Aprimira



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 143.106 (?) 
8.5.2012 22:08

 Poslu zitra fotky me Aprimiry z Plantexu... jak to uvidite, tak se budete smat jeste v lete. Jsem velice zvedavy na Vase plody Aprimiry.wink



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 182.175 (?), 23.7.2012 8:07

Bomba zacina byt trosku do zlta... zeby zlta ringlota???

Aprimira
Aprimira
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.133 (?), 4.8.2012 20:59

Dnes bola koštovka... obstojné, som spokojný..marhuľová vôňa aj chuť po marhuli...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.254 (?), 6.8.2012 10:40

Aprimiru mám druhým rokem, zatím bez plodů. Chtěl bych se zeptat na rodivost, velikost plodů atd. Děkuji o. Bakeš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.76 (?), 9.8.2012 16:24

Aprimiru mám na zahradě 2. rokem. Letos měla první plod. Nevidím žádný rozdíl mezi ní a obyčejným špendlíkem. Jest-li má chut po meruňce, tak to ji pak má každá švestka. Plod byl malý, tak jak klasický špendlík. Nevím, zda je to špatným pěstování. Napiště, jaké máte zkušenosti vy.

Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 9.8.2012 16:42

Letos byl na Aprimiře první (červavý) plod. Musím Vám dát za pravdu, vypadá spíše jako žlutá švestka - pravý špendlík, meruňku bych v tom plodu hledal těžko. Obrázky plodů na stánkách některých prodejců např. tady vypadají úplně jinak. To co mám já vypadá spíše jako Bellamira.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.76 (?), 9.8.2012 17:42

Tak co s tou "bezva"aprimirou uděláme? Na zahradě zrovna moc místa nemám a vím o lepších stromech, co pěstovat než je špendlík.

Ta má skvělá aprimira je ze školky Fytos Plzeň na podnoži St. Jul.- došla jsem si ke stromu pro cedulku.

Je to super kšeft - naroubovat špendlík a prodat jako svělou slivoň.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 9.8.2012 18:28

Dobrý den. Můžete mi napsat něco o aprimiře, jaká je plodnost, velikost plodů, jaká je dužnina. Píšete, že má chuť po meruňce a někdo píše, že to k této má daleko a spíše to vypadá na špendlík. Děkuji za odpověď. O. Bakeš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 9.8.2012 21:38

No co bychom s ní měl dělat? Nechám ji růst. Přece ji kvůli prvnímu ještě k tomu červavému plodu nevykopu. Místa je dost, je to přeci jen zajímavá slivoň. Těch osobních zkušeností tady asi moc lidí nemá, je to novější věc a stromky začínají teprve plodit.

Pro ty co neradi hledají na internetu je informace tady:

Aprimira - Meruňko-mirabelka, plody kulaté, žluté barvy
Původ: Forshungsanstalt Gesenheim, 1994, ‘Mirabelle von Herrenhausen‘ x ‘Orangered
Strom: slabě až středně bujně rostoucí strom kompaktní korunou
Podnože: dle pěstitelských podmínek, dle pěstitelských podmínek, semenáč, St. Julien, P. Wangenheim, P. myrobalán
Plodnost: je ranná a vyrovnaná
Plody: žluté barvy, kulovité o průměru 3,5 - 4 cm, průměrná váha plodu je 32 g, dužnina je pevná oranžovo- žlutá, výrazná meruňková vůně, celkově je aroma velmi kořenité, sladká, Cukernatost 19° BRIX
Zrání: v polovině srpna, dlouhá doba sklizně, drží na stromě
Odolnost k chorobám: odrůda je tolerantní vůči šarce, není náchylná k monilii, odolná rzi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.76 (?), 10.8.2012 15:29

z loňské diskuze "hybrid švestkomeruňka" jsem našla toto:

Tak po rokoch tvorcovia APRIMIRY (Geisenheim) priznali to, co sa o tomto krizenci tvrdilo - ze to nie je ziadna marhulo-slivka, ale len Mirabelka.

Za to, ze tisicky nadsencov maju namiesto krizenca obycajnu mirabelku by si zasluzili...

Druha vec je, ze skolky veselo dalej podvadzaju zakaznikov a ponukaju dalej tuto Mirabelku ako krizenca s marhulou.

hybrid švestkomeruňka

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika