klíšťata na zahradě



Lenka 2 - (42) - 84.244 (?)
6.5.2008 23:20

a co třeba ještě za 7.  krmit se B-komplexem? 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 5.5.2008 17:42

Dobré odpoledne, mám dva poznatky-

jednak ořešáky: máme dva veliké, okupují polovinu zahrady, máme i psa; my jsme bez klíšťat, ale pes má tak jedno, dvě týdně, a to i v zimě-tedy těžko říci, jestli tyto stromy klíšťata odpuzují

a jednak aktivní ochrana: rozhodně se nám osvědčila tygří mast, natřená na nechráněná místa pokožky, to před cestou do lesa

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 5.5.2008 23:41

Když jsme před 9 léty udělali z užitkové zahrady u domu okrasnou a pravidelně sečeme trávník na 3 cm, tak klíšťata, která prakticky byla všude se odstěhovala za hranice sečení.Od té doby to tak je.Ovšem jakmile vstoupíme za tyto hranice, kde se tráva neudržuje/ jedná se o prudký svah/,tak se musím prohlédnout, protože vždycky jedno nebo dvě mám na sobě.Ve svahu roste i ořešák.Já osobně bych nesázel na ořešák, spíš na posekanou trávu.Zatím jsem se nesetkal s ničím, co by je odpuzovalo.V letošním roce jsem měl první klíště už v polovině února.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 7.89 (?), 6.5.2008 14:35
Souhlasím s p. Svojanovským. Výška travního porostu je důležitá, bez ohledu na to, zda se jedná o "čistý green" nebo trávník se sedmikráskami, mateřídouškou apod. je třeba sekat nízko. Klíšťata se nejvíce drží v polovysokých a vyšších travních či plevelných porostech. Ořešák nebude mít žádný vliv na jejich výskyt-max. z toho důvodu, že pod ním nemusí tráva tak bujně růst. Ale mám jinou zkušenost. U maminky jsme měli ponechaný nezpracovaný kmen poraženého ořešáku a pes vždy, když prolézal kolem toho kmenu, přinesl nějaké klíště. Nevím, zda tedy není možné, že se taky klíštata zdržují ve starém dřevu či kůře-mimo jiné. Míla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.136 (?), 6.5.2008 15:31

Vakcíny jsou kvalitní. Vzhledem k tomu, kolikrát jsme očkováni od narození.... Jediný problém je, že to není povinné a jen za hotové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 6.5.2008 19:26

Ještě druhý problém. Očkování je po základních aplikacích potřeba každé 3 roky přeočkovat. 
   Je dobré si zjistit, zda se Vaše bydliště nachází v oblasti endemického výskytu encefalitidy. Pokud ano, je očkování vhodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 6.5.2008 21:42

Dobrý večer, přesněji se přeočkovává za 3 - 5 let, starší člověk /50 a více let/ by měl být přeočkován spíš po třech letech /imunitní systém je unavenější/. Je zajímavé, že lidé žijící v oblasti výskytu, nemají velmi často protilátky. Tedy neplatí, že jsou od přírody imunní, že klíště měli atd. Švýcaři zase uvažují o desetiletých intervalech. Také se více cestuje, dá se nakazit i ze syrového mléka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.78 (?), 6.5.2008 22:13

Takže shrnutí:

1.Repelenty + vhodná obuv-oděv /vysoká tráva/

2.pravidelné sekání trávy

3.každodenní prohlídka povrchu těla a odstranění event.klíšťat

4.v oblasti s endemickým výskytem infikovaných klíštat očkování

5.neváhat s návštěvou lékaře v případě podezření z infekce

6.nekazit si náladu přehnanými obavami o zdraví   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 2 - (42) - 84.244 (?), 6.5.2008 23:20

a co třeba ještě za 7.  krmit se B-komplexem? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 7.5.2008 6:00

To není nikde podložené, spíš to je taková lidová tvořivost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.27 (?), 12.5.2008 22:54

Já to můžu taky shrnout: v životě mi žádný repelent, postřik, B-komplex, vhodný oděv a obuv, ani nic jiného nepomohlo. Můžu se s ostatními válet po stejné trávě na stejné louce a mám najednou i několik klíšťat, zatímco ostatní žádné. Tohle prostě nefunguje a nechápu, proč jsou klíšťata jen na mě a na nikom jiném (že by z někoho "nechutného" slezla raději dolů, to bych se opravdu dost divila).

Ale osvědčilo se mi vzít si do lesa kraťasy (samozřejmě když je teplo) a při chůzi travnatou plochou se tak každých 50 kroků nebo 100 metrů nebo po 5 minutách prohlížet. Na holé kůži je klíště líp vidět než na kalhotech a divili byste se, jaká "miniminiminiklíšťata" mohou existovat... Ještě, že už mám vypěstovaný ostříží zrak a zahlédnu na sobě cokoliv podezřelého. Je to sice trochu na budku, když jdete jen na houby, ale radši chytím lezoucí potvoru, než jí pak ze sebe tahat.

Očkovaná jsem už taky byla, ale nějak mě už omrzelo do toho každé 3 roky vrážet peníze, navíc když proti všemu očkovat nejde a člověk pouze zbytečně zatěžuje organismus... Radši si dám při kousnutí klíštětem jednoho "dezinfekčního" panáka a pak postižené místo hlídám... :-)

Lovu zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika