Aprimira



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 40.135 (?) 
15.3.2012 13:01

Zdravím,

aprimira je mirabelka, ne kříženec. Je to zase reklama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 247.182 (?), 15.3.2012 20:50

Aprimiru jsem koupil ze zvědavosti loňské jaro. Celkem dobře narostla. Překvapilo mne že již má několik květních pupenů, což u švestek tak brzy nebývá. Ptal jsem se několika ovocnářů ale neznají tento druh. Doufám že květy nezmrznou a poznám co jsem koupil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 143.106 (?), 16.3.2012 15:40

Už se těším na foto a hlavně, jak chutná... bližší informace o této odrůdě najdete zde.

Bohužel tam se dozvíte pravdu o této nepovedené odrůdě "mirabelkomeruňky"...ale mirabelka to může být vynikající.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.45 (?), 23.3.2012 23:31

Vlani som nahodil do mladej duranzie vrúblik Aprimiry od kamaráta Petra z Nového Mesta n.V. Počas leta z neho vyrástla korunka- na snímke. Včera som pozeral, že už je na nej zopár kvetných pukov. Sliviek a marhúľ- opeľovačov je na okolí dostatok. Ak by došlo k opeľeniu či samoopeľeniu Aprimiry, tiež sa veľmi teším na chuť pomerne veľkých prvých plodov. Pokiaľ ma však niekto v spoločnom vinohrade s oberačkou vzácnej novinky nepredbehne.frown

prvé kvetné puky Aprimiry
prvé kvetné puky Aprimiry
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 24.3.2012 15:32

Som rád, že sa vrúblik tak krásne ujal... ibaže to vyzerá, že Aprimira bude pre nás všetkých veľké sklamanie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.51 (?), 24.3.2012 21:34

Zdravím Peter! Nič nie je vylúčené. Aspoň sa ovocie nebude v spoločnom vinohrade strácať a ostane niečo aj pre mňa?wink Rád by som okoštoval viac druhov japonských sliviek. Neostal Vám v chladničke ešte jeden vrúblik Vanier?  Takisto môže byť zaujímavá chuť amerického kríženca jap.slivky a plumcotu 58GA338- Dapple Dandy. Hmotnosť až 150 g je lákavá, ale tá tvrdosť dužniny by mi asi nezapasovala. Viac si pochutím na dobre vyzretej aromatickej marhuli.cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 24.3.2012 22:11

Hm, smola, ja som tento rok z Vanier ani Shiro vrúble nebral... a marhuľové som akurát kontroloval (Pincot) a sú dosť narašené, ajkeď som ich bral včas a sú stále v chladničke... Mám čosi zavrúbľované anglickou kopuláciou a do rázštepu, uvidíme, zvyšok až za kôru pôjde (mimochodom mne sa minulý rok z Melitopoľskej neujal ani vrúblik). Dnes som uvažoval o predjarnom postreku, ale ešte asi nie... tak som aspoň zasial špenát, hrach, mrkvu... krásne počasie, rotavátor mi krásne rozpracoval záhradu snád ako nikdy, možno to bolo tými mrazmi, že rozrušili hrudy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.51 (?), 24.3.2012 23:13

Na pôdu je takéto hlboké premrznutie ideálne. Vedeli to aj naši predkovia, ktorí mali k pôde oveľa hlbší vzťah. Len toho snehu malo byť viac. Všimnite, si, ako neskoro túto jar rašia broskyne aj marhuľe oproti minulému oveľa studenšiemu marcu. Myslím si, že to má súvislosť práve s hĺbkou premrznutia pôdy, v ktorej stromy korenia.

Na rozpracovanie ťažkej ílovice aj bez použitia rotavátora mám odskúšaný recept: vysejte na husto šošovicu a nechajte ju dozrieť, až vnať uschne. Pôda sa Vám bude v rukách droliť lepšie ako substrát z Baumaxu.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.106 (?), 28.3.2012 20:49

Tak zajimavé je, ze meruňky ještě spí, což je dobré...360mnm, ale mam obavy o althanovou , oulinskou a taktez o lepotici... snad se aspoň na chvíli ochladí a holky mi nerozkvetou předčasně.

Letos jsem se dal na pokusy jaké odrůdy švestek, meruněk,asijskych švestek, plumcotů a jiných u nás přežijí.Koupil jsem daple dandy-plumcot, melitopolski-plumcot, aprimiru-asi jen mirabelka, žlutou afasku-?..tam nikdo původ nezná, ale zdá se mi, že jde zase o nějaký nejapný žert, kterrý k nám dorazil z PL, slívu top gigant, a nějaké asijské... angeleno a superior.Taky jednu jistou a to ontário.Z meruněk zkusím harcot a harogen.Za rok dám vědět co přežilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.3.2012 22:30

Paľo mě tím videem s Daple dandy docela navnadil. Kde jste ji sehnal? V prodeji stromků ji už nemají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika