Aprimira



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 65.67 (?) 
7.8.2013 13:20

mám úplne inú skúsenosť. vysadil som 2 stromky, pôvod plantex veselé. Ujatie OK, rast primeraný, plody na druhý rok cca 1 kg, ale primerane veľkosti korunky. CHUt - katastrofa - mdlá, náznak marhule iba pri veľkej predstavivosti, chuť slivky žiadna, konzistencia plodu - polosuchá.sná´´d to bude tým tohtpročným suchom. Uvidím čo na budúci rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 208.154 (?), 7.8.2013 22:56

Vrúblik Aprimiry od Petra z Nového Mesta n.V. mi vlani zarodil prvý raz a môžem povedať, že to bol chuťový skvost. Príjemná hladká tenká šupka, šťavnatá dužnina s medovou chuťou. Slivku v nej nečakajte, aj keď má oválny tvar. Je to predsa kríženec. Ak chcem chuť čistej marhuľe, budem pestovať marhule. Časom dozrievania je Aprimira bližšie k slivkám. Moniliózou mi netrpí. Tento rok mi ešte nedozrela. Napíšem Milanovi Fialovi, ako je v tejto sezóne s Aprimirou spokojný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.214 (?), 8.8.2013 6:34

Dobrý den! Na obrázcích vypadjí plody Aprimiry velmi pěkně. Zajímalo by mně co plody Aprimiry a hmyz (osy, včely apod.) Zelená rengloda je u nás napadána hodně. Stejná otázka se naskýtá pro Belamiru. Děkuji. S pozdravem, Tom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.182 (?), 24.8.2013 9:01

Pridávam aj ja info. Žiadne poškodenie hmyzom som nespozoroval a zopár ich bolo červivých, možno 1 percento, lenže som nestriekalblush...zatiaľ sú pre mňa "nezrelé". Vodu dostávali...

Aprimira 2013
Aprimira 2013
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 29.8.2013 9:57

Aprimiry postupně dozrávají. Vzhledem i chutí jsou velmi podobné kříženým mirabelkám (Belamira,  Miragrande). S meruňkou má společný jen kus názvu.Fenotypicky i chuťově ani vidu ani slechu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 29.8.2013 10:17

Dobrý den pane Vysloužile. Mám na zahradě dvouletou Aprimiru a chtěl bych se zeptat jak je to s jejím opylením. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 29.8.2013 10:33

To já nevím, podle plodů se to nepozná. Pokud to není širokodaleko jediná slivoň, tak bych to neřešil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 29.8.2013 20:02

Aprimira dozrieva plody su sice ukažkove ale chut nič moc uvidim či sa chutovo popravi o tyžden.

APRIMIRA
APRIMIRA
APRIMIRA
APRIMIRA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 59.83 (?), 29.8.2013 22:34

Gratuľujem Milan, nádherná úroda!yes Tento rok Aprimira s dozrievaním čaká, pri nadúrode a studenom počasí čakaj dozrievanie až v septembri. Kto poznal v chuti mirabelku, nemal by sa čudovať, veď je to jeden z rodičov Aprimiry. Vlani som však v chuti Aprimiry vnímal jemnosť a sladkosť marhule. V tomto roku sa mi do tých pár plodov na malom vrúbliku pustili aj obaľovači. Počas suchého a horúceho leta mali hody, najmä na jabloniach...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 30.8.2013 17:12

V tuto dobu u mě nad Aprimirou vítězí Tipala. Plody jsou větší, žlutější i lépe chutnají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika