebo meďnatých... celý příspěvek >
Australsky rozmar prirody, 29.3.2014
Stando, len tak pre srandu králikom, pozrite napr. na tuto stránku
Ako sa zabviť škodcov na kôre stromu, 29.3.2014
Že sú lišajníky indikátorom zdravého ovzdušia, to sa na fóre omiela už veľa rokov. Ale prečo pánovi neporadiť, keď sa mu farebné kmene a konáre zrejme nepáčia? Mne sa tiež páčia konáre iba v jednej farbe.
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 29.3.2014
Ani u nás v najbližších 10 dňoch nepredpovedajú pokles na nulu. Najchladnejšie, +5, má byť v útorok a na budúcu nedeľu. Podľa skúseností pracovníkov Botanického ústavu univerzity v rakúskom Insbrucku ak sa bór stane súčasťou plazmy rastlinnej buňky,... celý příspěvek >
Ako sa zabviť škodcov na kôre stromu, 29.3.2014
Na likvidáciu či obmedzenie rastu rias a lišajníkov na kôre by som namiesto sírnatých prípravkov použil meďnaté. Skúste napr. 2%ný roztok modrej skalice.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 29.3.2014
Dnes som si zarobil 10 l 1%ného Oleoecaluxu + zmáčadla a dokonale poumýval hrušeň, ktorá mala vlani problémy s vlnovníkom. Som zvedavý, či ošetrenie anorganickou Sulkou a Oleoecaluxom budú stačiť, alebo bude treba predsa len použiť organický... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika