klíšťata na zahradě



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?) 
14.4.2008 9:03

Marcelo, je dobře, že to nepodceňujete. Ale krom encefalitidy bohužel hrozí i bolerioza. Sama jsem s ní bojovala dva roky, než lékaři našli antibiotika, která zabrala, ale než zabrala, tak jsem si užila... nikomu bych to nepřála. Od té doby mažeme, stříkáme a děláme všemožná opatření. I psům každým rokem kupujeme obojky napuštěné látkou proti klíšťatům a musím napsat, že to opravdu funguje.  Držím vám palečky, aby se vám to vyhnulo.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 158.102 (?), 27.4.2012 13:57

Ufff.. taky teď bojuji s boreliozou.. Je to hnus.. Teď dobírám antibiotika.. Dali mi nejdříve nějaké desetidenní německé po 12-ti hodinách a teď beru 3-denní sumamed, pak 5 dní pauza a pak zase 3-denní sumamed taky po 12-ti hodinách... Doufám, že to jsou ta správná antibiotika..:O(  Mám z toho hrůzu.. Mám 10-ti měsíční holčičku... Naštěstí v době porodu jsem ještě nakažená nebyla. Není to sranda.. měla jsem jedno hloupé klíště a to bylo infikované. Máme taky zahradu a bydlíme na kraji Prahy..obklopení zelení..takže je tu klíšťat habaděj.. Chci si koupit K-othrine - je to postřik na zahradu.. má se aplikovat nyní.. Tak uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 14.4.2008 20:11

Dobrý večer. U nás se používají dvě vakcíny: FSME a Encepur. Encepur se vyrábí za použití tkáňových kultur kuřecích fibroblastů. Při alergii na vaječnou bílkovinu se zdá být bezpečnější. Samozřejmě to musí zvážit lékař. Klíšťata potřebují vlhko, zvláště při zemi. Proto jsou častější ve vysoké trávě. Takže aspoň sekat často trávník. Účinnost B vitamínů, hlavně thiaminu, se traduje, ale prokázané to není. Očkování proti encefalitidě je opravdu důležité. Co se neví, je to, že dospělý má horší průběh nemoci, než děti. Rakušané vymysleli FSME a považují ho za národní hrdost. Taky minimálně 75 % obyvatel je očkováno a Českou republiku si berou jako srovnávací standard - stejné podmínky a minimální proočkovanost, a tím vyšší nemocnost. Třeba v Holandsku, Belgii... se encefalitida nevyskytuje, turisti si ji od nás přivezou a často se ani nepomyslí, pokud onemocní, že by to mohla být klíšťová encefalitida. Jejda, to jsem nějak utekl od kytiček...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.203 (?), 14.4.2008 21:18

Pokud máte na zahradě jak dvou tak šesti, respektive 8 nohá klíšťata, asi by to stálo za nějaké opatření, aby na zahradě zůstaly jen ty dvounohá.  Nejlepší by bylo zajít na hygienickou stanici aby vám poradili. Vím, že používají i bílé plátno na odchyt. A nebo se s nimi domluvit, ze zahrady udělat několik sběrů a ověřit, zda jsou či nejsou infikovaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.7 (?), 3.6.2009 16:01

To myslite vazne s tim poctem noh? Kliste existuje jen v jedne variante, a to 8mi nohe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 241.251 (?), 14.4.2008 9:12

Někde jsem zaslechl nebo četl (už nevím) že ořešák odpuzuje hmyz, možná, že se to týká i klíšťat.  My ho tedy určitě sázíme (i když rozhodnutí padlo ještě než jsme se to, že odpuzuje hmyz, dozvěděli). Problém ale je, že alespoň my nemůžeme tuto teorii zcela potvrdit, neboť se u nás klíšťata moc nevyskytují (naštěstí).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 80.39 (?), 14.4.2008 9:49

Klíště není hmyz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?), 14.4.2008 17:49
No dobře, tak to klíště patří mezi roztoče, (alespoň jsem se to dozvěděl*)) ale daleko důležitější je, co proti němu pomáhá, případně je-li to ten ořešák. Ve výsledku je ale jedno jesti to co by mě mohlo kousnout (v životě jsem klíště neměl), je zoologicky hmyz nebo roztoč, důležité jak se tomu bránit. *) vždycky jsem vzhledem k počtu nohou považoval klíště za příbuzné pavoukům
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 14.4.2008 18:15

S tou příbuzností s pavouky to asi tak bude. Pavouk rovněž není hmyz, oba patří mezi klepítkatce.
   Že by ořešák klíšťata či hmyz nějak výrazněji odpuzoval, to nevím, spíš pochybuji a i kdyby, je otázkou, do jaké vzdálenosti. Do vyšších korun taky klíšťata nejspíš nepolezou. Potřebují se zachytit teplokrevného jedince, který o ně zavadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.133 (?), 14.4.2008 18:46

No jedno to není. Proti roztočům se používají akaricidy, zatímco proti hmyzu insekticidy. Tím že jste schopni škůdce správnš zařadit víte i jaké látky mu mohou škodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika