Příspěvky uživatele - Josef Svojanovský

Elektrický kultivátor, 2.3.2010
Ano, máte pravdu, proto také píši, že směr otáčení motorů je k sobě.
Elektrický kultivátor, 2.3.2010
Když jsem jej poprvé viděl v činnosti, taky byla namitka na otáčky.Pak jsem viděl zeminu po projetí kypřičem a bylo rozhodnuto.Zemina přesně tak, jak má být na sázení.Tento výrok prohlásil pan Brázda /starý zahradník, který měl zahradnictví/.Přes... celý příspěvek >
Elektrický kultivátor, 2.3.2010
Stroj "táhnete" za sebou a nebo když jsem potřeboval jet přesně v řádku, kde bylo potřeba, tak jsem šel pozpátku, abych na kypřič viděl.Tím pádem co bylo zkypřeno ani jedna šlápota.Pak se prošlaply cestičky a udělali jsme záhony.Každý záhon... celý příspěvek >
Elektrický kultivátor, 2.3.2010
Motor 1410 ot/min. hřídel rovněž tak.
Elektrický kultivátor, 1.3.2010 Obsahuje fotku
V době kdy se hospodařilo na zahradě, jsem měl podobný problém se zkypřením půdy.Různě jsem pátral po kypřiči, který by vyhovoval mým představám.Podmínka byla, abych to co zkypřím si hned nepošlapal, a to ani jeden nespňoval.Při návštěvě mého... celý příspěvek >
Kdy naposledy posekat?, 19.10.2009
Dobrý den Milane, pokud si chcete na jaře ušetřit práci s hrabáním, tak poslední sečení udělejte co nejpozději a nízko.Trávník je pořádně zakořeněný a mráz mu neoblíží.Hnojivo si už nechte na jaro.Já osobně se tímto řídím už velmi dlouho a na jaře... celý příspěvek >
Elektrický kultivátor, 19.10.2009
Dobrý den pane Brouček, podívejte se na "Pochlubte se s Vašimi vychytávkami a zlepšováky", před pár dny jsem tam dal článek o elektrickém kultivátoru, který jsem před časem dělal.Pokud bude potřebovat i detaily, napište.
Založení trávníku ješte letos, 17.10.2009
Pokud budete mít možnost si válec ještě vypůjčit, tak po každém sečení použíjte válec a hnojení je také důležité.Uvidíte jak bude trávník za 2 měsíce vypadat.Při prvním sečení si nabruste nůž u sekačky, aby byl ostrý, tupým by jste vytrhávaly trávu i... celý příspěvek >
Založení trávníku ješte letos, 11.10.2009
To záleží na několika věcech, v jaké nadmořské výšce jste, jak brzo napadne sníh, zda vydrží celou zimu a v neposlední řadě jaké u Vás budou mrazy.Pokud bude mírná zima a nebudou silné mrazy, tak by to mohl trávník ustát i když není mnoho... celý příspěvek >
Kanadská a kamčatská borůvka - pomoc, 8.10.2009
Obě dvě borůvky je po zasazení potřeba zastřihnout, protože kořenový systém "neutáhne" vzrostlou rostlinu a navíc je potřeba, aby se rozkošatila.Mluvíte o dvou borůvkách, ale ke kanadské je potřeba zasadit ještě jednu, aby se na jaře... celý příspěvek >
Okraje trávníků: strunová sekačka x nůžky, 8.10.2009 Obsahuje fotku
V době kdy jsme zakládali okrasnou zahradu jsem řešil tento problém také.Prvně jsem si sehnal zelenou vlnovku, ale po prvním sečení rozbitá.Hledal jsem, sháněl jsem a sehnal staré vyřazené U pro uložení kabelů.Ty jsem rozřezal a dal na rozhraní mezi... celý příspěvek >
Lze využít drtič větví i na ovoce?, 21.9.2009
Naší známý tuto otázku rovněž řešili a použití koupeného štěpkovače nebylo k drcení jablek to pravé ořechové.Tak jsem jim přes zimu slíbil zhotovit drtič jablek ze staré nerezové pračky Romo.Dá se říci, že pomalu všechny díly se dají použít z pračky... celý příspěvek >
Jaký drtič větví, 28.8.2009
K rozhodnutí potřebujete vědět, co budete dělat s drcenou hmotou, zda topit a nebo na mulč.Podle toho se rozhodněte, zda koupit nějáký stroj a nebo udělat.Já osobně používám na topení a občas na mulčování a tak mám štěpku 3 cm a raději jsem volil... celý příspěvek >
Kátrování hlíny na zahradě, 27.8.2009
Na přelomu roku 89/90 jsem pro svého kamaráda keramika udělal prosívačku hlíny, která byla o rozměrech cca 80 x 35 x 20 cm.Byla uzpůsobena k výměně sít.Pracovala na kmitavém pohybu síta.Protože jsem potřeboval vyzkoušet kmitání síta, tak jsem to... celý příspěvek >
Gril Weber, 5.8.2009 Obsahuje fotku
Když jsem se před 5 léty rozmýšlel, zda postavit ohniště+udírnu a nebo koupit hotový gril, tak zvítězil hotový gril, protože náklady na stavbu byly vyšší.Chtěl jsem docílit toho, aby při grilování tuk z masa nestékal do ohně a nespaloval se.Měl jsem... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika